Nemecký guliar David Storl.
včera 18:00

Dvojnásobný majster sveta sa nepredstaví na MS: Keď som sa vracal do formy, prišli bolesti

HAMBURG - Nemecký guliar David Storl sa rozhodol zo zdravotných dôvodov predčasne ukončiť sezónu a nebude tak štartovať na MS v Dauhe (27. septembra - 6. októbra).

Volkovi sa v Zlíne darilo.
18.8. 18:31

Ján Volko dobyl Zlín: Po stovke nikto na neho nestačil ani na dvestovke

Zlín - Slovenský šprintér Ján Volko triumfoval na atletickom mítingu v Zlíne na oboch najkratších tratiach.

Slovenský atletický zväz
16.8. 22:01

Atletika: SAZ prerozdelí na rekonštrukcie štadiónov celkovo päť miliónov eur

Bratislava - Mestá a obce, samosprávne kraje, ale i športové kluby sa môžu uchádzať o dotáciu na rekonštrukciu či výstavbu atletických štadiónov. Slovenský atletický zväz (SAZ) bude prijímať žiadosti do 15. septembra, informuje o tom na svojej stránke.

Šprintérku Ghafoorovú (vľavo), ktorá bola v širšej nominácii do štafety na 4x400 m pre MS v Dauhe (27. septembra - 6. októbra), zadržali v Nemecku.
15.8. 20:30

Holandskú šprintérku Ghafoorovú zadržali: Obchodovala s drogami!

Tak tá si poriadne zavarila! Holandská atlétka Madiea Ghafoorová skončila vo vyšetrovacej väzbe. Dôvod zatknutia? Pre športovca nezvyčajný... Obchodovala s drogami!

Christian Coleman, Justin Gatlin, Usain Bolt
14.8. 21:01

Christian Coleman: Americký atlét nechce byť porovnávaný s Usainom Boltom

Christian Coleman (23) odmieta porovnávanie s jamajskou hviezdou Usainom Boltom. Chce si vytvoriť svoj vlastný veľkolepý príbeh.

Slovensko skončilo na ME družstiev na predposlednom mieste.
11.8. 19:30

Slovenská atletika smúti: Naše družstvo na európskom šampionáte vypadlo z I. ligy!

SANDNES - Slovenskí atléti zostúpili do II. ligy ME družstiev. Na víkendovom podujatí I. ligy v nórskom Sandnese obsadili predposlednú 10. priečku so ziskom 186 bodov. Predstihli iba Litvu. Do najvyššej Superligy tímov postúpilo vďaka prvenstvu Portugalsko (302 bodov).

Martina Hrašnová a Ján Volko si pripísali úspechy.
10.8. 20:00

Slovenské úspechy v atletike: Volko tretí, Hrašnová triumfovala v hode kladivom!

Slovenská kladivárka Martina Hrašnová (36) triumfovala na podujatí 1. ligy ME družstiev v nórskom Sandnese výkonom 71,64 m. Šprintér Ján Volko (22) obsadil tretie miesto vo finále behu na 100 metrov.

Podľa olympijského šampióna Carla Lewisa si ženy zaslúžia spravodlivé a rovnaké platy ako muži.
6.8. 11:33

Carl Lewis sa postavil za rovnaké odmeny pre športovkyne a kritizoval Trumpa

Lima - Deväťnásobný olympijský šampión Carl Lewis vyhlásil, že ženy si zaslúžia spravodlivé a rovnaké platy ako muži a zároveň sa pustil do kritiky Donalda Trumpa. Prezidenta USA označil za rasistu a mizogýna.

Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda sa rozhodol, že v sobotu 5. októbra nepobeží maratón na majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe. Rozhodol sa uprednostniť 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach.
2.8. 17:30

Atletika: Sahajda nepobeží maratón na MS v Dauhe, uprednostnil MMM v Košiciach

Bratislava - Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda sa rozhodol, že v sobotu 5. októbra nepobeží maratón na majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe. Rozhodol sa uprednostniť 96. ročník Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach, na ktorom sa bude v nedeľu 6. októbra bojovať aj o slovenské tituly. Informáciu priniesla stránka atletika.sk.

