Ján Volko
včera 22:07

Skvelý Ján Volko: Vyrovnal svoj slovenský rekord na 60 metrov!

Liévine - Slovenský šprintér Ján Volko vyrovnal vlastný slovenský rekord v behu na 60 metrov. Na stredajšom halovom mítingu vo francúzskom Liévine finišoval časom 6,57 sekundy vo finále na 3. mieste.

V Tokiu zregulovali počet bežcov v maratóne.
17.2. 14:02

Atletika: Pre koronavírus radikálne zredukovali účastníkov tokijského maratónu

Tokio 17. februára (TASR) - Nový koronavírus výrazne ovplyvnil tradičný maratón v Tokiu. Organizátori podujatia museli pristúpiť k výraznému obmedzeniu účastníkov, na štart pustia iba dvesto elitných bežcov, pôvodne sa prihlásilo 38-tisíc záujemcov.

Na vylepšenie svetového rekordu v skoku o žrdi mužov Renauda Lavillenieho čakal atletický svet šesť rokov, aby ho švédsky mladík Armand Duplantis dokázal prekonať opäť po týždni.
16.2. 20:32

Duplantis vylepšil svetový rekord po šiestich rokoch dvakrát po sebe: Ten pád je magický!

GLASGOW - Na vylepšenie svetového rekordu v skoku o žrdi mužov Renauda Lavillenieho čakal atletický svet šesť rokov, aby ho švédsky mladík Armand Duplantis dokázal prekonať opäť po týždni. Po mítingu v Glasgowe je jeho hodnota 618 cm.

Švédsky žŕdkar Armand Duplantis naplnil svoje slová o dobrom začiatku roka.
15.2. 22:00

Skvelý Duplantis prekonal svoj vlastný rekord a žiaril šťastím: Boli to nádherné preteky!

Glasgow - Švédsky žŕdkar Armand Duplantis naplnil svoje slová o dobrom začiatku roka. Týždeň po halovom svetovom rekorde v Toruni ho na sobotňajšom mítingu v Glasgowe ešte o centimeter vylepšil na 618 cm.

Slovenský šprintér Ján Volko skončil vo finále na 60 m na piatom podujatí World Athletics Indoor Tour v škótskom Glasgowe na 3. mieste časom 6,68 sekundy.
15.2. 21:30

Ďalší výborný výsledok Jána Volka: Na prestížnom halovom mítingu v Glasgowe skončil tretí

Glasgow - Slovenský šprintér Ján Volko skončil vo finále na 60 m na piatom podujatí World Athletics Indoor Tour v škótskom Glasgowe na 3. mieste časom 6,68 sekundy.

Armand Duplantis s výškou rekordného skoku.
14.2. 8:30

ARMAND DUPLANTIS: Báli sa, že skočí susedom do záhrady. Zázračné dieťa sa narodilo pre lietanie

Tiger Woods tyče, atletický zázrak, narodený pre lietanie. Tak titulujú švédskeho skokana o žrdi Armanda Duplantisa, ktorý vo veku 20 rokov skočil 617 centimetrov a stal sa svetovým rekordérom. Aký je príbeh americko-švédskeho „zázraku“?

Slovenský chodec Matej Tóth sa na vrchol sezóny v podobe olympiády pripravuje na španielskom ostrove Tenerife. Prihodila sa mu jedna nepríjemnosť: zavolali na neho políciu.
13.2. 14:15

Nečakané komplikácie pre olympijského šampióna Tótha: V Španielsku na neho zavolali políciu

TENERIFE - Slovenský chodec Matej Tóth sa na vrchol sezóny v podobe olympiády pripravuje na španielskom ostrove Tenerife. Prihodila sa mu jedna nepríjemnosť: zavolali na neho políciu.

Matej Tóth je najlepším chodcom desaťročia.
13.2. 11:48

Veľká pocta pre Mateja Tótha: Dostal sa do spoločnosti Usaina Bolta a ďalších rekordérov

Bratislava - Slovenský chodec Matej Tóth sa dočkal veľkej pocty. Prestížny americký magazín Track and Field News ho označil za najlepšieho chodca desaťročia.

