Tenis

Slovenskí tenisti vyhrali nad Čile 3:1 a postúpili do kvalifikácie o finálový turnaj.
20.9. 8:30

Zabojujú o finálový turnaj: Slovenskí tenisti postúpili priamo do kvalifikácie v Madride

Slovenskí tenisti postúpili po víťazstve 3:1 nad Čile v bratislavskom NTC priamo do februárovej kvalifikácie o budúcoročný finálový turnaj.

Polášek si po spečatení slovenského triumfu na kurte užíval so staršou dcérkou Karolínou.
19.9. 16:01

FOTO Poláškovi fandil aj jeho babinec: Na Davis Cupe nechýbala maličká dcérka nášho tenistu

BRATISLAVA - Mal dôvod na radosť! Tenista Filip Polášek (36) prispel v dueli Davisovho pohára proti Čile k celkovému víťazstvu Slovenska 3:1. Spoločne s Igorom Zelenayom (38) získali vo štvorhre dôležitý druhý bod a v hľadisku sa mohol spoľahnúť aj na podporu od svojej partnerky Karin a ich dvoch dcér.

Na snímke je duel Davisovho pohára medzi Slovenskom a Čile v Bratislave. Slováci po víťazstve 3:1 postúpili do ďalšieho kola.
19.9. 15:00

Kapitán čilského výberu zložil kompliment Gombosovi: Hral famózne

BRATISLAVA - Čilský kapitán daviscupového tímu Nicolas Massu i 17. hráč svetového tenisového rebríčka ATP Cristian Garin sa netajili tým, že do Bratislavy prišli nad Slovenskom zvíťaziť. O to väčšie bolo ich sklamanie po hladkom víťazstve Gombosa nad čilskou jednotkou, ktoré znamenalo triumf Slovenska 3:1. Obaja sa zhodli, že najlepší slovenský singlista bol na kurte nezastaviteľný.

Na snímke je duel Davisovho pohára medzi Slovenskom a Čile v Bratislave. Slováci po víťazstve 3:1 postúpili do ďalšieho kola.  Na fotke je Norbert Gombos.
19.9. 14:00

Čilské médiá reagujú: Garin inkasoval od Gombosa nečakaný debakel

Slovenskí tenisti zvíťazili v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára tenisových družstiev v Bratislave proti Čile 3:1. Prekvapil predovšetkým famózny výkon Norberta Gombosa, ktorý doslova zmietol z kurtu svetovú sedemnástku Cristiana Garina.

Na snímke slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos počas zápasu tretej dvojhry 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Čile v tenise proti Čilanovi Cristianovi Garinovi 18. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
19.9. 12:00

Gombos oživil spomienky na Hrbatého a vyzdvihol prínos nového kapitána

BRATISLAVA - Už pri daviscupovej premiére v dueli proti Rakúsku naznačil, že by raz mohol byť nástupcom Dominika Hrbatého. Norbert Gombos získal skalp vlaňajšieho šampióna US Open Dominica Thiema a dokázal strhnúť publikum v bratislavskom NTC. Po jeho dominantnom výkone a demontáži čilskej jednotky Cristiana Garina sa opäť vynorili spomienky na slovenského tenisového hrdinu.

Na snímke slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos počas zápasu tretej dvojhry 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Čile v tenise proti Čilanovi Cristianovi Garinovi 18. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
18.9. 18:45

Gomboš získal pre Slovensko rozhodujúci bod, po zápase neskrýval obrovské emócie

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti vyhrali v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC nad Čile 3:1.

Na snímke slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos počas zápasu tretej dvojhry 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Čile v tenise proti Čilanovi Cristianovi Garinovi 18. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
18.9. 18:38

Davis Cup: Gomboš po životnom výkone zmietol z kurtu Garina a získal rozhodujúci bod

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti vedú v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC nad Čile 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa postaral Norbert Gombos, ktorý v súboji tímových jednotiek po výbornom výkone deklasoval Cristiana Garina 6:0, 6:1. O tom, či Slováci postúpia priamo do februárovej kvalifikácie o finálový turnaj, rozhodnú výsledky ďalších víkendových stretnutí.

Na snímke slovenskí tenisti, sprava Filip Polášek a Igor Zelenay počas zápasu štvorhry 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v tenise Slovensko - Čile 18. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR – Martin Baumann
18.9. 17:27

Davis Cup: Slovensko - Čile 2:1, Polášek so Zelenayom uspeli vo štvorhre

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti vedú v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC nad Čile 2:1.

Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos v zápase druhej dvojhry 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Čile s Nicolasom Jarrym 17. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
17.9. 22:02

Davis Cup: Slovensko - Čile 1:1 po úvodnom dni, Gombos zdolal Jarryho

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti hrali po úvodnom dni duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa zaslúžil líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý zdolal čilskú dvojku Nicolasa Jarryho 6:3, 6:7 (5), 6:3. V prvom singli prehral daviscupový debutant Alex Molčan s Cristianom Garinom 2:6, 4:6.

Jarry mal pozitívny nález počas finálového turnaja Davis Cupu v novembri 2019.
17.9. 10:01

V Davis Cupe sa Slovákom postaví aj dopingový hriešnik: Čiľan Jarry sa vyhovoril na vitamíny

BRATISLAVA - Už dnes na slovenských tenistov čakajú zápasy I. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Čile. Zverencov kapitána Tibora Tótha potrápi nielen devätnástka svetového rebríčka Cristian Garin (25), ale tiež Nicolas Jarry (25), ktorý sa len pred niekoľkými mesiacmi vrátil na kurty po dopingovom treste.

Alex Molčan.
16.9. 11:45

Žreb Davis Cupu: Zápas Slovenska s Čile otvorí súboj Molčana s Garinom

Slovenská tenisová dvojka Alex Molčan a čilská jednotka Cristian Garin nastúpia v piatok o 17.30 h proti sebe v úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára.

VIDEO Polášek sa vracia do daviscupového tímu: Tóth nominoval túto päticu
7.9. 12:31

VIDEO Polášek sa vracia do daviscupového tímu: Tóth nominoval túto päticu

Bratislava - Kvinteto slovenských tenistov Norbert Gombos, Alex Molčan, Lukáš Klein, Filip Polášek, Igor Zelenay figuruje v nominácii na duel 1. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Čile. Hrať sa bude 17.-18. septembra na tvrdom povrchu GreenSet Comfort v bratislavskom NTC. Víťaz zápasu postúpi do kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj.

Italyis Filippo Volandri celebrates after beating Switzerland's Roger Federer at the end of their match at the Rome Masters tennis tournament in Rome's Foro Italico clay-court, Thursday, May 10, 2007. Volandri won  6-2, 6-4. (AP Photo/Alessandra Tarantino)
23.1. 22:22

Davis Cup: Talianov povedie Volandri, po 20 rokoch odišiel Barazzutti

RÍM - Novým kapitánom talianskeho daviscupového tímu sa stal Filippo Volandri. Nahradil Corrada Barazzuttiho, ktorý zastával túto funkciu dlhých dvadsať rokov.

Matej Lipták.
9.11. 2020 12:35

Slovenský daviscupový tím má nového kapitána: Tento muž nahradil Hrbatého

Bratislava - Novým kapitánom slovenskej daviscupovej reprezentácie bude Tibor Tóth. Rozhodol o tom v pondelok výkonný výbor Slovenského tenisového zväzu. Tóth nahradil vo funkcii Dominika Hrbatého, doteraz pôsobil pri tíme ako tréner. Fedcupový tím povedie aj v roku 2021 Matej Lipták, ktorý priviedol Slovenky na finálový turnaj v Budapešti.

Na snímke kapitán slovenského Davis Cupového tímu Dominik Hrbatý počas tlačovej konferencie k spoločnému projektu Slovenského a Českého tenisového zväzu s názvom Pohár priateľstva, v rámci ktorého odohrajú Davis Cupové a Fedcupové tímy jednotlivých krajín 4-5.7. 2020 priateľské zápasy v Bratislave a Prahe.
29.6. 2020 15:01

Zápas proti Česku bude pre Hrbatého derniéra: Po zápase pôjdeme všetci spolu na pivo

Júlový zápas slovenských tenistov proti Česku bude pre Dominika Hrbatého posledným vo funkcii slovenského daviscupového kapitána.

Na snímke kapitán slovenského Fed Cupového tímu Matej Lipták počas tlačovej konferencie k spoločnému projektu Slovenského a Českého tenisového zväzu s názvom Pohár priateľstva, v rámci ktorého odohrajú Davis Cupové a Fedcupové tímy jednotlivých krajín 4-5.7. 2020 priateľské zápasy v Bratislave a Prahe.
29.6. 2020 14:01

Slovensko proti Česku v ženskom aj mužskom zápase: Tímy predstavili nominácie

BRATISLAVA - Kvarteto slovenských tenistiek Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková, Katarína Kužmová figuruje v nominácii na medzištátny fedcupový zápas s Českom.