Medzinárodný olympijský výbor (MOV) chce presunúť maratón a chodecké súťaže počas budúcoročných olympijských hier z Tokia 800 kilometrov severnejšie, aby sa pretekári vyhli vysokým teplotám.
16.10. 16:07

OH 2020: MOV chce presunúť maratón kvôli možným extrémnym horúčavám z Tokia do Sappora

Tokio - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) chce presunúť maratón a chodecké súťaže počas budúcoročných olympijských hier z Tokia 800 kilometrov severnejšie, aby sa pretekári vyhli vysokým teplotám.

Medzinárodná asociácia atletických federácii (IAAF) zverejnila v utorok nominácie na cenu Atlétka roka 2019. V zozname 11 mien sú výlučne čerstvé majsterky sveta zo šampionátu v Dauhe.
15.10. 21:01

Atletika: Kandidátky na cenu Atlétka roka sú známe, Kto získa tohtoročné ocenenie?

Lausanne - Medzinárodná asociácia atletických federácii (IAAF) zverejnila v utorok nominácie na cenu Atlétka roka 2019. V zozname 11 mien sú výlučne čerstvé majsterky sveta zo šampionátu v Dauhe.

Fantastická Simone Bilesová
13.10. 21:30

Z adoptovaného dievčatka hviezda: Bilesová dominovala v Stuttgarte

STUTTGART - Aj napriek ťažkým životným skúškam sa Američanka Simone Bilesová zapísala do histórie športu. Úspešnú kariéru podčiarkla na prebiehajúcich MS v športovej gymnastike v nemeckom Stuttgarte, kde získala päť zlatých medailí. V historickom rebríčku prekonala Bielorusa Vitalija Ščerba.

Kenský vytrvalec Eliud Kipchoge je prvý človek v histórii, ktorý dokázal zabehnúť maratón v čase pod dve hodiny.
12.10. 22:05

Kipchoge po pokorení veľkej méty: Nikto nemá limity, chcem inšpirovať aj ďalších!

Viedeň - Kenský vytrvalec Eliud Kipchoge je prvý človek v histórii, ktorý dokázal zabehnúť maratón v čase pod dve hodiny. V sobotu dosiahol na špeciálne pripravenej trati vo Viedni čas 1:59:40,2 h.

Eliud Kipchoge sa hrubými písmenami zapísal do histórie atletiky
12.10. 12:30

Historický moment na maratóne vo Viedni: Kipchoge pokoril magickú hranicu!

VIEDEŇ - Kenský vytrvalec Eliud Kipchoge je prvý človek v histórii, ktorý dokázal zabehnúť maratón v čase pod dve hodiny. V sobotu dosiahol na špeciálne pripravenej trati vo Viedni neoficiálny čas 1:59:40,2 h.

Na snímke Anton Siekel počas tlačovej konferencie O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.
8.10. 20:03

Prezident SOŠV Anton Siekel o MS v atletike: Je to pre nás výstraha do budúcna

Atletické Majstrovstvá sveta sa pre slovenskú výpravu skončili katastrofálne. Výkony z Dauhy sú výstrahou pre slovenskú atletiku, tvrdí prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel (49).

Matej Tóth
7.10. 18:01

Jozef Golonka otvorene o atletickom šampionáte: Je to na zamyslenie

Uplynulé dni sme mali možnosť sledovať svetový šampionát v atletike v katarskej Dauhe. Veľa vody tam naši atléti na čele s Matejom Tóthom nenamútili. Hokejová legenda Jozef Golonka (81) bez servítky porozprávala, čo si myslí. Je to vraj všetko na zamyslenie. Viac vo videu.

Ondrej Kandráč spolu s rodinou odbehol časť maratónu v Košiciach.
7.10. 16:07

Kandráč s manželkou zabehli maratón v Košiciach: Od Tótha mám na míle ďaleko!

KOŠICE - Slovensko má za sebou 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, ktorého sa prišiel aktívne zúčastniť aj obľúbený hudobník a moderátor Ondrej Kandráč s rodinou. S manželkou Erikou a s deťmi Emkou a Ondrejkom zdolali svoj prvý spoločný minimaratón. „O rok sme tu znova!“ zhodli sa v cieli

Víťaz maratónu Keňan Hillary Kipsambu.
7.10. 15:30

Ďalší ročník košického maratónu je minulosťou: Organizátori na ňom rozdelili vyše 120 000 eur!

