Na snímke nórsky skokan na lyžiach Daniel-André Tande padá v skúšobnom kole pred súťažou Svetového pohára v slovinskej Planici 25. marca 2021.
14.9. 15:01

Roztrhal si pľúca, utrpel krvácanie do mozgu: Tande sa po hororovom páde vracia na mostíky

Dvadsaťsedemročný bývalý majster sveta v letoch sa cez víkend predstaví na letnom Kontinentálnom pohári v Osle.

Nórsky skokan na lyžiach Tande sa nepamätá na hororový pád v Planici
2.6. 16:32

Nórsky skokan na lyžiach Tande sa nepamätá na hororový pád v Planici

Nórsky skokan na lyžiach Daniel-Andre Tande sa nepamätá na hororový pád, ktorý utrpel v marci počas letov Svetového pohára v Planici. Po rekonvalescencii chce v lete opäť začať s tréningom na strednom i veľkom mostíku.

Na snímke nórsky skokan na lyžiach Daniel-André Tande padá v skúšobnom kole pred súťažou Svetového pohára v slovinskej Planici 25. marca 2021.
9.4. 21:29

Veľký posun v prípade zraneného Tandeho: Má za sebou vážnu operáciu!

Dva týždne po ťažkom páde v Planici sa nórsky skokan na lyžiach Daniel André Tande podrobil operácii zlomenej kľúčnej kosti.

Skokan ny lyžiach Tande je už po hrozivom páde pri vedomí a dýcha bez prístrojov
29.3. 13:31

Skokan ny lyžiach Tande je už po hrozivom páde pri vedomí a dýcha bez prístrojov

Ľubľana - Nórsky skokan na lyžiach Daniel Andre Tande je už pri vedomí a dýcha samostatne.

Na snímke nórsky skokan na lyžiach Daniel-André Tande padá v skúšobnom kole pred súťažou Svetového pohára v slovinskej Planici 25. marca 2021.
28.3. 16:37

Veľký posun v prípade Tandeho zranenia: Nórskeho skokana idú prebudiť z umelého spánku!

Nórsky skokan na lyžiach Daniel Andre Tande je stále na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v slovinskej Ľubľane.

Nórsky skokan na lyžiach Halvor Egner Granerud (24) sa nedávno motivoval pred pretekmi spomienku na svoj nahý skok, ktorý obletel celý svet.
4.3. 14:03

S koronavírusom, ale úspešne: Granerud sa stal víťazom Svetového pohára skokov na lyžiach

Bratislava - Nór Halvor Egner Granerud sa stal predčasným víťazom Svetového pohára v skokoch na lyžiach. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) vo štvrtok potvrdila, že napriek veľkému úsiliu nenašla náhradné dejisko za troje zrušené preteky Raw Air v Nórsku, Graneruda tak v celkovom hodnotení už nemôže nikto predbehnúť.

Halvor Egner Granerud na svetovom šampionáte doskákal.
3.3. 12:42

Koronavírus šarapatí na MS skokov na lyžiach: Vyradil najväčšiu hviezdu aj Talianov

Oberstdorf - Nórsky skokan na lyžiach Halvor Egner Granerud mal pozitívny test na koronavírus a na MS v severských disciplínach v Oberstdorfe sa viac nepredstaví.

KK63 Innsbruck -  Poľský skokan na lyžiach Kamil Stoch suverénnym spôsobom vyhral tretie podujatie 69. ročníka Turné štyroch mostíkov 3. januára 2021 v rakúskom Innsbrucku. FOTO TASR/AP
Kamil Stoch of Poland reacts after his final round jump at the the third stage of the 69th Four Hills ski jumping tournament in Innsbruck, Austria, Sunday, Jan. 3, 2021. (AP Photo/Matthias Schrader)
6.1. 20:00

Stoch sa tretíkrát stal celkovým víťazom Turné štyroch mostíkov

BISCHOFSHOHEN - Poľský skokan na lyžiach Kamil Stoch sa stal tretíkrát v kariére celkovým víťazom Turné štyroch mostíkov. Sošku Zlatého orla si definitívne zabezpečil vďaka triumfu na záverečnom podujatí v rakúskom Bischofshofene.

FOTO Nezabudnuteľný kúsok hviezdneho skokana na lyžiach: Vzduchom letel úplne nahý
6.1. 12:03

FOTO Nezabudnuteľný kúsok hviezdneho skokana na lyžiach: Vzduchom letel úplne nahý

BRATISLAVA – Najhoršie okamihy v kariére má za sebou a momentálne sa bije o to, aby vyhral slávne Turné štyroch mostíkov. Nórsky skokan na lyžiach Halvor Egner Granerud (24) sa nedávno motivoval pred pretekmi spomienku na svoj nahý skok, ktorý obletel celý svet.

KK81 Wisla - Nórsky skokan lyžiach Daniel Andre Tande zvíťazil v úvodnej súťaži novej sezóny Svetového pohára v skokoch na lyžiach 24. novembra 2019 v poľskej Wisle. FOTO TASR/AP
Daniel Andre Tande of Norway in action during competition of the FIS Ski Jumping World Cup in Wisla, Poland, Sunday, Nov. 24, 2019.(AP Photo/Czarek Sokolowski)
28.11. 2020 21:00

Majstra sveta museli odniesť na nosidlách: Vážne si poranil koleno!

Nórsky skokan na lyžiach Daniel-Andre Tande utrpel po páde v 1. kole podujatia Svetového pohára vo fínskej Ruke zranenie kolena.

Štvrtá etapa sa stala korisťou Primoža Rogliča a výborné výkony ho vyniesli aj na prvé miesto v celkovom poradí.
7.9. 2020 14:30

Líder Tour de France Primož Roglič sa dal na cyklistiku pred pár rokmi: Pozrite, v čom žiaril!

BRATISLAVA - Ešte v roku 2011 by ste jeho meno v cyklistických záznamoch hľadali márne. Slovinec Primož Roglič (30) totiž rozbiehal kariéru ako skokan na lyžiach a na dve kolesá presedlal až v roku 2012. A urobil dobre, pretože dnes je lídrom na najslávnejších cyklistických pretekoch Tour de France. Po prvom týždni patrí žltý dres práve jemu.

Noriaki Kasai sa pričinil o svetový rekord.
7.5. 2020 16:30

Japonec Kasai v Guinnessovej knihe za rekordný počet štartov v SP

Japonského skokana na lyžiach Noriakiho Kasaia opäť zapísali do Guinnessovej knihy rekordov.

Sobotňajšou kvalifikáciou v nemeckom Oberstdorfe bez slovenskej účasti odštartuje 68. ročník Turné štyroch mostíkov.
27.12. 2019 9:33

Štartuje Turné štyroch mostíkov: Najväčšími favoritmi Kobajaši a Kraft

Oberstdorf - Sobotňajšou kvalifikáciou v nemeckom Oberstdorfe bez slovenskej účasti odštartuje 68. ročník Turné štyroch mostíkov.

Nórsky skokan na lyžiach Björn Einar Romören bojuje so zákernou rakovinou.
17.7. 2019 10:00

Na lyžiach doletel najďalej, ale pravý boj zažíva rekordér až teraz

Darmo ste v historických štatistikách zapísaný zlatými písmenami, ale choroba si nevyberá. Nórsky skokan na lyžiach Björn Einar Romören (38) sa po kariére zamestnal ako marketingový manažér nórskej skokanskej reprezentácie. Pred niekoľkými dňami informoval, že sa lieči na klinike rakoviny.