menu
Transrodové športovkyne sa na medzinárodné podujatia už nedostanú.
včera 16:30

Transrodové športovkyne majú smolu: Na medzinárodné podujatia sa nedostanú

MONAKO - Svetová atletika (WA) zakázala transrodovým ženám súťažiť na medzinárodných podujatiach. Nové pravidlá nadobudnú platnosť 31. marca.

Na snímke zľava prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok, atlét a chodec Miroslav Úradník, riaditeľ pretekov Július Korčok a tréner slovenskej reprezentácie v chôdzi Roman Benčík  počas tlačovej konferencie k 42. ročníku chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka 21. marca 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
21.3. 17:04

Na Dudinskej 50-ke aj dvojica zlatých z OH, Úradník chce kvalitný čas

Bratislava - Už najbližšiu sobotu sa v Dudinciach uskutoční 42. ročník medzinárodných pretekov Dudinská päťdesiatka, na ktorú sa predbežne prihlásili chodci z 32 krajín.

Na Dudinskej päťdesiatke budú pretekať dvaja olympijskí víťazi
21.3. 11:22

Na Dudinskej päťdesiatke budú pretekať dvaja olympijskí víťazi

Zdroj videa: TASR - Už najbližšiu sobotu sa v Dudinciach uskutoční 42. ročník medzinárodných pretekov Dudinská päťdesiatka, na ktorú sa predbežne prihlásili chodci z 32 krajín. Podujatie so zlatým štatútom seriálu World Athletics Race Walking Tour slúži ako národné majstrovstvá Slovenska.

VIDEO Úradník pred Dudinskou päťdesiatkou: Takýto mám cieľ
21.3. 11:18

VIDEO Úradník pred Dudinskou päťdesiatkou: Takýto mám cieľ

U Zdroj videa: TASR - Už najbližšiu sobotu sa v Dudinciach uskutoční 42. ročník medzinárodných pretekov Dudinská päťdesiatka, na ktorú sa predbežne prihlásili chodci z 32 krajín. Podujatie so zlatým štatútom seriálu World Athletics Race Walking Tour slúži ako národné majstrovstvá Slovenska.

VIDEO Volka po HME mrzí štart vo finále. Gajanová s národným rekordom
7.3. 9:33

VIDEO Volka po HME mrzí štart vo finále. Gajanová s národným rekordom

Bratislava - Slovenského šprintéra Jána Volka nemrzí výsledok z halových majstrovstiev Európy, rezervu vidí skôr vo svojom výkone. Na podujatí v Istanbule obsadil v behu na 60 metrov piate miesto a dosiahol tak štvrtú finálovú účasť za sebou. Jeho krajanke Gabriele Gajanovej nestačil na finále 800 m ani nový národný rekord, ktorý prekonala po takmer 36 rokoch. Obsadila deviate miesto.

atletika
6.3. 22:19

Atletické ME priniesli desivý moment: Favorit na medailu ostal po hrozivom páde v bezvedomí

Hrozivý incident videli diváci na nedeľných pretekoch na 60 metrov prekážok počas halových ME v tureckom Istanbule. Mladý Španiel Enrique Llopis pri finálovom behu nešťastne trafil prekážku, čo spôsobilo nekontrolovaný a tvrdý pád priamo na hlavu, po ktorom ostal bezvládne ležať na dráhe.

VIDEO Gajanova po ME v atletike: Je to môj najhodnotnejší výsledok, aký som dosiahla
6.3. 20:39

VIDEO Gajanova po ME v atletike: Je to môj najhodnotnejší výsledok, aký som dosiahla

Jána Volka nemrzí výsledok z halových majstrovstiev Európy, rezervu vidí skôr vo svojom výkone. Na podujatí v Istanbule obsadil v behu na 60 metrov piate miesto. Jeho krajanke Gabriele Gajanovej nestačil na finále 800 m ani nový národný rekord, ktorý prekonala po 36 rokoch. Obsadila deviate miesto.

VIDEO Volko po návrate z ME v atletike: Nemrzí ma výsledok, ale toto!
6.3. 20:39

VIDEO Volko po návrate z ME v atletike: Nemrzí ma výsledok, ale toto!

Slovenského šprintéra Jána Volka nemrzí výsledok z halových majstrovstiev Európy, rezervu vidí skôr vo svojom výkone. Na podujatí v Istanbule obsadil v behu na 60 metrov piate miesto a dosiahol tak štvrtú finálovú účasť za sebou.

