menu
Lalit Kumar získal zlato. Štartoval však vo finále sám.
28.9. 14:01

Extrémny bizár z Indie. Prišla dopingová kontrola, bežci zmizli: Vo finále štartoval jediný

Sociálne siete obletel bizár z atletických pretekov v Indii. Môže zaň dopingová kontrola, ktorá spôsobila na jednom z podujatí hotovú paniku.

WA 26 Berlín - Etiópska atlétka Tigst Assefová víťazí v novom svetovom rekorde na maratóne v Berlíne v nedeľu 24. septembra 2023. Doterajšie maximum prekonala o viac ako dve minúty na 2:11:53 h. FOTO TASR/AP 

Ethiopia's Tigst Assefa crosses the finish line as the first woman to finish the Berlin Marathon, in Berlin, Sunday, Sept. 24, 2023. (Andreas Gora/dpa via AP)
24.9. 13:30

Assefová zabehla nový svetový rekord a vyhrala maratón v Berlíne

Berlín - Etiópska atlétka Tigst Assefová zabehla na maratóne v Berlíne nový svetový rekord. Doterajšie maximum prekonala o viac ako dve minúty na 2:11:53 h.

Ján Volko.
22.9. 14:01

Spomienka na zlato. Volko daroval múzeu atletiky víťazné tretry z halových ME 2019

Slovenský šprintér Ján Volko daroval Múzeu svetovej atletiky (MOWA) tretry, v ktorých triumfoval na halových majstrovstvách Európy v Glasgowe v roku 2019. Spoločne s jeho štartovým číslom z halových ME 2017, kde vybojoval striebro, budú súčasťou výstavy pri príležitosti halových MS 2024.

Viacnásobná majsterka sveta z Ukrajiny si fanúšikov na sociálnych sieťach získava aj vďaka takýmto snímkam.
20.9. 7:59

FOTO Dráždi ako besná: Pôvabná Ukrajinka má na Instagrame už takmer POL MILIÓNA sledovateľov!

Jej popularita raketovo stúpla. Atlétka Maryna Romančuková (28) patrí už roky k najlepším ukrajinským športovcom. Vo svete sa zviditeľnila svojimi výkonmi, no počet sledovateľov na sociálnych sieťach pôvabnej skokanke rapídne vzrástol po tom, čo Rusi vlani spustili inváziu na jej rodnú krajinu.

VIDEO Nová sezóna s viacerými novinkami, Mičuda: Pracujeme na rozvoji
18.9. 15:35

VIDEO Nová sezóna s viacerými novinkami, Mičuda: Pracujeme na rozvoji

Niké Slovenskú basketbalovú ligu (Niké SBL) čaká pod týmto aktuálnym marketingovým názvom jubilejný 10. ročník. Najvyššia súťaž na Slovensku prináša pred sezónou 2023/2024 mnohé novinky, tou hlavnou je po rokoch navýšenie počtu účastníkov na deväť.

Nikoleta Jíchová je novým atletickým objavom z Česka, ktorá sa vymyká bežným športovým stereotypom.
16.9. 15:02

FOTO Z tých očí sa aj tartan roztápa: Mladá česká atlétka ide bomby

Česi majú znova talent, ktorý im robí radosť. Atlétka Nikoleta Jíchová (22) sa tak trochu vymyká normám a fanúšikovia ju za to žerú.

Američan Noah Lyles sa teší z víťazstva vo finále štafiet na 4x100 m mužov na MS v atletike v Budapešti.
1.9. 9:01

Americký šprintér stúpil krajanom z NBA na otlak: Akí majstri sveta? USA nie je celý svet

Stúpol krajanom na otlak. Americký šprintér Noah Lyles pobavil novinárov aj fanúšikov, no naštval basketbalové hviezdy z USA.

Slovenská juniorky Renáta Vodnyánszká vie občas zaprovokovať aj na sociálnych sieťach.
28.8. 8:13

FOTO Aj najsexi atlétka sa môže schovať: Slovenská juniorka nemá chybu

Slovensku vyrastá ďalšia atletická nádej. Skokanka do diaľky Renáta Vodnyánszká má len 19 rokov a pred pár týždňami sa predstavila na Majstrovstvách Európy juniorov. Bohužiaľ, do finále sa neprebojovala, ale ani hanbu si určite neurobila. Na druhej strane by sa mohla stať aj magnetom pre fanúšikov.

