menu

Tenis

JB 46 Malaga - Kanadský tenista Denis Shapovalov reaguje po bodovom zisku v zápase proti Austrálčanovi Thanasimu Kokkinakisovi vo finále finálového turnaja Davisovho pohára Taliansko - Kanada v Malage 27. novembra 2022. FOTO TASR/AP

Canada's Denis Shapovalov reacts as he plays Australia's Thanasi Kokkinakis during the final Davis Cup tennis match between Australia and Canada in Malaga, Spain, Sunday, Nov. 27, 2022. (AP Photo/Joan Monfort)
27.11. 19:32

Auger-Aliassime rozhodol o historickom triumfe Kanady v Davis cupe: Splnil sa mi sen

Tenisti Kanady sa stali prvýkrát v histórii víťazmi Davisovho pohára. Vo finálovom dueli v Malage si poradili s Austráliou 2:0. O rozhodujúci bod pre kanadské farby sa postaral Felix Auger-Aliassime, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alexa de Minaura 6:3, 6:4.

Na snímke slovenský daviscupový tím sa raduje z víťazstva 3:1 nad Rumunskom, zľava Igor Zelenay, nehrajúci kapitán Tibor Tóth, Norbert Gombos, Alex Molčan a Lukáš Klein po zápase dvojhry  slovenského tenistu Alexa Molčana s Nicholasom Davidom Ionelom z Rumunska v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Rumunsko v bratislavskom NTC v sobotu 17. septembra 2022. Víťaz zápasu postúpi do kvalifikácie o postup na finálový turnaj 2023. FOTO TASR - Martin Baumann
27.11. 13:08

Davis Cup: Slováci zabojujú o finálový turnaj proti Holandsku

MALAGA - Slovenskí tenisti zabojujú o budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára na pôde Holandska.

Na snímke slovenský daviscupový tím sa raduje z víťazstva 3:1 nad Rumunskom, zľava Igor Zelenay, nehrajúci kapitán Tibor Tóth, Norbert Gombos, Alex Molčan a Lukáš Klein po zápase dvojhry  slovenského tenistu Alexa Molčana s Nicholasom Davidom Ionelom z Rumunska v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Rumunsko v bratislavskom NTC v sobotu 17. septembra 2022. Víťaz zápasu postúpi do kvalifikácie o postup na finálový turnaj 2023. FOTO TASR - Martin Baumann
17.9. 18:21

Davis cup: Slováci opäť zabojujú o finálový turnaj, proti Rumunom rozhodol Molčan

Slovenskí tenisti sa po štvrtý raz za sebou prebojovali do kvalifikácie o finálový turnaj Davisovho pohára. V dueli 1. svetovej skupiny zvíťazili na antuke v bratislavskom NTC nad Rumunskom 3:1.

Na snímke slovenskí tenisti vpravo Lukáš Klein a vľavo Igor Zelenay v zápase štvorhry druhého hracieho dňa proti Vladovi Corneaovi a Mariusovi Copilovi z Rumunska  dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Rumunsko v bratislavskom NTC v sobotu 17. septembra 2022. Víťaz zápasu postúpi do kvalifikácie o postup na finálový turnaj 2023. FOTO TASR - Martin Baumann
17.9. 16:00

Davis cup: Slováci vedú nad Rumunskom 2:1, Klein so Zelenayom uspeli v debli

Slovenskí tenisti vedú v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára nad Rumunskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžili Lukáš Klein s Igorom Zelenayom, ktorí v sobotňajšej štvorhre zdolali pár Victor Vlad Cornea, Marius Copil 7:6 (4), 6:2.

Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos sa raduje po zisku prvého setu v úvodnej dvojhre proti Nicholasovi Davidovi Ionelovi z Rumunska v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Rumunsko v bratislavskom NTC v piatok 16. septembra 2022. Víťaz zápasu postúpi do kvalifikácie o postup na finálový turnaj 2023. FOTO TASR - Martin Baumann
16.9. 23:26

Davis Cup: Slovensko hrá po prvom dni s Rumunskom 1:1, vyrovnal Molčan

Slovenskí tenisti hrajú po prvom dni duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára s Rumunskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Alex Molčan, ktorý zdolal rumunskú dvojku Mariusa Copila 7:5, 6:1.

JB 67 Londýn - Srbský tenista Novak Djokovič reaguje v zápase proti Austrálčanovi Nickovi Kyrgiosovi vo finále dvojhry mužov na grandslamovom tenisovom turnaji Wimbledon v Londýne 10. júla 2022. FOTO TASR/AP

Serbia's Novak Djokovic looks on during the final of the men's singles against Australia's Nick Kyrgios on day fourteen of the Wimbledon tennis championships in London, Sunday, July 10, 2022. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)
5.9. 18:06

Po US Open vynechá aj Davis Cup: Djokovič sa ospravedlnil

BELEHRAD - Srbský tenista Novak Djokovič z osobných dôvodov vynechá septembrové zápasy základnej skupiny finálového turnaja Davisovho pohára.

Domenico Vicini.
30.7. 14:01

Tenisový rekordér z Davis Cupu? Má 50 rokov, je zo San Marína a končiť sa nechystá

Sanmarínčan Domenico Vicini sa stal prvým tenistom, ktorý odohral sto zápasov Davisovho pohára. Ani vo veku 50 rokov a 11 mesiacov pritom neuvažuje nad koncom kariéry.

