...
11.6. 0:01

FOTO Celé Slovensko mu ju závidí: Naša atletická bohyňa skončila v náručí vymakaného fešáka!

Na olympiádu v Tokiu sa síce nekvalifikovala, no v osobnom živote sa jej darí. Reč je o slovenskej atlétke Ivete Putalovej (33), ktorá sa pred pár dňami pochválila na sociálnej sieti fotografiou s novým priateľom. Nebolo by to na tom nič nezvyčajné, keby ju športoví fanúšikovia už roky nespájali s jej trénerom Marcelom Lopuchovským.

cxy
9.6. 13:30

Strčil do vrecka aj šprintérov: VIDEO extrarýchleho kameramana je hitom internetu!

Dali mu na krk zlatú medailu? Za tento výkon si ju určite zaslúžil. Kameraman zo šprintérskych pretekov na čínskej univerzite v Datongu je hotovým hitom internetu. Čínsky študent Hao Xiaoyang zachytával šprint na 100 metrov a bežal s kamerou v ruke po boku atlétov. Na tom by stále nebolo nič kuriózne, ale kameraman schoval svojím šprintom do vrecka atlétov, ktorí oficiálne bojovali o zlato na trati a internet sa na bizarnej situácii dokonale pobavil.

Na snímke slovenský šprintér Ján Volko po finále behu na 100 m na atletickom mítingu P-T-S v Šamoríne 2. júna 2021. FOTO TASR - Jakub Kotian
4.6. 16:30

Musí si dať kratšiu pauzu: Volko utrpel na mítingu P-T-S menšie zranenie

Bratislava - Slovensky rekordér v šprintoch Jan Volko utrpel na stredajšom 56. ročníku atletického mítingu P-T-S menšie zranenie. V behu na 100 metrov pocítil jemné potiahnutie na vnútornej strane stehna, preto si dá kratšiu pauzu.

Šprintér Volko hodnotí svoje výkony v behu na 100 m a 200 m na P-T-S
4.6. 0:20

Šprintér Volko hodnotí svoje výkony v behu na 100 m a 200 m na P-T-S

Slovensky rekordér v šprintoch Ján Volko utrpel na stredajšom 56. ročníku atletického mítingu P-T-S menšie zranenie. V behu na 100 metrov pocítil jemné potiahnutie na vnútornej strane stehna, preto si dá kratšiu pauzu.

Emma Zaplatalová a Ján Volko budú ťahákmi tohtoročného mítingu P-T-S.
1.6. 11:44

P-T-S bude napokon bez Tótha, Volko aj ďalší sa môžu priblížiť k olympiáde

Šamorín 1. júna (TASR) - Úradujúci olympijský šampión v chôdzi na 50 km Matej Tóth napokon nebude štartovať na stredajšom 56. ročníku atletického mítingu P-T-S. Preteky na 3000 m v Šamoríne sa rozhodol vynechať, pretože nechce riskovať zranenie pred obhajobou zlata na OH v Tokiu.

Na snímke slovenský reprezentant Michal Morvay počas jubilejného 40. ročníka Dudinskej päťdesiatky v chôdzi, ktorý je zároveň aj národným šampionátom v Dudinciach 20. marca 2021. FOTO TASR - Ján Krošlák
1.6. 7:10

Morvay sa stal druhým slovenským atlétom s miestenkou do Tokia: Preháňať bude aj Tótha

Bratislava - Slovenský chodec Michal Morvay sa predstaví na tohtoročných olympijských hrách. Do Tokia sa kvalifikoval prostredníctvom rebríčka, keď po pondelkovej uzávere figuroval na 53. mieste. V Sappore sa na 50 km trati predstaví cez renking 60 chodcov. Informoval o tom portál atletika.sk.

Craddock
15.5. 10:37

Dištanc na dvadsať mesiacov a bez olympiády: Americký trojskokan bude tvrdo pykať za doping

ŽENEVA - Americký trojskokan Omar Craddock príde o olympijské hry v Tokiu i budúcoročné MS v Oregone. Jednotka atletickej integrity mu uložila dištanc na 20 mesiacov za porušenie antidopingových pravidiel, keď sa v júli 2020 vyhol kontrole. V jeho prípade to bolo tretie rovnaké previnenie za dvanásť mesiacov.

Atletika počíta s 12 olympionikmi: Účasť ma istú zatiaľ iba Tóth
7.5. 12:11

Atletika počíta s 12 olympionikmi: Účasť ma istú zatiaľ iba Tóth

Bratislava - Necelé tri mesiace pred olympijskými hrami má spomedzi slovenských atlétov istú účasť v Tokiu jedine chodec Matej Tóth. Emma Zapletalová vlani splnila limit v behu na 400 metrov cez prekážky, no v čase prerušenej kvalifikácie Svetovou atletikou (WA). Šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš verí, že okrem nej si postup vybojujú aj ďalší a počet zástupcov sa vyšplhá na dvojciferné číslo.

