WA 67 Pokljuka - Slovenka Paulína Fialková počas stíhačky na 10 km na 52. majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke v nedeľu 14. februára 2021. FOTO TASR/AP
 
Slovakia's Paulina Fialkova competes during the women's 10 km pursuit competition at the World Championships Biathlon event in Pokljuka, Slovenia, Sunday, Feb. 14, 2021. (AP Photo/Darko Bandic)
6.3. 12:17

Eckhoffová ovládla šprint v Novom Měste na Moravě. Fialkovú nakoniec zradila stojka

Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová zvíťazila v sobotnom šprinte na podujatí Svetového pohára v českom Novom Měste na Moravě.

KK53 Anterselve - Nemeckí biatlonisti, zľava Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer a Philipp Horn obsadili tretie miesto v štafete mužov na 4x7,5 km na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve 22. februára 2020. FOTO TASR/AP
Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer and Philipp Horn, of Germany, from left to right, pose after finishing third in the men's 4x7.5 km relay competition at the Biathlon World Championships in Antholz, Italy, Saturday, Feb. 22, 2020. (AP Photo/Matthias
5.3. 17:41

Biatlon: Nemci suverénne vyhrali štafetu, glóbus pre Nórov

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Nemeckí biatlonisti Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer a Philipp Mawrath zvíťazili v pretekoch štafiet v rámci posledného 8. kola Svetového pohára v Novom Měste na Morave. Na druhom mieste finišovali Rusi, tretí skončili Nóri. Tí získali malý glóbus za celkový triumf v tejto disciplíne. Slovenskú štafetu v zložení Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga klasifikovali na 20. mieste po tom, čo ju súperi predbehli o jedno kolo.

EBE 45 Pokljuka - Na snímke slovenská reprezentantka Paulína Fialková na trati vytrvalostných pretekov žien na 15 km majstrovstiev sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke 16. februára 2021. FOTO TASR/AP 
Slovakia's Paulina Fialkova competes during the women's 15 km individual competition at the World Championships Biathlon event in Pokljuka, Slovenia, Tuesday, Feb. 16, 2021. (AP Photo/Darko Bandic)
4.3. 19:47

Biatlon: Slovenky nakoniec v štafete obsadili 15. miesto, diskvalifikáciu Ukrajiny zrušili

Švédske biatlonistky triumfovali v štafetách v rámci 8. kola Svetového pohára v Novom Měste na Moravě a získali malý glóbus v tejto disciplíne.

EBE 46 Pokljuka - Na snímke slovenská reprezentantka Ivona Fialková na trati vytrvalostných pretekov žien na 15 km majstrovstiev sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke 16. februára 2021. FOTO TASR/AP 
Slovakia's Ivona Fialkova competes during the women's 15 km individual competition at the World Championships Biathlon event in Pokljuka, Slovenia, Tuesday, Feb. 16, 2021. (AP Photo/Darko Bandic)
4.3. 17:29

Biatlon: Švédky triumfovali v štafetách a získali glóbus, Slovenky 14.

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Švédske biatlonistky triumfovali v štafetách v rámci 8. kola Svetového pohára v Novom Měste na Moravě a získali malý glóbus v tejto disciplíne. Mona Brorssonová, Hanna Öbergová, Linn Perssonová a Elvira Öbergová zvládli štvrtkové preteky bez trestného kola so šiestimi dobíjaniami a do cieľa prišli v čase 1:03:26,6 h. Druhé finišovali Bielorusky a tretie boli Francúzky. Slovenky v zložení Ivona Fialková, Paulína Fialková, Mária Remeňová a Veronika Machyniaková obsadili 14. miesto, čo je ich najlepší výsledok v sezóne.

...
2.3. 12:04

Česká biatlonová kráľovná šokuje: Počas rozvodu otehotnela. Kto bude nakoniec otec?

Ako by povedali bratia Česi, „pořádně do toho praštila“! Český šoubiznis sa v posledných dňoch točí okolo bývalej biatlonistky Gabriely Koukalovej (31), pardon, opäť Soukalovej. Hviezda „na dôchodku“ si prechádza drsným rozvodom, ale s novým priateľom už očakávajú prvé dieťa.

