Ján Valach počas návštevy štúdia NMH.
Ostatné dnes 13:00

VIDEO: Ján Valach o rozpočte stajne Bora - Hansgrohe. Koľko stojí Saganovcov jedna sezóna?

V štúdiu Šport24.sk sme privítali športového riaditeľa profesionálnej cyklistickej stajne Bora - Hansgrohe, Jána Valacha. Zbavil sa už svetový pelotón dopingu? Sú finančné prémie v cyklistike dostatočne vysoké? S akým rozpočtom pracujú najlepšie stajne sveta? Odpovede na všetky otázky nájdete v diskusii Šport24.sk.

Holandský cyklista Edo Maas po vážnej nehode spred dvoch týždňov už zrejme nikdy nebude chodiť.
Ostatné včera 11:49

Obrovské nešťastie pre mladého cyklistu: Devätnásťročný Maas zostal po nehode ochrnutý

AMSTERDAM - Holandský cyklista Edo Maas (18) po vážnej nehode spred dvoch týždňov už zrejme nikdy nebude chodiť. Člen tímu talentov profitímu Sunweb mal 6. októbra na pretekoch do 23 rokov v Lombardii kolíziu s autom, s ktorým sa zrazil vo vysokej rýchlosti.

BRATISLAVA – Každý šport si istým spôsobom vyberá za odvedenú drinu svoju daň. Veľmi dobre by o tom vedeli rozprávať profesionálni cyklisti, ktorí ročne najazdia v sedle tisícky kilometrov. Pri pohľade na nohy niektorých z nich, sa vám môže aj prevrátiť žalúdok.
Cyklo včera 8:02

Sagan a jeho kolegovia trpia na bicykloch: Pri pohľade na tieto FOTO sa dvíha žalúdok

BRATISLAVA – Každý šport si istým spôsobom vyberá za odvedenú drinu svoju daň. Veľmi dobre by o tom vedeli rozprávať profesionálni cyklisti, ktorí ročne najazdia v sedle tisícky kilometrov. Pri pohľade na nohy niektorých z nich, sa vám môže aj prevrátiť žalúdok.

Je už tradíciou, že cyklisti na začiatku júna zhodia oblečenie aj spodnú bielizeň a vyjdú nahí do ulíc. Inak tomu nebolo ani tento rok.
Cyklo včera 7:00

Tradícia pokračuje. Cyklisti zhodili oblečenie a vyšli do ulíc: Protestovali nahými telami

LONDÝN – Je už tradíciou, že cyklisti na začiatku júna zhodia oblečenie aj spodnú bielizeň a vyjdú nahí do ulíc. Inak tomu nebolo ani tento rok.

Sagan vyhral na tohtoročnej Tour de France jednu etapu s cieľom v Colmare.
Tour de France 17.10. 9:00

Sagan spoznal plán budúcoročnej Tour de France. Na štart pôjde rovno z vlastnej obývačky!

Najprestížnejšie cyklistické preteky sveta sa budú o rok konať už po 107. raz v histórii. Podľa doterajších informácií by na nich nemal chýbať ani Slovák Peter Sagan. Cyklistické šialenstvo tentoraz vypukne priamo pod nosom slovenského rýchlika. Úvodné dni Tour strávia cyklisti v jednej z najkrajších častí Francúzska na Azúrovom pobreží.

Organizátori najprestížnejších etapových cyklistických pretekov sveta Tour de France zverejnili v utorok plán trasy v roku 2020. Zverejnený itinerár potešil aj štvornásobného víťaza Tour Christophera Frooma, ktorý tento rok musel oželieť štart pre zranenie.
Tour de France 15.10. 21:33

Trať Tour de France 2020 potešila Frooma: Bude to brutálne, najťažšia trať za posledné roky

Paríž - Organizátori najprestížnejších etapových cyklistických pretekov sveta Tour de France zverejnili v utorok plán trasy v roku 2020. Zverejnený itinerár potešil aj štvornásobného víťaza Tour Christophera Frooma, ktorý tento rok musel oželieť štart pre zranenie.

TOUR DE FRANCE
Tour de France 15.10. 17:33

Tour de France 2020 odštartuje v Nice, na trati 29 náročných stúpaní: Bude to veľká výzva

Paríž - Organizátori najprestížnejších etapových cyklistických pretekov sveta Tour de France zverejnili v utorok plán trasy v roku 2020. Jazdcov čaká päť cieľov na vrchole kopca, vrátane toho v individuálnej časovke.

VIDEO: Petrovi Saganovi vďačí popularita cyklistiky za veľa. Je svetovým ťahúňom tohto športu!
Cyklo 15.10. 17:00

VIDEO: Petrovi Saganovi vďačí popularita cyklistiky za veľa. Je svetovým ťahúňom tohto športu!