Ukázala druhú tvár. Česká kladivárka Kateřina Šafránková vytasila melóny, a to doslova. Odhodila nielen šaty, ale aj podprsenku a celému svetu sa ukázala hore bez.
1.5. 10:01

Takto ju ešte nevideli. Česká šampiónka pustila fanúšikov do spodnej bielizne a vytasila melóny

Ukázala druhú tvár. Česká kladivárka Kateřina Šafránková vytasila melóny, a to doslova. Odhodila nielen šaty, ale aj podprsenku a celému svetu sa ukázala hore bez.

peso
24.4. 11:01

Kuriózna situácia. Bežecké preteky narušil nečakaný návštevník: Takmer prekonal Usaina Bolta

Zvierací návštevníci na športových podujatiach nie sú ničím výnimočným, občas však vedia poriadne zavariť. Na atletických pretekoch v americkom Utahu sa k bežcom pridal pes, ktorý s nimi odbehol 100-metrový úsek a jednej z bežkýň sa takmer zamotal pod nohy. „Ušiel majiteľovi a stovku odbehol za desať a pol sekundy, teda len o sekundu pomalšie za svetovým rekordom Usaina Bolta,“ vtipne komentoval kurióznu situáciu portál sportbible.com.

Vo veku 74 rokov zomrel svetový rekordér v behu na 100 m veteránov Vladimír Výbošťok.
23.4. 12:44

Slovensko smúti. Prišlo o atletickú legendu, ktorá prekonávala svetové rekordy

Banská Bystrica - V piatok zomrel vo veku 74 rokov svetový rekordér v behu na 100 m veteránov Vladimír Výbošťok. Niekoľkonásobný medailista z veteránskych MS a Európy a Člen Dukly Banská Bystrica skonal dopoludnia v Bardejovských Kúpeľoch. Informoval o tom web duklasport.sk.

Atletický štadión v Dubnici prejde v najbližších mesiacoch veľkou rekonštrukciou.
19.4. 11:59

Veľká prerábka: V Dubnici začali s rekonštrukciou atletického štadióna za pol milióna eur

Štyristometrový atletický štadión odovzdali do užívania ešte v roku 2001. Ak by mesto nepristúpilo k jeho obnove, mohlo by prísť o významných pretekárov.

...
15.4. 7:59

FOTO Vau, spoznali ste ju? Keď sa TÁTO slovenská športovkyňa nahodí, v momente sa zaľúbite!

Pozoruhodné. Dlhoročná slovenská reprezentantka v hode kladivom Martina Hrašnová (38) sa pred pár dňami rozhodla skúsiť šťastie aj v inom športe. A bol to vynikajúci test! Na majstrovstvách Európy vo vzpieraní v Moskve totiž obsadila 6. miesto v dvojboji v najťažšej kategórii nad 87 kg.

Armádny štadión v Banskej Bystrici s vyššou kapacitou. Dokončia ho na jeseň
8.4. 16:32

Armádny štadión v Banskej Bystrici s vyššou kapacitou. Dokončia ho na jeseň

Banská Bystrica - Národný atletický štadión v Banskej Bystrici pojme takmer osemtisíc divákov a dokončiť sa má na jeseň tohto roka. Vyhlásil to na kontrolnom dni pod Urpínom minister obrany SR Jaroslav Naď.

Zapletalová sa v ďalšej príprave na letnú olympijskú sezónu nevybrala na sústredenie na Tenerife
8.4. 10:33

Stavila na istotu. Atlétka Zapletalová sa pripravuje na olympijské leto v Chorvátsku

Makarska - Slovenská prekážkarská rekordérka na 400 m Emma Zapletalová sa v ďalšej príprave na letnú olympijskú sezónu nevybrala na sústredenie na Tenerife ako v samom úvode roka, ale zvolila si osvedčené chorvátske letovisko Makarska. Na trojtýždňovom kempe je od 28. marca do 18. apríla.

Russia's gold medal winner Andrey Silnov gestures in the men's high jump final during the athletics competitions in the National Stadium  at the Beijing 2008 Olympics in Beijing, Tuesday, Aug. 19, 2008. (AP Photo/David Guttenfelder)
7.4. 18:27

Olympijskí víťazi si poriadne zavarili: Drsný dištanc za doping!

Atletickí olympijskí šampióni Andrej Silnov a Nataľja Anťuchová z Ruska dostali dištanc na štyri roky za porušenie antidopingových pravidiel. Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne tak rozhodol v prípade, ktorý pramenil z vyšetrovania Ruska Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA) v roku 2016.