Švédsky skokan o žrdi Armand Duplantis naplnil povesti o svojom výnimočnom talente ešte skôr, ako sa predpokladalo.
9.2. 21:01

Talentovaný Duplantis po svetovom rekorde: Dobrý spôsob ako začať rok

Toruň - Švédsky skokan o žrdi Armand Duplantis naplnil povesti o svojom výnimočnom talente ešte skôr, ako sa predpokladalo. Stále iba 20-ročný mladík je od soboty 8. februára už nielen úradujúcim majstrom Európy a vicemajstrom sveta, ale aj svetovým rekordérom. Na halovom mítingu v poľskej Toruni skočil 617 cm.

Ján Volko
8.2. 22:02

Skvelý výkon Jána Volka: Slovenský šprintér zvíťazil v šprinte na 60 m

TORUŇ - Švéd Armand Duplantis vytvoril nový halový svetový rekord v skoku o žrdi. Na sobotňajšom mítingu v poľskom meste Toruň prekonal 20-ročný pretekár latku vo výške 617 cm.

Abadi Hadis.
6.2. 14:30

Športový svet zasiahla tragická správa: Medailista z MS zomrel

ADDIS ABEBA - Etiópsky vytrvalec Abadi Hadis zomrel v utorok vo veku 22 rokov.

Problém s dopingom v ruskej atletike sa prehlbuje
3.2. 22:22

Atletická kríza v Rusku sa prehlbuje: Prezídium ruskej atletiky rezignovalo!

Moskva - Prezídium Ruskej atletickej federácie v pondelok rezignovalo a kompetencie do mimoriadneho volebného valného zhromaždenia odovzdalo pracovnej skupine Ruského olympijského výboru (ROK).

Slovenský šprintér Ján Volko triumfoval na 7. ročníku halového atletického podujatia v Erfurte.
2.2. 21:30

Skvelý výsledok šprintéra Jána Volka: V Erfurte triumfoval európskym výkonom roka!

Erfurt - Slovenský šprintér Ján Volko triumfoval na 7. ročníku halového atletického podujatia v Erfurte. Dvadsaťtriročný pretekár sa tešil na 60 m, keď časom 6,60 sekundy dosiahol európsky výkon roka, za osobným rekordom zaostal o tri stotiny.

Ruská atletika je opäť v problémoch.
31.1. 14:02

RUSAF má po nariadení ruskej vlády dočasne pozastavenú činnosť

Moskva - Ruská vláda do 1. marca dočasne pozastavila činnosť tamojšej atletickej federácii (RUSAF) z dôvodu pretrvávajúcich dopingových podozrení a vyjadrení Jednotky pre atletickú integritu (AIU), ktorá navrhla vylúčiť Ruskú federáciu zo Svetovej atletiky (World Athletics).

Usain bolt  reuters
23.1. 20:32

Usain Bolt sa so svojimi fanúšikmi podelil o radostnú novinku: Na čo sa teší bývalý šprintér?

Kingston - Bývalý jamajský šprintér Usain Bolt bude otcom. Informáciu zverejnil vo štvrtok na sociálnej sieti. "Kráľ je na ceste," napísal 33-ročný Jamajčan pri fotografii svojej partnerky Kasi J. Bennettovej.

Jedna z najväčších osobností súčasnej atletiky, ruská výškarka Maria Lasickieneová, stupňuje svoju kritiku tamojšieho zväzu (RusAF).
22.1. 20:30

Kritiku namierila do vlastných radov: Atlétka Lasickieneová chce žalovať ruský zväz

Moskva - Jedna z najväčších osobností súčasnej atletiky, ruská výškarka Maria Lasickieneová, stupňuje svoju kritiku tamojšieho zväzu (RusAF). Ten má pre viaceré dopingové prípady zastavenú činnosť od roku 2015.