Slovenská biatlonistka Henrieta Horvátová vybojovala v nedeľných vytrvalostných pretekoch junioriek na 12,5 km na MS v rakúskom Obertilliach striebornú medailu.
28.2. 12:49

Skvelý výkon! Slovenská biatlonistka získala na MSJ striebro vo vytrvalostných pretekoch!

Obertilliach 28. februára (TASR) - Slovenská biatlonistka Henrieta Horvátová vybojovala v nedeľných vytrvalostných pretekoch junioriek na 12,5 km na MS v rakúskom Obertilliach striebornú medailu.

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová
27.2. 14:18

Biatlon: Kapustová získala na MS juniorov a kadetov bronz!

Obertilliach 27. februára (TASR) - Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala v sobotných individuálnych pretekoch kadetiek na 10 km na majstrovstvách sveta juniorov bronzovú medailu.

JB 45 Pokljuka - Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová oslavuje v cieli po víťazstve pretekov s hromadným štartom na 12,5 km na majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke 21. februára 2021. FOTO TASR/AP

Austria's Lisa Theresa Hauser celebrates after she crosses the line to win the women's 12.5 km mass start competition at the World Championships Biathlon event in Pokljuka, Slovenia, Sunday, Feb. 21, 2021. (AP Photo/Darko Bandic)
21.2. 13:41

MS v biatlone: Hauserová získala titul v hromadných pretekoch

POKLJUKA - Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová získala zlato v pretekoch s hromadným štartom na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke a vyšperkovala svoju životnú sezónu. Ako jediná zo štartového poľa neurobila ani jednu chybu na strelnici a v cieli mala náskok 21,7 sekundy pred Nórkou Ingrid Landmark Tandrevoldovou. Na treťom mieste skončila jej krajanka Tiril Eckhoffová, ktorá získala v Pokljuke už šiestu medailu, z toho štyri zlaté.

Tomáš Hasilla.
20.2. 16:42

Nóri opäť potvrdili svoju biatlonovú kvalitu: V štafete s nadhľadom zvíťazili

Nórski biatlonisti si vybojovali zlato v sobotňajších štafetách na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke. Sturla Holm Laegreid, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö a Vetle Sjaastad Christiansen zvládli trať za 1:12:27,4 hodiny. Švédi Peppe Femling, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma a Sebastian Samuelsson zaostali o 33,1 s, tretí skončili športovci pod hlavičkou Ruskej biatlonovej únie (RBÚ) Said Chalili, Matvej Jelisejev, Alexander Loginov a Eduard Latypov (+50,9 s). Slováci Michal Šima, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Matej Baloga obsadili 17. miesto.

Ivona Fialková.
20.2. 13:42

Ivona Fialková sa po štafete pustila do vlastného tímu: Ako je možné, že jej nemal kto pomôcť?

POKLJUKA - Slovenské biatlonistky nedokončili štafetu na MS v Pokljuke. Po pretekoch sa do kritiky vlastného tímu pustila Ivona Fialková.

Ivona Fialková.
20.2. 13:24

MS v biatlone: Nórky obhájili titul v štafetách, Slovenky opäť nedokončili

POKLJUKA - Nórske biatlonistky si vybojovali zlato v sobotňajších štafetách na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke. Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Ida Lienová a Marte Olsbuová Röiselandová zvládli náročné preteky za 1:10:39,0 min. Na druhom mieste skončilo Nemecko a tretia bola Ukrajina, zopakovalo sa tak medailové poradie z vlaňajška. Slovenky Ivonu a Pavlínu Fialkové, Henrietu Horvátovú a Veroniku Machyniakovú stiahli z trate na poslednom úseku a klasifikovali ich na 21. mieste.