WA 54 Budapešť -  Keňanky Faith Kipyegonová (vpravo) víťazí v behu na 5 000 m na atletických MS v Budapešti v sobotu 26. augusta 2023. FOTO TASR/AP

Faith Kipyegon, of Kenya celebrates as she wins the gold medal ahead of Sifan Hassan, of the Netherlands in the Women's 5000-meters final during the World Athletics Championships in Budapest, Hungary, Saturday, Aug. 26, 2023. (AP Photo/Petr David Josek)
26.8. 21:37

Kipyegonová sa zapísala do histórie! Po 1500 m uspela aj na 5000 m

Budapešť - Keňanka Faith Kipyegonová získala na atletických MS v Budapešti druhú zlatú medailu. Po triumfe na trati 1500 m zvíťazila aj na 5000 m v čase 14:53,88 min. Stala sa vôbec prvou v histórii, ktorá uspela na MS na týchto dvoch vytrvalostných tratiach.

WA 8 Mníchov - Slovenský šprintér Ján Volko víťazí v treťom rozbehu na 200 m na atletických ME v Mníchove vo štvrtok 18. augusta 2022. V treťom rozbehu zvíťazil vo výkone sezóny 20,48. Volkov čas bol v rozbehoch celkovo tretí najrýchlejší, iba o dve stotiny sekundy slabší ako výkon Taliana Fausta Desalua. FOTO TASR/AP

Jan Volko, of Slovakia, reacts after winning a Men's 200 meters heat during the athletics competition in the Olympic Stadium at the European Championships in Munich, Germany, Thur
26.8. 15:05

KVÍZ o najúspešnejšom slovenskom šprintérovi! Ako dobre poznáte Jána Volka?

Ján Volko je šprintér, ktorý svojím príbehom a úspechmi na medzinárodných atletických podujatiach získal pozornosť športových fanúšikov. Tento kvíz vás zavedie do sveta jeho kariéry a úspechov.

VIDEO Najšialenejší skok v histórii: Jamajčan v Budapešti letel ako Superman
26.8. 13:04

VIDEO Najšialenejší skok v histórii: Jamajčan v Budapešti letel ako Superman

Jamajský skokan do diaľky Carey Mcleod predviedol na MS v atletike v Budapešti netradičnú techniku. Vyzeral skôr, ako by skákal do bazéna, niektorí komentujúci to nazvali ako supermanov skok. Mcleod pravdepodobne nebude praktikovať tento štýl, keďže aj on sám vystrúhal niekoľko bolestivých grimás.

Katarina Johnson-Thompson
25.8. 19:05

Návrat k sláve: Katarina Johnson-Thompson a jej úžasná cesta

Britská hviezda Katarina Johnsonová-Thompsonová si na Majstrovstvách sveta v atletike v Budapešti triumfálne vybojovala vytúženú zlatú medailu a získala späť titul majsterky sveta v sedemboji, ktorý získala pred štyrmi rokmi, keď ešte bojovala so zraneniami.

Dominik Černý
24.8. 15:04

Zásnuby na majstrovstvách sveta: Dominik Černý čakal na priateľku v cieli s prsteňom!

Majstrovstvá sveta v atletike v Budapešti tento rok priniesli okrem športových výkonov aj romantické gesto na cieľovej čiare.

Haaland a Alica Schmidt
24.8. 15:01

FOTO Sebavedomie jej nechýba: Najkrajšia atlétka na svete si to chce rozdať s Haalandom!

Nemala by som s tebou problém! Tak zneli slová krásnej nemeckej atlétky, keď rozprávala o bežeckom závode proti jednému z najlepších futbalistov súčasnosti Erlingovi Haalandovi.

Viky Forster.
24.8. 14:01

Zmerajte si svoje vedomosti o slovenskej atlétke Viktórii Forster v našom KVÍZE!

Tento kvíz vás zavedie do sveta úspechov a príbehu tejto mladej a talentovanej atlétky. Skúste si zmerať svoje vedomosti o jej kariére, úspechoch a športovom duchu.

Na snímke slovenská atlétka Gabriela Gajanová sa pripravuje pred rozbehom žien na 800 m na najstrovstvách sveta v atletike v Budapešti 23. augusta 2023. FOTO TASR - Jaroslav Novák
23.8. 19:31

Gajanovú delili od postupu do semifinále atletických MS tri stotiny: V závere mi to už nešlo

Slovenská atlétka Gabriela Gajanová nepostúpila do semifinále behu na 800 m na MS v Budapešti. Vo svojom II. rozbehu obsadila 6. miesto časom 2:00,39 min. Od postupu ju delili iba tri stotiny sekundy.