Najstarší maratón v Európe včera napísal už svoju 96. kapitolu. Tí najlepší si vďaka dobrému výkonu na viac než 42 kilometrov dlhej trati, mohli aj čo to privyrobiť. Stačilo prekonať čas dve hodiny sedem minút a bežec sa mohol radovať zo zisku rovných 22 000 eur.

Boj o medaily na majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dauhe sa v ženskej štafete na 4x100 metrov zmenil v prípade Číňaniek na tragikomédiu.
7.10. 12:02

Groteska vo finále MS. Na čínskych atlétkach sa zabáva celý svet: Štafeta a lá Pat a Mat

DAUHA - Boj o medaily na majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dauhe sa v ženskej štafete na 4x100 metrov zmenil v prípade Číňaniek na tragikomédiu.

96. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach 6. októbra 2019. Na snímke vedúca skupinka afrických bežcov v centre mesta.
6.10. 12:01

Medzinárodný maratón mieru korisťou Keňana: Kipsambu nedal súperom žiadnu šancu

KOŠICE - Keňan Hillary Kibiwott Kipsambu triumfoval na 96. ročníku Medzinárodného maratónu mieru.

Holandská bežkyňa Sifan Hassanová sa postarala o unikátny zápis na svetovom šampionáte, v Dauhe získala po triumfe na desaťtisícke zlato aj na oveľa kratšej trati 1500 m.
5.10. 22:00

Hassanová má unikátne double: Po 10.000 m triumfovala aj na 1500m v rekorde šampionátu

Dauha - Holandská bežkyňa Sifan Hassanová sa postarala o unikátny zápis na svetovom šampionáte, v Dauhe získala po triumfe na desaťtisícke zlato aj na oveľa kratšej trati 1500 m. Navyše jej víťazný čas 3:51,95 je šiesty najlepší v histórii a rekordom šampionátu.

Dalilah Muhammadová
4.10. 22:33

Atletika: Američanka triumfovala v behu na 400 metrov: Udala svetový rekord!

Američanka Dalilah Muhammadová vylepšila vo finále behu na 400 m prek. na atletických MS v Dauhe svoj vlastný svetový rekord. Jeho nová hodnota je 52,16 s, o štyri stotiny sekundy lepšia ako predchádzajúceho. Striebro získala ďalšia Američanka Sydney McLaughlinová v čase 52,23 a bronz Rushell Claytonová z Jamajky (53,74).

Dina Asherová-Smithová sa stala historicky prvou britskou šprintérkou, ktorá získala zlato na vrcholnom podujatí. V stredu triumfovala na atletických MS v katarskej Dauhe v behu na 200 m v národnom rekorde 21,88 sekundy.
3.10. 20:02

Briti oslavujú prvú šprintérsku šampiónku: Pre toto som pracovala

DAUHA - Dina Asherová-Smithová sa stala historicky prvou britskou šprintérkou, ktorá získala zlato na vrcholnom podujatí. V stredu triumfovala na atletických MS v katarskej Dauhe v behu na 200 m v národnom rekorde 21,88 sekundy.

Medzi výrazné osobnosti prebiehajúcich majstrovstiev sveta v atletike sa zaradil aj poľský kladivár Pawel Fajdek (30), ktorý získal svoj štvrtý titul v sérii.
3.10. 17:32

Kladivár Fajdek má štvrtý titul majstra sveta za sebou, no chce viac: Idem si po zlato na OH

DAUHA - Medzi výrazné osobnosti prebiehajúcich majstrovstiev sveta v atletike sa zaradil aj poľský kladivár Pawel Fajdek (30), ktorý získal svoj štvrtý titul v sérii. V súťaži pôsobil suverénne, aj jeho štvrtý najlepší pokus bol lepší ako najdlhší hod strieborného Francúza Quentina Bigota (78,19). Najďalej hodil Fajdek v štvrtej sérii 80,50 cm.

Atlétka Stanislava Lajčáková sa zosobášila s trénerom Michalom Škvarkom.
3.10. 12:02

Atletika-MS: Škvarkovci išli, potom nešli a napokon prišli: Tešíme sa, že sme tu

Dauha - Stanislava Škvarková priletela po polnoci zo stredy na štvrtok do dejiska majstrovstiev sveta ako posledná zo slovenských atlétov. Jej cesta k účasti na premiérovom šampionáte bola omnoho spletitejšia, definitívu sa dozvedela len 20. septembra.