Sestry Fialkové sú naše najlepšie biatlonistky, čo si uvedomuje aj Martina Halinárová-Jašicová.
17.2. 9:01

ROZHOVOR Biatlonistka Halinárová-Jašicová otvorene: Po sestrách Fialkových nás čaká tragédia

BRATISLAVA - Martina Halinárová-Jašicová (47) pred 22 rokmi na svetovom šampionáte získala pre Slovensko prvú biatlonovú medailu, keď v stíhacích pretekoch obsadila 2. miesto. Pohľad na súčasný stav nášho biatlonu ju vôbec neteší a priznáva, že po sestrách Fialkových nás nečaká svetlá budúcnosť. Podľa jej slov zodpovednosť za súčasný stav nesie vedenie biatlonového zväzu v predošlých rokoch.

WA 69 Pokljuka - Slovenka Paulína Fialková počas stíhačky na 10 km na 52. majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke v nedeľu 14. februára 2021. FOTO TASR/AP
 
Slovakia's Paulina Fialkova competes during the women's 10 km pursuit competition at the World Championships Biathlon event in Pokljuka, Slovenia, Sunday, Feb. 14, 2021. (AP Photo/Darko Bandic)
16.2. 14:10

Sestry Fialkové opäť zradila streľba. Favoritkám vypálila rybník senzačným víťazstvom Češka

Češka Markéta Davidová si vybojovala zlato vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke.

Paulína Fialková
14.2. 16:25

Eckhoffová vyhrala na MS po šprinte aj stíhačku. Fialkovú zradila posledná streľba

Nórka Tiril Eckhoffová si vybojovala na 52. majstrovstvách sveta v biatlone zlato po mixe a šprinte aj v nedeľňajšej stíhačke na 12,5 km. Do cieľa prišla sama s náskokom 17,3 sekundy pred Rakúšankou Lisou Theresou Hauserovou, bronzovú medailu si vybojovala Anais Chevalierová-Bouchetová z Francúzska (+33,0 s). Záver pretekov vôbec nevyšiel Slovenke Paulíne Fialkovej, ktorá minula na druhej stojke všetkých päť terčov a prepadla sa z 12. až na 41. miesto.

WA 66 Pokljuka - Slovenka Paulína Fialková počas šprintu žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke v sobotu 13. februára 2021. FOTO TASR/AP

 
Slovakia's Paulina Fialkova competes during the women's 7,5 km sprint competition at the World Championships Biathlon event in Pokljuka, Slovenia, Saturday, Feb. 13, 2021. (AP Photo/Darko Bandic)
13.2. 16:19

Eckhoffová v šprinte zničila konkurenciu. Výborné umiestnenie Paulíny Fialkovej po návrate

Nórka Tiril Eckhoffová si vybojovala zlato v šprinte na 7,5 km na 52. majstrovstvách sveta v biatlone. V sobotu predviedla v slovinskej Pokljuke čistú streľbu a po piatich rokoch sa opäť teší z titulu svetovej šampiónky. Preteky sa vydarili Paulíne Fialkovej, ktorá spravila jednu chybu a s mankom 1:10,7 minúty obsadila 13. miesto.

EBE 17 Pokljuka - Na snímke nórska štafeta, vpravo Johannes Thingnes Bö a vľavo Tiril Eckhoffová počas odovzdávky v mixe štafiet na 4x7,5 km na MS v biatlone v slovinskej Pokljuke 10. februára 2021. FOTO TASR/AP
Norway's Johannes Thingnes Boe, right, and Norway's Tiril Eckhoff compete during the mixed 4x7.5 km relay competition at the World Championships Biathlon event in Pokljuka, Slovenia, Wednesday, Feb. 10, 2021. (AP Photo/Darko Bandic)
10.2. 16:48

Nóri obhájili zlato v zmiešaných štafetách. Slovensko prišlo do cieľa na 18. mieste

Prvú zlatú medailu na 52. majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke si vybojovali nórski reprezentanti. Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes Bö, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Röiselandová triumfovali v miešaných štafetách na 4x7,5 km časom 1:20:19,3 h. Na druhom mieste skončili Rakúšania David Komatz, Simon Eder, Dunja Zdoucová a Lisa Theresa Hauserová a tretí finišovali Švédi Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Linn Perssonová a Hanna Öbergová. Slováci Michal Šima, Tomáš Hasilla, Ivona a Paulína Fialkové obsadili 18. miesto s mankom 5:06,1 min.