Peter Sagan tento rok nemal v pláne španielsku Vueltu.
15.4. 10:39

Aj do tretice? Vueltu chcú organizátori presunúť na október

Madrid - Cyklistická Vuelta by sa v tomto roku mala uskutočniť až v októbri. Podľa španielskych médií sú organizátori pripravení odložiť preteky, ktoré sa mali pôvodne uskutočniť od 14. augusta do 6. septembra. Po presunutí štartu Tour de France ale hľadajú alternatívne riešenie.

Organizátori cyklistických pretekov Okolo Španielska v utorok zverejnili trasu v roku 2020. Vuelta odštartuje v Holandsku a okrem Španielska pretekári zavítajú aj do Francúzska a Portugalska.
18.12. 2019 16:02

Trasa pretekov Vuelta 2020 je známa: Cyklisti prejdú 3245 km cez štyri krajiny

Madrid - Organizátori cyklistických pretekov Okolo Španielska v utorok zverejnili trasu v roku 2020. Vuelta odštartuje v Holandsku a okrem Španielska pretekári zavítajú aj do Francúzska a Portugalska.

Roglič prišiel do cieľa Vuelty najrýchlejšie zo všetkých pretekárov.
17.9. 2019 9:00

Skákanie na lyžiach ho nebavilo. Roglic po siedmich rokoch na bicykli vyhral Vueltu

Ešte v roku 2011 by ste jeho meno v cyklistických záznamoch hľadali márne. Slovinec Primož Roglič (29) totiž rozbiehal kariéru ako skokan na lyžiach a na dve kolesá presedlal až v roku 2012. A urobil dobre, pretože dnes je z neho víťaz slávnej Vuelty, teda pretekov Okolo Španielska a jedného z troch podujatí Grand Tour.

Odhalený pestovateľ! Televízny vrtuľník na Vuelte natočil marihuanovú plantáž
4.9. 2019 13:02

Odhalený pestovateľ! Televízny vrtuľník na Vuelte natočil marihuanovú plantáž

Televízny vrtuľník cyklistický ch pretekov La Vuelta počas kamerovania jazdcov v mestečku Lleida zachytil na jednej z budov výsadbu podozrivých rastlín. Prenos sledovali aj miestny policajti, ktorí po prehliadke inkriminovanej strechy zaistili 40 kusov rastlín marihuany. V Španielsku za to hrozí trest tri až šesť rokov.

Cyklisti Jumbo Visma padali ako hrušky.
26.8. 2019 14:32

Favoriti padali ako hrušky: Úvod Vuelty poznačila voda z prasknutého bazéna dieťaťa

O víťazoch a porazených rozhodujú často aj tie najmenšie detaily. Napríklad aj prasknutý bazén a voda, ktorá z neho vytiekla. Presvedčili sa o tom cyklisti tímu Jumbo Visma na španielskych pretekoch Vuelta.