Na snímke vľavo Norbert Gombos (Slovensko) a vpravo kapitán Tibor Tóth v stretnutí proti  Jannikovi Sinnerovi (Taliansko) v kvalifikačnom dueli Slovensko - Taliansko o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Bratislave 4. marca 2022. FOTO TASR - Pavel Neubauer
1.4. 11:40

Slovenský kapitán Tóth o povrchu na Rumunov: Poradíme sa s hráčmi

Bratislava - Kapitána slovenského daviscupového tímu Tibora Tótha potešil výsledok londýnskeho žrebu, ktorý rozhodol, že jeho zverenci privítajú tenistov Rumunska. O voľbe povrchu na septembrový duel 1. svetovej skupiny sa rozhodne po konzultácii s hráčmi.

Na snímke Norbert Gombos (Slovensko) v stretnutí proti Lorenzovi Musettimu (Taliansko) v kvalifikačnom dueli Slovensko - Taliansko o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Bratislave 5. marca 2022. FOTO TASR – Jakub Kotian
31.3. 17:59

Slovensko v boji o kvalifikáciu na finálový turnaj Davis Cupu proti Rumunsku

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti nastúpia v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára doma proti Rumunsku. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v londýnskej centrále ITF. Stretnutie sa uskutoční 16./17. alebo 17./18. septembra.

Lorenzo Musetti (Taliansko) oslavuje víťazstvo v stretnutí proti Norbertovi Gombosovi (Slovensko) v kvalifikačnom dueli Slovensko - Taliansko o postup na finálový turnaj Davisovho pohára.
6.3. 9:30

OHLASY MÉDIÍ na Davisov pohár: Taliani velebia heroický obrat 20-ročného hrdinu

Ohlasy talianskych médií na víťazstvo nad Slovenskom 3:2 v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára tenisových tímov:

Na snímke Filip Horanský (Slovensko) v stretnutí proti Jannikovi Sinnerovi (Taliansko) v kvalifikačnom dueli Slovensko - Taliansko o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Bratislave 5. marca 2022. FOTO TASR – Jakub Kotian
5.3. 20:41

Horanský podľahol Sinnerovi, o víťazný bod zabojuje Gombos

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti hrajú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom 2:2. O vyrovnávajúci bod pre hostí sa na harde v bratislavskom NTC postaral líder talianskeho tímu Jannik Sinner, ktorý zdolal Filipa Horanského 7:5, 6:4.

Na snímke slovenskí tenisti zľava Igor Zelenay a Filip Polášek počas zápasu štvorhry v kvalifikačnom dueli Slovensko - Taliansko o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Bratislave 5. marca 2022. FOTO TASR – Jakub Kotian
5.3. 18:02

Polášek po zisku druhého bodu: Klobúk dole pred Zelim i divákmi

Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad Talianskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarali v sobotňajšej štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Simone Bolelli, Jannik Sinner 6:3, 1:6, 7:6 (3).

Na snímke slovenskí tenisti zľava Igor Zelenay a Filip Polášek počas zápasu štvorhry v kvalifikačnom dueli Slovensko - Taliansko o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Bratislave 5. marca 2022. FOTO TASR – Jakub Kotian
5.3. 17:26

Fantázia! Polášek so Zelenayom získali pre Slovensko druhý bod

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad Talianskom 2:1.

Filip Horanský v zápase proti Lorenzovi Sonegovi.
5.3. 12:01

Celý zápas bol v tranze. Horanský sa odvďačil za dôveru: Kapitán mi hovoril, čo mám hrať

Kapitánovi slovenského daviscupového tímu Tiborovi Tóthovi sa odvďačil za dôveru tým najlepším spôsobom. Slovenský tenista Filip Horanský v dueli proti favorizovanému Talianovi Lorenzovi Sonegovi skvele nahradil Alexa Molčana. Na harde v bratislavskom NTC získal cenný skalp svetovej dvadsaťjednotky, vyrovnal na 1:1 a udržal nádeje domáceho tímu na postup na finálový turnaj.

Na snímke vpravo kapitán talianskeho daviscupového tímu Filippo Volandri a vľavo Stefano Travaglia  počas tréningu  pred kvalifikačným daviscupovým stretnutím Slovensko - Taliansko 1. marca 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
3.3. 11:37

Daviscupovú bitku proti Taliansku otvoria Gombos so Sinnerom

Bratislava - Slovenská tenisová dvojka Norbert Gombos a talianska jednotka Jannik Sinner nastúpia v piatok o 17.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre kvalifikačného stretnutia o postup na finálový turnaj Davisovho pohára. V druhom singli si na tvrdom povrchu Greenset Confort v bratislavskom NTC zmerajú sily Alex Molčan a Lorenzo Sonego. Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

Kapitán slovenského DC tímu pred Talianskom: Podarilo sa nám postaviť najsilnejší tím
1.3. 18:03

Kapitán slovenského DC tímu pred Talianskom: Podarilo sa nám postaviť najsilnejší tím

Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Tibor Tóth tvrdí, že vlaňajšie víťazstvo nad Čile dodalo tímu sebavedomie.