Caster Semenyaová.
31.7. 9:30

Semenyaová príde o MS: Súd jej zakázal obhajovať zlatú medailu

LAUSANNE - Juhoafrická bežkyňa Caster Semenyaová príde o štart na majstrovstvách sveta, ktoré sa začínajú na konci septembra v katarskej Dauhe.

Američanka Dalilah Muhammadová zlomila šestnásťročný svetový rekord v behu na 400 metrov cez prekážky.
29.7. 7:34

Nezastavil ju ani dážď: Muhammadová prekonala svetový rekord na 400 m prek.

Des Moines - Američanka Dalilah Muhammadová zlomila šestnásťročný svetový rekord v behu na 400 metrov cez prekážky. Na národnom šampionáte v Des Moines triumfovala v daždivých podmienkach časom 52,20 sekundy a pokorila doterajšie historické maximum 52,34 s Rusky Julije Pečonkinovej z 8. augusta 2003.

Dvadsaťšesťročný majster sveta vylepšil druhým pokusom svoj osobný rekord o šesť centimetrov a po dopade sa ocitol pod hromadou tiel svojich súperov.
28.7. 21:30

Atletika: Kendricks zažiaril na majstrovstvách. Podal druhý najlepší výkon v histórii

Americký žrdkár Sam Kendricks zdolal na majstrovstvách USA v Des Moines výšku 606 cm. V celej histórii skočil pod otvoreným nebom vyššie iba Ukrajinec Sergej Bubka, ktorý pri svetovom rekorde pred 25 rokmi prekonal 614 cm. V hale bol Francúz Renaud Lavillenie ešte o dva centimetre lepší.

Matej Baluch spoločne s trénerom Edmundom KOváčom oslavujú bronz majstrovstiev Európy.
21.7. 13:31

Talentovaný atlét Matej Baluch získal bronz v behu na 400 m prek.

Boras - Slovenský atlét Matej Baluch získal na juniorských majstrovstvách Európy vo švédskom Borase bronzovú medailu v behu na 400 metrov cez prekážky. V nedeľňajšom finále finišoval v osobnom rekorde 51,26 sekundy a prekonali ho len domáci víťaz Carl Bengtström (50,32) a strieborný Brit Seamus Derbyshire (50,86).

Nemal vôbec chodiť! Britský šprintér James Ellington nastúpil na preteky prvýkrát od hrôzostrašnej nehody zpred dvoch rokov. Nevzdal sa svojho sna, tvrdo makal a poprel všetky nepriaznivé predpovede lekárov o jeho zdravotnom stave.
21.7. 12:05

Šprintérska hviezda James Ellington je späť: Nemal chodiť a teraz siaha na olympiádu

Nemal vôbec chodiť! Britský šprintér James Ellington nastúpil na preteky prvýkrát od hrôzostrašnej nehody spred dvoch rokov. Nevzdal sa svojho sna, tvrdo makal a poprel všetky nepriaznivé predpovede lekárov o jeho zdravotnom stave.

Jonathan Jones.
16.7. 15:00

Trapas, aký tu ešte nebol: Atlét netušil, že sa štart nevydaril. Na opakovaný ani nenastúpil

MONTE CARLO – Trapas, aký sa nevidí. Jonathan Jones na beh na 400 metrov na Diamantovej lige v Monaku zrejme tak ľahko nezabudne.

Slovenská atlétka Gabriela Gajanová získala po diskvalifikácii írskej súperky v behu na 800 metrov na majstrovstvách Európy do 23 rokov bronzovú medailu.
15.7. 16:31

Čachre s bronzovou medailou: Atlétka Gabriela Gajanová nakoniec smúti

Bratislava - Slovenská atlétka Gabriela Gajanová má za sebou hektický týždeň. V behu na 800 metrov na majstrovstvách Európy do 23 rokov vo švédskom Gävle sa v sobotu najskôr tešila po diskvalifikácii pôvodne tretej Nadie Powerovej z bronzu. Írska výprava však napokon uspela s protestom proti diskvalifikácii svojej zverenky a Gajanová zostala bez kovu. Rozhodnutie vnímal šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš ako prekvapivé, ale nie nespravodlivé.