Jonathan Jones.
16.7. 15:00

Trapas, aký tu ešte nebol: Atlét netušil, že sa štart nevydaril. Na opakovaný ani nenastúpil

MONTE CARLO – Trapas, aký sa nevidí. Jonathan Jones na beh na 400 metrov na Diamantovej lige v Monaku zrejme tak ľahko nezabudne.

Slovenská atlétka Gabriela Gajanová získala po diskvalifikácii írskej súperky v behu na 800 metrov na majstrovstvách Európy do 23 rokov bronzovú medailu.
15.7. 16:31

Čachre s bronzovou medailou: Atlétka Gabriela Gajanová nakoniec smúti

Bratislava - Slovenská atlétka Gabriela Gajanová má za sebou hektický týždeň. V behu na 800 metrov na majstrovstvách Európy do 23 rokov vo švédskom Gävle sa v sobotu najskôr tešila po diskvalifikácii pôvodne tretej Nadie Powerovej z bronzu. Írska výprava však napokon uspela s protestom proti diskvalifikácii svojej zverenky a Gajanová zostala bez kovu. Rozhodnutie vnímal šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš ako prekvapivé, ale nie nespravodlivé.

Slovenská atlétka Gabriela Gajanová získala po diskvalifikácii írskej súperky v behu na 800 metrov na majstrovstvách Európy do 23 rokov bronzovú medailu.
13.7. 19:20

Skvelé správy z majstrovstiev Európy: Gajanová získala bronz po diskvalifikácii súperky

Gävle 13. júla (TASR) - Slovenská atlétka Gabriela Gajanová získala v behu na 800 metrov na majstrovstvách Európy do 23 rokov bronzovú medailu. Na šampionáte vo švédskom Gävle finišovala v sobotňajšom finále na štvrtej pozícii, ale pôvodne tretiu Nadiu Powerovú z Írska diskvalifikovali.

Veronika Zrastáková musela ukončiť polmaratón v Neapole predbežne. V ťažkých teplotných podmienkach jej správne neslúžili nohy.
13.7. 18:00

Slovenská reprezentantka musela predčasne ukončiť polmaratón: Podmienky boli na nezvládnutie!

Slovenská reprezentantka Veronika Zrastáková (22) nedokončila sobotňajší polmaratón na 30. Svetovej letnej univerziáde v Neapole.

Špičkový ruský atletický tréner Vladimir Kazarin sa priznal, že nedodržal doživotný dištanc za dopingové previnenia.
11.7. 19:00

Špičkový ruský tréner porušil dopingový dištanc: Maskoval sa, aby mohol trénovať!

Moskva - Špičkový ruský atletický tréner Vladimir Kazarin sa priznal, že nedodržal doživotný dištanc za dopingové previnenia.

Na snímke Gabriela Gajanová počas obnoveného atletického mítingu P-T-S.
5.7. 21:49

Atlétka Gajanová po premiére v Diamantovej lige neskrývala rozčarovanie

Lausanne 5. júla (TASR) - Slovenská atlétka Gabriela Gajanová obsadila pri premiére v Diamantovej lige v behu na 800 metrov tretie miesto. Na piatkovom mítingu vo švajčiarskom Lausanne, kde jej disciplína nepatrila medzi bodované do prestížneho seriálu, dosiahla čas 2:01,25 minúty a finišovala za víťaznou Keňankou Nelly Jepkosgeiovou (1:59,54) a Halimah Nakaayiovou z Ugandy (1:59,97).

Ján Volko.
25.6. 16:24

Fantastický Volko: Slovenský šprintér na európskych hrách suverénne vyhral stovku

MINSK - Slovenský šprintér Ján Volko zvíťazil časom 10,45 s aj v utorňajšom šprinte na 100 m na II. európskych hrách v Minsku.

Ivana Macanovičová je jednou z najtalentovanejších športovkýň Bosny a Hercegoviny.
25.6. 13:08

FOTO Najsexi atlétka sveta? Slinta nad ňou aj Cristiano Ronaldo

Učaroval aj najlepším hviezdam. Dlho sa vedú diskusie, ktorá krajina má najkrajšie atlétky. USA, Jamajka, Južná Amerika či Sever Európy? Do tejto pomyselnej súťaže krásy posiela svoju zástupkyňu aj Bosna Hercegovina. Ivana Macanovičová naozaj mieri vysoko.

