menu
KK8 Oberhof - Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovska Fialková počas šprintu žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v biatlone 10. marca 2023 v nemeckom Oberhofe. FOTO TASR/AP
Paulina Batovska Fialkova, of Slovakia, competes in the Women 7.5 km Sprint competition at the Biathlon World Championships in Oberhof, Germany, Friday, Feb. 10, 2023. (AP Photo/Matthias Schrader)
15.2. 16:13

Öbergová vyhrala vytrvalostné preteky, Bátovská Fialková v TOP 20

Švédska biatlonistka Hanna Öbergová získala zlato vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe. V stredu minula jeden terč a do cieľa prišla v čase 43:36,1 minúty. Titul uchmatla v záverečnom kole svojej krajanke Linn Perssonovej, ktorá sklopila všetkých 20 terčov, ale zaostala o 10,3 sekundy. Bronz si vybojovala Talianka Lisa Vittozziová so stratou 28,0 s. Slovenka Paulína Bátovská Fialková skončila s tromi chybami na 18. mieste (+3:29,8 min).

Na poslednej olympiáde mohli ruskí športovci štartovať, no pod neutrálnou vlajkou. Na fotke biatlonista Alexander Loginov.
14.2. 13:01

Pustiť Rusov a Bielorusov na OH či nie? Spor biatlonistov: Je mimo, tvrdí Nór o Francúzovi

Na olympiáde v Pekingu v roku 2022 mohli štartovať, hoci Rusi len pod neutrálnou vlajkou. Pár dní po skončení Hier však ich krajina napadla Ukrajinu a rok na to sa diskutuje, či by ruským a bieloruským športovcom mali umožniť štartovať o rok v Paríži.

EBE 22 Pokljuka - Na snímke slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková pri streľbe v stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí Svetového pohára v slovinskej Pokljuke v sobotu 7. januára 2023. Fialková obsadila štvrté miesto a na víťaznú Švédku Elviru Öbergovú stratila 31 sekúnd po dvoch chybách na strelnici. FOTO TASR/AP

Paulina Batovska Fialkova, of Slovakia, competes in the women 10km pursuit competition at the Biathlon World Cup event in Pokljuka, Slovenia, Saturday, Jan. 7, 2023. (AP
10.2. 15:40

Bátovskú Fialkovú zarezali dva výstrely: Titul v šprinte ide do Nemecka

omáca biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková získala zlato v šprinte na 7,5 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe. V piatkových pretekoch predviedla čistú streľbu a do cieľa prišla v čase 21:19,7 minúty. Druhá skončila Hanna Öbergová so Švédska s mankom 2,2 sekundy pred krajankou Linn Perssonovou (+26,2 s). Slovenka Paulína Bátovská Fialková skončila po dvoch chybách na stojke na 25. mieste so straou 1:34,4 minúty.

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková strieľa počas vytrvalostných pretekov žien na 15 km na podujatí 5. kola Svetového pohára v biatlone 12. januára 2023 v nemeckom Ruhpoldingu. FOTO TASR - Martin Baumann
7.2. 15:35

Slováci sa nenazbierali ani na štafetu: Najväčšie nádeje sa dávajú do Bátovskej Filakovej

Oberhof - Hlavným želiezkom v ohni skromnej slovenskej výpravy na majstrovstvách sveta v biatlone (8. - 19. februára) bude Paulína Bátovská Fialková.

KK35 Hochfilzen - Na snímke nemecká biatlonistka Franziska Preussová na trati v piatkovom šprinte 3. kola Svetového pohára žien na 7,5 km v rakúskom Hochfilzene 11. decembra 2020. FOTO TASR/AP
Franziska Preuss of Germany races in the women's 7.5 sprint race at the Biathlon World Cup in Hochfilzen, Austria, Friday, Dec.11, 2020. (AP Photo/Andreas Schaad)
23.1. 18:04

Potrebuje nabrať sily: Preussová ukončila sezónu, ale odmietla koniec kariéry

Oberhof - Nemecká biatlonistka Franziska Preussová predčasne ukončila sezónu. Nebude štartovať ani na MS na domácej pôde v Oberhofe (8.-19. februára).

KK23 Kontiolahti - Na snímke slovenská biatlonistka Ivona Fialková na trati počas vytrvalostných pretekov žien na 15 km v rámci 1. kola Svetového pohára v biatlone 30. novembra 2022 vo fínskom Kontiolahti. FOTO TASR/AP
Paulina Batovska Fialkova of Slovakia competes during the women's individual 15 km event of the IBU World Cup Biathlon in Kontiolahti, Eastern Finland on Wednesday, Nov. 30, 2022. (Vesa Moilanen/Lehtikuva via AP)
21.1. 13:43

Hermannová-Wicková zvíťazila v stíhačke. Bátovská Fialková si pohoršila o tri miesta

Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková zvíťazila v sobotných stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí 6. kola Svetového pohára.

EBE 3 Anterselva - Na snímke nórsky biatlonista Tiril Eckhoff počas nástrelu pred štartom súťaže miešaných štafiet na 4x6 km na MS v biatlone v talianskej Anterselve 13. februára 2020. FOTO TASR/AP
Tiril Eckhoff of Norway aims her rifle during warm before the start of the mixed 4x6 km relay competition at the Biathlon World Championships in Antholz, Italy, Thursday, Feb. 13, 2020. (AP Photo/Matthias Schrader)
20.1. 18:35

Po koronaviruse problémy so spánkom. Eckhoffová sa túto sezónu už nepredstaví, ale...

