Tenis

Norbert Gombos postúpil do 2. kola Australian Open 2022.
dnes 6:33

Gombos postúpil prvýkrát do 2. kola Australian Open. Čaká ho chorvátsky bombardér

Melbourne - Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

2021 French Open - Day Thirteen
včera 11:31

Rafael Nadal si opäť rypol do Djokoviča: Toto mu odkázal

Canberra - Srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi vyjadrili podporu jeho spoluhráči z daviscupového tímu. Dušan Lajovič označil deportáciu Djokoviča z Austrálie za veľmi zlé rozhodnutie.

Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open 2022.
včera 9:35

Sľubný úvod nestačil: Schmiedlová prehrala v 1. kole dvojhry s Ostapenkovou

Melbourne 17. januára (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová rovnako ako jej krajanka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

JB 6 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič pije vodu počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 12. januára 2022. FOTO TASR/AP

Defending men's champion Serbia's Novak Djokovic takes a drink during a practice practice session on Rod Laver Arena ahead of the Australian Open tennis championship in Melbourne, Australia, Wednesday, Jan. 12, 2022. AP Photo/Mark Baker)
16.1. 19:30

Svetové médiá reagujú na kauzu Djokovič: Hanba Austrálii!

Takto reagovali rôzne médiá na kauzu okolo Novaka Djokoviča, ktorý nakoniec nebude štartovať na Australian Open.

KK8 Belehrad - Na snímke Srdjan Djokovič (uprostred), otec srbského tenistu Novaka Djokoviča, matka Dijana Djokovičová a brat Djordje Djokovič počas tlačovej konferencie v Belehrade v pondelok 10. januára 2022. Djokovič uspel v pondelok na súde s odvolaním po tom, ako mu minulý týždeň úrady na letisku v Melbourne zrušili vízum. Sudca Anthony Kelly zvrátil toto rozhodnutie a nariadil austrálskej vláde zaplatiť súdne trovy a prepustiť Djokoviča z detenčného hotela do polhodiny. Minister pre imigrá
16.1. 17:30

Za Djokovičom stojí celá rodina: Verím, že z toho vyjde silnejší

Líder svetového rebríčka chcel štartovať na turnaji Australian Open a bojovať o rekordný 21. grandslamový titul v kariére, no v nedeľu neuspel s odvolaním proti zrušeniu víza a musel opustiť krajinu.

JB 8 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 13. januára 2022. Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke zrušil srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi vízum. Líder svetového rebríčka tak zrejme nebude môcť štartovať na grandslamovom turnaji Australian Open. Djokovič by mal po tomto verdikte opustiť krajinu. Hawke zdôvodnil zrušenie vstupných víz
16.1. 10:08

FOTO Je rozhodnuté. Súd sa nakoniec s Djokovičom nemaznal. Takto ho viedli pred sudcu

Melbourne 16. januára (TASR) - Novak Djokovič nebude obhajovať titul na grandslamovom Australian Open.

Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 12. januára 2022.
16.1. 9:33

Prvé slová Djokoviča po verdikte: Som veľmi sklamaný, budem spolupracovať na odchode z krajiny

Melbourne - Ságe okolo účasti Novaka Djokoviča na Australian Open je po 11 dňoch definitívne koniec. Priznala to svetová jednotka aj vo vyhlásení.

JB 10 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič oddychuje počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 13. januára 2022. Srbského tenistu Novaka Djokoviča zaradili organizátori do žrebu na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open. Stále však nie je isté, či na turnaji nastúpi. FOTO TASR/AP

Defending men's champion Serbia's Novak Djokovic rests during a practice session on Margaret Court Arena ahead of the Australian Open tennis championship
16.1. 6:17

FOTO Djokoviča vypočúvali na súde 11 hodín: Pozrite, ako ho viedli pred sudcu

Melbourne - Osud srbského tenistu Novaka Djokoviča je teraz v rukách troch sudcov austrálskeho federálneho súdu v Melbourne - skončilo sa totiž posledné vypočúvanie v prípade odvolania Djokoviča proti deportácii z krajiny a verdikt sudcov sa očakáva ešte v priebehu nedele. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Austrálsky premiér Scott Morrison.
15.1. 20:33

Premiér Austrálie: Zrušenie víz Djokovičovi ochraňuje obetavosť, ktorú sme priniesli

Melbourne - Pred polnocou zo soboty na nedeľu bude rozhodovať trojčlenný senát o tom, či vráti svetovej jednotke víza, alebo pôjde z Austrálie domov.

