menu
Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan na konci 110. ročnika Tour de France na Champs-Élysées v Paríži.
7.9. 21:48

Cyklistické preteky Tour de France 2024 prvýkrát v histórií neskončia v Paríži! Toto je dôvod

Trasa 111. ročníka cyklistických pretekov Tour de France má odštartovať v Taliansku, navštívi aj Dijon, Centrálny masív, Pyreneje a vyvrcholí v Nice. Podrobnosti pretekov presiakli na verejnosť ešte pred tradičným prezentačným podujatím v Paríži, ktoré sa má uskutočniť 25. októbra.

Na snímke je cieľ  20. etapy Tour de France 2023. Na snímke je Peter Sagan.
29.7. 11:01

Toto si Sagan nezaslúžil. Pohľad na Peťov bicykel šokoval: Preboha, ako mohol na tom jazdiť?

Tohtoročná Tour de France bola poslednou, na ktorej Peter Sagan štartoval. Slovenská hviezda ju odjazdila na bicykli, ktorý mnohých šokoval.

Na snímke je štart 20. etapy Tour de France 2023. Na snímke je Jonas Vingegaard.
26.7. 18:00

Celá Kodaň skandovala jeho meno! Vingegaard si užil návrat domov

Kodaň - Víťaz cyklistickej Tour de France Jonas Vingegaard zažil v stredu triumfálny návrat do Dánska. Jazdca tímu Jumbo-Visma privítali v rodnej krajine tisíce fanúšikov.

V začiatkoch jeho kariéry si musel privyrábať ako balič rýb
24.7. 21:01

FOTO Príbeh ako z rozprávky: Dvojnásobný víťaz TdF Vingegaard začínal vo fabrike s rybami

Dánska cyklistická superhviezda Jonas Vingegaard aktuálne zažíva obrovský úspech a užíva si zaslúžené plody svojej tvrdej práce. Nemal to však vždy jednoduché. V začiatkoch jeho kariéry musel pracovať v továrni na spracovanie rýb, aby dokázal platiť účty.

Jonas Vingegaard ovládol tohtoročnú Tour.
24.7. 15:01

OHLASY médií na záver Tour: Mimozemšťan Vingegaard. Z baliča rýb je dvojnásobný víťaz

Ohlasy svetových médií na 110. ročník cyklistických pretekov Tour de France a obhajobu triumfu Dána Jonasa Vingegaarda v drese Jumbo-Visma:

Na snímke slovenský mechanik Miklos Szabó, ktorý pôsobí v holandskom tíme Jumbo-Visma.
24.7. 13:30

Vingegaard ovládol Tour druhý rok po sebe. O bicykle sa mu stará Slovák: Žijem svoj sen

Nemalý podiel na celkovom triumfe dánskeho cyklistu Jonasa Vingegaarda (26) na tohtoročnej Tour de France má aj Slovák Miklos Szabó. Dvadsaťštyriročný mechanik je súčasťou tímu Jumbo Visma už niekoľko mesiacov a v rozhovore, ktorý sme s ním spravilipred štartom záverečnej etapy, nám prezradil viacero zaujímavostí.

Sagan bol po poslednej etape na Tour v dobrej nálade.
24.7. 10:30

Lúčil sa s Tour, no má ešte jeden sen. Sagan pre Šport24.sk: O rok sa chcem do Paríža vrátiť!

Už mlel z posledného. Slovenský cyklista Peter Sagan (33), ktorý v nedeľu absolvoval definitívne poslednú etapu na Tour de France, je rád, že má toto dobrodružstvo konečne za sebou. Trojnásobný majster sveta to priznal v exkluzívnom rozhovore pre Šport24.sk, no zároveň dodal, že do Paríža by sa o rok opäť rád vrátil.

Sagan bol po poslednej etape na Tour v dobrej nálade.
23.7. 22:12

Aha, pri čom sme načapali Sagana po rozlúčke s Tour: Peťo, veď si ešte ani nezosadol z bicykla!

Má to za sebou. Peter Sagan absolvoval poslednú etapu na Tour de France v kariére a po jej skončení si mohol dopriať niečo, na čo v priebehu pretekov nemohol ani pomyslieť.