Športový riaditeľ Bora Hansgrohe Ján Valach trávi so svetovou hviezdou Petrom Saganom podstatnú časť roka. Cyklistického rekordéra preto dokonale pozná nie iba po športovej, ale aj po osobnostnej stránke. Aký je Peter Sagan mimo kamier a mimo bicykla nám v diskusii Šport24 porozprával jeden z najdôležitejších mužov cyklistickej stajne Bora Hansgrohe Ján Valach.

Športový riaditeľ Bory Ján Valach prekvapuje: Nechcel som robiť prácu športového riaditeľa!
Cyklo 14.10. 18:53

Športový riaditeľ Bory Ján Valach prekvapuje: Nechcel som robiť prácu športového riaditeľa!

Pozvanie do diskusného štúdia Šport24 prijal športový riaditeľ Bora - Hansgrohe Ján Valach. Dôležitá súčasť jednej z najlepších stajní sveta a jeden z najbližších ľudí Petra Sagana priblížil svoj vstup do manažérskej pozície vo vrcholovej cyklistike a tiež popísal spoluprácu s kontroverzným milionárom Olegom Tinkovom.

Belgická cyklistická legenda Eddy Merckx skončila v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti.
Ostatné 14.10. 17:33

Päťnásobný víťaz Tour de France Merckx spadol z bicykla: leží na JIS

Brusel - Belgická cyklistická legenda Eddy Merckx skončila v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti. Sedemdesiatštyriročný päťnásobný víťaz Tour de France spadol v nedeľu z bicykla a utrpel vážne zranenie hlavy.

Sagan si s Albertom zabehal na charitatívnej akcii s názvom No finish line.
Cyklo 14.10. 15:00

Peter Sagan má v Monaku exkluzívneho priateľa. Navštívil ho aj počas Tour de France!

Obaja žijú pri slnečnom pobreží Stredozemného mora a občas sa na rôznych podujatiach. Peter Sagan a knieža Albert II. z Monaka si tak na charitatívnom behu v Bratislave spolu "nepokecali" po prvý raz. Albert v minulosti slovenského cyklistu dokonca navštívil aj počas pretekov.

Juraj Sagan preteky nedokončil
Cyklo 10.10. 21:01

Preteky v Taliansku ovládol Kolumbijčan: Juraj Sagan do cieľa nedorazil

Kolumbijský cyklista Egan Bernal triumfoval na štvrtkových pretekoch Gran Piemonte v Taliansku. Víťaz tohtoročnej Tour de France sa presadil v záverečnom stúpaní na Santuario di Oropa a cieľ 183 km trasy, ktorá odštartovala v Aglie, preťal v čase 4:24:16 h. Druhý finišoval jeho krajan a kolega z tímu Ineos Ivan Ramiro Sosa, tretí skončil Francúz Nans Peters z Ag2r.

Peter Sagan.
Cyklo 10.10. 19:45

Sagan ide do boja za bezpečnosť cyklistov: Musíme zmeniť myslenie!

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan sa pripojil k iniciatíve "1,5 metra" českého cyklistu Romana Kreuzigera. Jej cieľom je dosiahnuť, aby politici schválili zákonnú povinnosť pre šoférov dodržať spomenutú vzdialenosť pri predbiehaní cyklistu na vozovke.

Julian Alaphilippe.
Ostatné 8.10. 15:01

Rázny krok hviezdy Tour de France: Odhlásil sa z pretekov v Taliansku a ukončil sezónu

BRUSEL - Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe predčasne ukončil súťažnú sezónu. Dôvod tohto kroku je enormná vyčerpanosť, v uplynulých týždňoch mu chýbala energia, čo sa prejavilo aj na septembrových majstrovstvách sveta v anglickom Yorkshire.

Náš najúspešnejší cyklista Peter Sagan (29) si žije svoj sen a vo svete nám robí dobré meno.
Cyklo 7.10. 21:01

Sagan prezradil tajomstvo: Bude na olympijských hrách opäť na horskom bicykli?

Peter Sagan (29) prezradil, či bude na najbližších olympijských hrách v Tokiu v roku 2020 opäť jazdcom na horskom bicykli, ako tomu bolo na posledných OH v Rio de Janeiro v roku 2016. Cyklistaz tímu Bora-Hansgrohe priblížil túto tému v rozhovore s holandským portálom AD.

Sagan prišiel do cieľa na 5. mieste. Mrzelo ho, že nezaútočil skôr.
Ostatné 1.10. 9:01

Sagan si po pretekoch neodpustil kritiku: Čo si o slovenskom tíme myslia bývalé hviezdy?

HARROGATE - Náročné podmienky na majstrovstvách sveta v cyklistike dokonale preverili schopnosti všetkých zúčastnených a Slovákov nevynímajúc. Z kvarteta našich prišiel do cieľa iba Peter Sagan (29). Rodák zo Žiliny skončil nakoniec piaty. Lepšie umiestnenie sa mu neušlo aj preto, že v rozhodujúcich momentoch absentovala kvalitnejšia podpora tímu.