Jodie Williamsová sa v poslednej dobe výsledkami nepreslávila, hitom sú jej nahé zábery.
25.6. 9:40

FOTO Celosvetová hanba známej atlétky: Ukradli je nahé zábery a zverejnili na internete

Bude chodiť kanálmi. Známa atlétka Jodie Williamsová (25) patrí medzi najväčšie esá „kráľovnej športu“. Šprintérka na 100 metrov však skrýva aj jedno tajomstvo - rada sa fotí nahá. Možno s tým už skončila...

Slovenský šprintér Ján Volko získal na II. európskych hrách v Minsku v behu na 100 metrov striebornú medailu.
23.6. 21:44

Prvá medaila z Európskych hier v Minsku: Volko našiel premožiteľa až v poslednom bloku

Slovenský šprintér Ján Volko získal na II. európskych hrách v Minsku v behu na 100 metrov striebornú medailu. V rámci súťaže miešaných družstiev si pripísal čas 10,38 s, zdolal ho jedine Portugalčan Carlos Nascimento o tri stotiny sekundy. Bronz si vybojoval turecký reprezentant Jak Ali Harvey za 10,42 s.

Ján Volko si po Zlatej tretre sypal popol na hlavu: Bežal som pomaly
20.6. 23:27

Ján Volko si po Zlatej tretre sypal popol na hlavu: Bežal som pomaly

Slovenský šprintér Ján Volko obsadil v behu na 200 metrov na štvrtkovom 58. ročníku atletického mítingu Zlatá tretra v Ostrave siedmu pozíciu. V tohtosezónnej premiére na tejto trati si pripísal čas 20,88 sekundy. Jeho osobný rekord má hodnotu 20,24, limit na jesenný svetový šampionát v katarskej Dauhe je 20,40 s.

Slovenskí hokejbalisti prehrali v utorok vo svojom poslednom zápase v A-skupine na MS v Košiciach s Českom 1:2.
18.6. 21:43

Prvá prehra slovenských hokejbalistov na šampionáte: Do štvrťfinále idú z druhého miesta

Slovenskí hokejbalisti prehrali v utorok vo svojom poslednom zápase v A-skupine na MS v Košiciach s Českom 1:2. Česi viedli po prvej tretine po góloch Pavla Kubeša a Petra Filipa 2:0, v 37. minúte stanovil konečný výsledok Jaroslav Martinusík.

CAS považuje nové pravidlo o testosteróne za rozumné a primerané. Bude sa Semenyová liečiť?
18.6. 20:56

CAS považuje nové pravidlo o testosteróne za rozumné a primerané. Bude sa Semenyová liečiť?

Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) radí dvojnásobnú olympijskú víťazku Caster Semenyovú k "biologicky mužským atlétom so ženskou pohlavnou identitou". Týmto argumentom zdôvodnila IAAF Športovému arbitrážnemu súdu (CAS) nové pravidlo o testosteróne, ktoré CAS 1. mája potvrdil.

Matej Tóth sa teší, že strávi úvod leta s rodinou.
17.6. 21:00

Dovolenka na športovú strunu: Ako budú oddychovať reprezentačný tréner a olympijský víťaz?

Športovci počas sezóny príliš veľa času na cestovanie a dovolenkovanie nemajú. Leto v ich prípade tiež nie je práve najideálnejšie obdobie. Vo väčšine športov totiž prebieha príprava na jesennú časť sezóny. Využiť preto treba každú voľnú chvíľu. Vedia to aj Matej Toth a Pavel Hapal.

Eunice Jepkiruiová Kirwová.
17.6. 16:30

Striebornú medailistku z OH potrestali: Kvôli dopingu dostala štvorročný dištanc

MONACO - Strieborná olympijská medailistka v maratóne Eunice Jepkiruiová Kirwová dostala štvorročný dištanc za doping. Podľa Jednotky pre integritu atletiky (AIU) vyprší jej trest 7. mája 2023, keď bude mať 38 rokov.

Relax po úvodnom rozbehu.
16.6. 16:30

Náročné obdobie pre Jána Volka: Dni, ktoré si slovenský šprintér neužíva sa pomaly končia!

Tohtoročný halový majster Európy musí poriadne zatínať zuby. V týchto dňoch bude totiž v jeho prípade vrcholiť šesťtýždňové obdobie, ktoré má počas tréningového roka vyčlenené na hrubú prípravu. Náročný program sa prejavil aj na Volkovom víkendovom výkone v Šamoríne.