Tenis

Jozef Golonka o tenisovom Davis Cupe: Stráca na hodnote
16.9. 18:00

Jozef Golonka o tenisovom Davis Cupe: Stráca na hodnote

Hokejová legenda Jozef Golonka (81) sledoval uplynulý víkend zápasy našich tenistov na Davis Cupe. Tešil sa z víťazstva nad Švajčiarskom 3:1, no nezabudol poznamenať, že bez najlepších tenistov sveta, je Davis Cup menej atraktívny pre fanúšikov, čo sa ukázalo aj teraz. Viac vo videu.

Na snímke Dominik Hrbatý počas tretej dvojhry stretnutia Slovensko - Švajčiarsko v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára.
15.9. 12:02

Hrbatý mal pri výbere hráčov šťastnú ruku: Mravčia práca sa vyplatila

BRATISLAVA - Kapitánovi slovenského daviscupového tímu Dominikovi Hrbatému sa pred duelom so Švajčiarskom vyplatia "mravčia práca". Šéf slovenskej lavičky tušil, že Helvéti prídu do Bratislavy bez dvoch najväčších hviezd Rogera Federera i Stana Wawrinku a tak najväčšiu pozornosť upriamil na Henriho Laaksonena. Jeho hru dobre prečítal a Andrejovi Martinovi s Norbertom Gombosom dal taktické pokyny, ktoré na súpera platili.

Na snímke Henri Laaksonen počas tretej dvojhry stretnutia Slovensko - Švajčiarsko v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára.
15.9. 11:01

Švajčiarske médiá sa po prehre so Slovákmi obuli do Laaksonena: Dezolátny výkon, trápne fiasko

BERN - Ohlasy švajčiarskych médií na prehru 1:3 so Slovenskom v dueli 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenisových družstiev v Bratislave:

Na snímke Norbert Gombos počas tretej dvojhry stretnutia Slovensko - Švajčiarsko v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára.
14.9. 21:29

Emotívne slová Norberta Gombosa: Triumf nad Laaksonenom označil za najcennejší v Davis Cupe

BRATISLAVA - Pred piatimi rokmi zažil daviscupový debut ako hrom a získal skalp dvojnásobného finalistu Roland Garros Rakúšana Dominica Thiema. V uplynulých zápasoch v prestížnej tímovej súťaži sa však slovenský tenista Norbert Gombos trápil. Čiernu sériu prelomil až proti Švajčiarom. Na antuke v bratislavskom NTC deklasoval Henriho Laaksonena 6:1, 6:1 a poslal Slovensko do marcovej kvalifikácie o postup na finálový turnaj v Madride.

Na snímke Norbert Gombos a Martin Kližan počas tretej dvojhry stretnutia Slovensko - Švajčiarsko v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára.
14.9. 17:01

Fantastický Gombos zmietol Laaksonena z kurtu: Slováci zdolali Švajčiarsko

Slovenskí tenisti sa prebojovali do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V zápase 1. skupiny euro-africkej zóny vedú na antuke v bratislavskom NTC nad Švajčiarskom už 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Norbert Gombos, ktorý deklasoval švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena za 50 minút 6:1, 6:1. Gombos nahradil v úvodnom sobotňajšom singli pôvodne nominovaného Martina Kližana.

Na snímke Filip Polášek počas štvorhry stretnutia Slovensko - Švajčiarsko v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára.
14.9. 15:00

Polášek so Zelenayom zvládli štvorhru proti Švajčiarom: Slováci vedú 2:1

Slovenskí tenisti vedú v zápase 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Švajčiarskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC postarali Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Henri Laaksonen, Jerome Kym 6:3, 6:3. Slováci sú tak bližšie k účasti v marcovej kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj v Madride.

Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni zápasu 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára so Švajčiarskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Andrej Martin, ktorý zdolal švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena 6:2, 4:6, 7:5.
13.9. 21:38

Martin po nečakanej prehre Kližana zvíťazil: Po prvom dni je so Švajčiarskom vyrovnané

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni zápasu 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára so Švajčiarskom 1:1. Prvý zápas prekvaujúco prehral favorizovaný Martin Kližan so Sandrom Ehratom 0:2 na sety. O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Andrej Martin, ktorý zdolal švajčiarsku jednotku Henriho Laaksonena 6:2, 4:6, 7:5.

Na snímke sprava kapitán tímu Dominik Hrbatý, Andrej Martin, Martin Kližan, Norbert Gombos, Igor Zelenay a Filip Polášek.
13.9. 10:01

Tenisti pred Davis Cupom proti Švajčiarsku utužovali partiu: Skončili na kolenách

BRATISLAVA - Na slovenských tenistov už dnes čaká v bratislavskom NTC súboj 1. skupiny euro–africkej zóny Davisovho pohára proti Švajčiarsku. Na antuke by mali byť naši chlapci jasnými favoritmi súboja, ktorého víťaz postúpi do marcovej kvalifikácie o účasť na finálovom turnaji v Madride.

Tlačovka pred tenisovým zápasom v rámci Davis Cupu medzi Slovenskom a Švajčiarskom. Na snímke je Dominik Hrbatý a Severin Lüthi.
12.9. 18:30

Hrbatého prekvapila švajčiarska dvojka: Lídra nášho súpera Laaksonena má dobre zmapovaného

BRATISLAVA - Kapitána slovenského daviscupového tímu Dominika Hrbatého prekvapilo, že za Švajčiarsko nastúpi na antuke v bratislavskom NTC v pozícii tímovej dvojky Sandro Ehrat.

Tréning slovenského tenistu Martina Kližana v Národnom Tenisovom Centre v Bratislave pred medzinárodným stretnutím Davis Cup proti Švajčiarsku.
12.9. 13:07

Slováci otvoria daviscupový duel so Švajčiarmi Kližanom: Andrej Martin sa teší na rovesníka

Bratislava 12. septembra (TASR) - Slovenská jednotka Martin Kližan a švajčiarska dvojka Sandro Ehrat nastúpia v piatok o 17.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre zápasu 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenisových družstiev. V druhom singli sa na antuke pod zatiahnutou strechou AXA arény bratislavského NTC predstavia Andrej Martin a Henri Laaksonen. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý si pochvaľuje prípravu na zápas 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Švajčiarsku  (13.-14. septembra v AXA aréne bratislavského NTC).
11.9. 19:00

Hrbatého na tréningoch najviac upútal Martin. Švajčiari definitívne bez Wawrinku

Bratislava - Kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý si pochvaľuje prípravu na zápas 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Švajčiarsku (13.-14. septembra v AXA aréne bratislavského NTC).

Filip Polášek bude aj naďalej hrať s Ivanom Dodigom.
3.9. 18:31

Filip Polášek bude hrať do konca roka s Dodigom: Sezóna je výborná

Bratislava - Slovensko-chorvátskemu tenisovému tandemu Filip Polášek, Ivan Dodig nevyšiel grandslamový turnaj US Open podľa predstáv. Úspešná spolupráca wimbledonských semifinalistov však bude pokračovať. Polášek verí, že k titulu z turnaja Masters 1000 v Cincinnati v tejto sezóne pribudne ešte ďalšia trofej.

Dominik Hrbatý na daviscupovej nominačnej tlačovej konferencii.
3.9. 17:34

Davis Cup: Hrbatý nechce, aby prišiel Federer a Wawrinka, Kližana tenis nenapĺňa

Slovenskí tenisti privítajú v dueli I. skupiny euro-africkej zóny Davis cupu Švajčiarsko. Kapitán Dominik Hrbatý (41) sa snažil znížiť šance príchodu Federera a Wawrinku. Bývalý tenista nominoval ako jednotku Martina Kližana (31), ktorý sa ani zďaleka z tenisu neteší tak, ako by sa čakalo.