VIDEO Trénerka Volka Bendová: Preteky išli podľa očakávania, výsledok ma trochu mrzí
6.3. 17:30

VIDEO Trénerka Volka Bendová: Preteky išli podľa očakávania, výsledok ma trochu mrzí

Slovenského šprintéra Jána Volka nemrzí výsledok z halových majstrovstiev Európy, rezervu vidí skôr vo svojom výkone. Na podujatí v Istanbule obsadil v behu na 60 metrov piate miesto a dosiahol tak štvrtú finálovú účasť za sebou.

Ján Solčáni (vľavo) patrí k legendám československej atletiky a ako jeden z prvých trénerov a atlétov bol pri zakladaní Dukly Banská Bystrica.
6.3. 15:59

Dve olympiády mu ušli pomedzi prsty: Atletický svet smúti, zomrel uznávaný tréner Ján Solčáni

Jeho meno pozná v atletike azda každý. Ján Solčáni patril už v mladosti medzi špičku nielen v bývalom Československu, ale aj v Európe. Žiaľ, po krátkej chorobe jeho veľké srdce pred pár dňami navždy dotĺko.

EBE 1 Istanbul - Na snímke uprostred slovenský šprintér Ján Volko, vľavo Poliak Dominik Kopec a vpravo Beppe Grillo z Maltyv rozbehu mužov na 60 metrov na halových majstrovstvách Európy v atletike v Atakoy Arene v tureckom Istanbule v sobotu 4. marca 2023. Ján Volko si s prehľadom zaistil postup do semifinále, keď vo svojom druhom rozbehu zvíťazil časom 6,62 s. FOTO TASR/AP

Dominik Kopec, of Poland, Jan Volko, of Slovakia, and Beppe Grillo, of Malta, from left, runs in a Men 60 meters heat at t
4.3. 21:00

Volko na halových ME tesne za najlepšími, od medaily ho delili štyri stotiny

ISTANBUL - Slovenský šprintér Ján Volko obsadil vo finále 60 m na atletických halových majstrovstvách Európy v Istanbule 5. miesto. Zabehol čas 6,57 sekundy a od štvrtého cenného kovu v sérii na podujatí ho delili štyri stotiny sekundy. Zlato získal Talian Samuele Ceccarelli za 6,48.

Isinbajevová je rekordérkou a dvojnásobnou olympijskou víťazkou. Ukrajina však na krásnu Rusku teraz uvalila sankcie.
1.3. 19:01

FOTO Dal po prstoch aj ruskej bohyni: Zelenskyj uvalil sankcie na slávnu športovkyňu!

KYJEV - Zákaz vstupu! Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (45) uvalil sankcie na niekoľkých ruských športových funkcionárov z Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Medzi nimi je aj legendárna skokanka o žrdi Jelena Isinbajevová (40). Svetová rekordérka sa do vojnou zmietanej krajiny nedostane 50 rokov, no ťažkú hlavu si z toho asi nerobí.

Na snímke zľava Monika Baňovičová (Naša atletika Bratislava) a Stanislava Škvarková (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) v rozbehu 60 m prekážok počas 57. halových majstrovstiev Slovenska 19. februára 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Dano Veselský
22.2. 17:33

Halové majstrovstvá Európy bez zmien, EA podporí regióny po zemetrasení

Istanbul - Európska atletika (EA) potvrdila konanie halových majstrovstiev Európy v tureckom Istanbule podľa pôvodných plánov. Taktiež oznámila finančný dar pre regióny Turecka a susednej Sýrie, ktoré postihlo silné zemetrasenie. Podujatie je na programe od 2. do 5. marca.

Vikória Forster má na svojom konte aj 11 titulov majsterky SR v biatlone 6 titulov majsterky SR v atletike.
21.2. 19:04

FOTO Najsexi atlétka Slovenska: Láme rekordy a úžasne vyzerá

O vrchol druhého dňa 57. halových MSR v bratislavskom Eláne sa postarala Viktória Forsterová v behu na 60 m prekážok, ktorá časom 8,03 sekundy o stotinku zlepšila 15-ročný slovenský rekord Miriam Bobkovej z Karlsruhe 2008.

Greg Foster bojoval so vzácnou chorobou
21.2. 16:05

So vzácnou chorobou už nedokázal bojovať: Vo veku 64 rokov zomrel legendárny prekážkar

Los Angeles - Vo veku 64 rokov zomrel legendárny americký atlét Greg Foster.

Na snímke Viktória Forsterová (ŠK ŠOG Nitra) v cieli rozbehu na 60 m počas 57. halových majstrovstiev Slovenska 18. februára 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Dano Veselský
21.2. 14:34

Slovensko posiela to najcilnejšie: Na halových ME sa predstavia Forsterová, Gajanová a Volko

Bratislava - Na 37. halových majstrovstvách Európy v atletike v tureckom Istanbule sa 2. – 5. marca predstaví trojica slovenských reprezentantov.