Na snímke španielsky tenista Rafael Nadal.
15.1. 17:03

Nadal si opäť "kopol" do čakajúceho Djokoviča. "Australian Open bude skvelý aj bez neho"

Melbourne - Dva dni pred začiatkom prvého grandslamu roka sa španielsky tenista opäť nevyhol kritike na svojho veľkého rivala.

JB 8 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič oddychuje počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 12. januára 2022. FOTO TASR/AP

Defending men's champion Serbia's Novak Djokovic rests during a practice session on Rod Laver Arena ahead of the Australian Open tennis championship in Melbourne, Australia, Wednesday, Jan. 12, 2022. AP Photo/Mark Baker)
15.1. 9:53

FOTO Djokoviča znovu zadržali: Poslali ho opäť do hotela hrôzy

Sydney - Srbského tenistu Novaka Djokoviča v sobotu zadržali imigrační úradníci v Melbourne a opäť sa mal vrátiť do detenčného hotela.

JB 12 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 12. januára 2022. FOTO TASR/AP

Defending men's champion Serbia's Novak Djokovic practices on Rod Laver Arena ahead of the Australian Open tennis championship in Melbourne, Australia, Wednesday, Jan. 12, 2022. AP Photo/Mark Baker)
15.1. 9:03

Situácia okolo Djokoviča pred Australian Open je stále nejasná: Na tréningu ho strážia

Melbourne – Ako na horskej dráhe. Tak by sa dala nazvať situácia okolo Novaka Djokoviča (34). Zdá sa, že svetová jednotka si na prvom grandslame roka 2022 predsa len nezahrá a poletí domov už pred začiatkom turnaja.

Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič počas tréningu.
14.1. 20:03

Za honbou na Djokoviča majú byť politika a miliardový biznis, tvrdia srbské médiá

Belehrad - Svetová jednotka sa podľa portálu republika.rs stala obeťou pomsty austrálskych úradov za odmietavý postoj Srbska k ťažbe lítia.

JB 25 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 11. januára 2022. Srbský tenista Novak Djokovič už v Austrálii po prepustení z detenčného hotela trénoval. Na tlačovej konferencii to potvrdil jeho brat Djordje. Austrálsky súd v pondelok anuloval rozhodnutie o zrušení Djokovičovho víza, no minister pre imigráciu Alex Hawke stále zvažuje, či si uplatní osobnú právomoc opätovne ho zrušiť. FOTO TASR/AP

Defending ch
14.1. 12:57

Novaka Djokoviča zatiaľ nedeportujú: Čaká ho ešte súd

Melbourne - Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke zrušil srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi vízum. Líder svetového rebríčka tak zrejme nebude môcť štartovať na grandslamovom turnaji Australian Open. Podľa agentúry AFP sa voči verdiktu odvolal, žiada o súdny príkaz na zabránenie jeho deportácie.

EBE 21 Praha - Na snímke slovenská tenistka Viktória Kužmová oslavuje víťazstvo 6:4 a 6:4 v zápase C-skupiny finálového turnaja Pohára Billie-Jean Kingovej proti Američanke Shelby Rogersovej v Prahe 2. novembra 2021. FOTO TASR/AP


Slovakia's Viktoria Kuzmova c celebrates after defeating US Shelby Rogers during their group C Billie Jean King Cup finals tennis match in Prague, Czech Republic, Tuesday, Nov. 2, 2021. (AP Photo/Petr David Josek)
14.1. 9:31

Ďalšia Slovenka v hlavnej súťaži Australian Open: Kužmová sa predrala kvalifikáciou

Melbourne 1- Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do hlavnej súťaže dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

JB 6 Melbourne - Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič pije vodu počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne 12. januára 2022. FOTO TASR/AP

Defending men's champion Serbia's Novak Djokovic takes a drink during a practice practice session on Rod Laver Arena ahead of the Australian Open tennis championship in Melbourne, Australia, Wednesday, Jan. 12, 2022. AP Photo/Mark Baker)
14.1. 8:22

A je po všetkom! Austrálsky minister vyriekol definitívny verdikt nad Djokovičom

Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke zrušil srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi vízum. Líder svetového rebríčka tak zrejme nebude môcť štartovať na grandslamovom turnaji Australian Open.