Sagan s víťazom poslednej etapy Jordi Meeusom.
23.7. 21:30

Vyčerpaný Sagan oslávil príchod do cieľa: Som šťastný, že som v Paríži. Mám toho dosť

Paríž -Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou svoju poslednú Tour de France. Na slávnych pretekoch debutoval v roku 2012 a počas nasledujúcich rokov v nich nazbieral dvanásť etapových triumfov a rekordných sedem zelených dresov pre víťaza bodovacej súťaže.

Peter Sagan počas TdF.
23.7. 19:48

Vingegaard obhájil triumf, 21.etapa pre Meeusa, Sagan 11.

Paríž - Dánsky cyklista Jonas Vingegaard sa druhýkrát v kariére stal víťazom Tour de France. Záverečnú etapu 110. ročníka s cieľom na Elyzejských poliach v Paríži vyhral v nedeľu Belgičan Jordi Meeus (Boira-Hansgrohe). Slovák Peter Sagan (TotalEnergies) obsadil jedenáste miesto.

Sagan bol celý bez seba.
23.7. 17:40

Zostal ako obarený: Pozrite, čím šokoval fanúšik Sagana pred jeho poslednou etapou na Tour!

Prekvapil ho. Jeden z najvernejších fanúšikov Petra Sagana (33) obdaroval pred včerajšou poslednou etapou na TdF svoj idol naozaj zaujímavým darčekom. Nečudo, že náš cyklista bol z neho doslova unesený.

10. VÍŤAZSTVO: Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v zelenom drese pre vedúceho pretekára bodovacej súťaže víťazí v 5. etape 105. ročníka Tour de France, ktorá viedla z Lorientu do Quimperu a merala 204,5 kilometrov v stredu 11. júla 2018.
23.7. 8:01

FOTO+VIDEO Aj slzy vám z očí vyhŕknu: Pripomeňte si všetky Saganove víťazstvá na Tour de France

V nedeľu večer sa uzavrie kapitola, ktorá prepísala dejiny svetovej cyklistiky. Slovák Peter Sagan (33) absolvuje svoju poslednú etapu na Tour de France. Na najprestížnejších pretekoch sveta ovládol dokopy 12 etáp, pričom na jednotlivé triumfy by sa dali pozerať dokola.

Peter je po náročnej Tour poriadne zmorený
22.7. 20:01

FOTO Posledný kopec má za sebou: Pozrite, aký zmorený dorazil Sagan v sobotu do cieľa!

Aj predposlednú etapu tohtoročnej Tour de France Peter Sagan (33) zvládol v limite. Do cieľa došiel viditeľne zničený, no s úľavou, že posledný kopec na francúzskych cestách má definitívne za sebou.

Priznal, že je rád, že najslávnejšie cyklistické preteky už pre neho končia
22.7. 19:37

Peter Sagan po 20. etape Tour de France: Teším sa, že mám za sebou posledný kopec

Skončil na 104. mieste s mankom 25 minút na víťaza Tadeja Pogačara. Peter Sagan má za sebou predposlednú etapu Tour de France a posledné kopce na najslávnejších cyklistických pretekoch. Ako reagoval po príchode do cieľa? Šport24.sk bol pri tom.

Tadej Pogačar
22.7. 17:21

Pogačar získal druhé etapové víťazstvo: V priamom boji o triumf v 20. etape zdolal Vingegaarda

Predposlednú etapu z Belfortu do lyžiarskeho strediska Le Markstein dlhú 133,5 km vyhral v špurte Pogačar, slovinský pretekár tímu SAE Team Emirates uspel pred Felixom Gallom (AG2R) a Vingegaardom. Slovinský cyklista si tak pripísal druhú tohtoročnú víťaznú etapu. Slovák Peter Sagan (TotalEnergies) skončil na 104. mieste s mankom 25 minút.

Sagan vyhovel aj špeciálnej požiadavke fanúšičky a podpísal sa jej na hruď.
22.7. 14:50

Fanúšikovia ho stále žerú: Odpadnete, na aké intímne miesta rozdával Sagan autogramy!

Medzi fanúšikmi cyklistiky je stále obrovský pojem. Hoci sa Petrovi Saganovi (33) na tohtoročnej Tour de France nedarí ani zďaleka tak ako v predchádzajúcich rokoch, ľudia ho stále zbožňujú.