Oslo - Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová bude pokračovať v aktívnej kariére, keď sa po zdravotných problémoch úplne zotaví. Istotu návratu dvojnásobnej zlatej olympioničky potvrdil jej tréner Patrick Oberegger na podujatí Svetového pohára v talianskom stredisku Anterselva.

Kuzminovci
17.1. 23:01

FOTO Vystrašená Kuzminová! Syn legendárnej biatlonistky sa o vlások vyhol vážnemu zraneniu

Trojnásobná olympijská medailstka Anastasia Kuzminová zažila v pondelok večer chvíle hrôzy! Jej 16-ročný syn Jelisej bol blízko k vážnemu úrazu.

Paulína Bátovská-Fialková.
15.1. 16:33

Bátovská Fialková v Rühpoldingu nezvládla streľbu a skončila na 28. mieste

Francúzska biatlonistka Julia Simonová triumfovala v nedeľných pretekoch s hromadným štartom na podujatí Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu.

EBE 22 Pokljuka - Na snímke slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková pri streľbe v stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí Svetového pohára v slovinskej Pokljuke v sobotu 7. januára 2023. Fialková obsadila štvrté miesto a na víťaznú Švédku Elviru Öbergovú stratila 31 sekúnd po dvoch chybách na strelnici. FOTO TASR/AP

Paulina Batovska Fialkova, of Slovakia, competes in the women 10km pursuit competition at the Biathlon World Cup event in Pokljuka, Slovenia, Saturday, Jan. 7, 2023. (AP
12.1. 18:03

Bátovskú Fialkovú v Ruhpoldingu pripravila o štvrté miesto chyba, do cieľa prišla desiata

Paulínu Bátovskú Fialkovú pripravili o lepší výsledok vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km zle pripravené lyže. V rámci 5. kola Svetového pohára v Ruhpoldingu obsadila desiate miesto a nebyť jednej chyby na strelnici, skončila by štvrtá.

WA 10 Pokljuka - Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková preteká na trati šprintu žien na 7,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára v slovinskej Pokljuke vo štvrtok 5. januára 2023. FOTO TASR/AP  

Slovakia's Paulina Batovska Fialkova competes during the women 7.5 kms sprint competition at the Biathlon World Cup event in Pokljuka, Slovenia, Thursday, Jan. 5, 2023. (AP Photo/Darko Bandic)
7.1. 12:10

Posledný výstrel ju stál medailu: Bátovská Fialková zopakovala umiestnenie zo šprintu

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková obsadila v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí Svetového pohára v slovinskej Pokljuke štvrté miesto.

Biatlonistka Fialková prežíva sezónu snov
6.1. 11:10

FOTO Biatlonistka Fialková prežíva sezónu snov: Keď zhodí kombinézu, je to pastva pre oči

Rozbehla to na úspešnú sezónu. Slovenská biatlonistka Paulína Batovská Fialková sa v lete vydala a i keď sa šírili správy, že rozmýšľa nad koncom kariéry, tak maloražku na klinec ešte nezavesila. Dobre urobila. Vo štvrtok si v šprinte v Pokljuke vybojovala najlepšie umiestnenie v tejto sezóne – 4. miesto.

KK24 Kontiolahti - Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková na trati počas vytrvalostných pretekov žien na 15 km v rámci 1. kola Svetového pohára v biatlone 30. novembra 2022 vo fínskom Kontiolahti. FOTO TASR/AP
Paulina Batovska Fialkova of Slovakia competes during the women's individual 15 km event of the IBU World Cup Biathlon in Kontiolahti, Eastern Finland on Wednesday, Nov. 30, 2022. (Vesa Moilanen/Lehtikuva via AP)
5.1. 18:08

Najlepší výsledok v sezóne: Bátovská Fialková napriek streleckej chybe štvrtá

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková obsadila vo štvrtkovom šprinte Svetového pohára žien na 7,5 kilometra 4. miesto. Na víťaznú Švédku Elviru Öbergovú stratila 26,5 sekundy po jednej chybe pri druhej streľbe. Bátovská Fialková dosiahla najlepší výsledok v prebiehajúcej sezóne.

VIDEO Biatlonistka Bátovská - Fialková a jej zimný manifest
2.1. 10:30

VIDEO Biatlonistka Bátovská - Fialková a jej zimný manifest

Rozbehla to na úspešnú sezónu. Slovenská biatlonistka Paulína Batovská Fialková sa v lete vydala a i keď sa šírili správy, že rozmýšľa nad koncom kariéry, tak maloražku na klinec ešte nezavesila.

V lete si Tiril užívala dovolenku v Grécku.
6.11. 2022 10:04

FOTO V gatkách aj na trati: Biatlonistka bez zábran si dáva pauzu

Začiatok sezóny bude bez zvučného mena. Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová sa nepostaví na štart prvých pretekoch sezóny 2O22/23 v Kontiolahti. Po jarnom koronavíruse sa nevie spamätať.

Soukalová na vrchole kariéry patrila medzi najlepšie biatlonistky na svete.
27.9. 2022 9:01

Slávna česká biatlonistka Soukalová o boji o život v Alpách: Už som bola zmierená s osudom

LIVIGNO - Môže si povedať, že sa druhýkrát narodila! Legendárna česká biatlonistka Gabriela Soukalová (32) zažila nedávno chvíle ako z hororu, keď sa počas bicyklovania v talianskych Alpách stratila a našli ju až na druhý deň záchranári mierne podchladenú.