Britský cyklista Chris Froome si vie iba ťažko predstaviť, že sa 107. ročník Tour de France uskutoční bez divákov.
3.5. 21:30

Hviezdny cyklista Froome má pochybnosti: Tour bez divákov si viem len ťažko predstaviť

Paríž - Britský cyklista Chris Froome si vie iba ťažko predstaviť, že sa 107. ročník Tour de France uskutoční bez divákov. "Starú dámu" preložili pre pandémiu koronavírusu, podľa nového termínu by sa mala začať 29. augusta.

Cyklo
28.4. 21:30

Vo Francúzsku prijali nové opatrenia: Ohrozený je štart Tour de France

PARÍŽ - Po posledných opatreniach francúzskej vlády v boji s pandémiou koronavírusu je ohrozený aj preložený štart Tour de France. Najslávnejšie cyklistické podujatie malo po zmene termínu odštartovať 29. augusta (do 20. septembra), no premiér Edouard Philppe po utorňajšom zasadnutí kabinetu uviedol, že vláda predĺžila zákaz organizovania verejných podujatí s účasťou nad 5000 osôb až do septembra.

KK70 Dubaj - Britský cyklista Chris Froome (Ineos) sa pripravuje na štart prvej etapy pretekov UAE Tour 23. februára 2020 v Dubaji. FOTO TASR/AP
England's Chris Froome of Ineos Team prepares before start of the first stage of the UAE cycling tour in Dubai, United Arab Emirates, Sunday, Feb, 23, 2020. (AP Photo/ Mahmoud Khaled)
28.4. 20:00

Cyklista Froome sa počas pandémie tvrdo pripravuje: Chcem vyhrať Tour De France!

PARÍŽ - Britský cyklista Chris Froome sa počas pandémie koronavírusu tvrdo pripravuje v domácich podmienkach a smeruje za jediným cieľom, ktorý na túto sezónu má, vyhrať piatykrát v kariére Tour de France. Ak by sa mu to podarilo, zaradil by sa k legendám Jacquesovi Anquetilovi, Eddymu Merckxovi, Bernardovi Hinaultovi a Miguelovi Indurainovi.

Bude sa jazdiť tento rok Tour de France?
23.4. 14:27

Nebol by to koniec sveta, ministerka športu pripustila zrušenie Tour de France

Paríž - Francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová uviedla, že obnovenie športových podujatí v krajine nepatrí medzi priority vlády.

Na snímke majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike v Rakúskom  Insbrucku.
19.4. 23:00

Alejandro Valverde podľahol pesimizmu: Neviem si predstaviť, že sa Tour uskutoční

Madrid — Španielsky cyklista Alejandro Valverde (39) tvrdí, že v tomto roku sa už neuskutočnia žiadne preteky. Majster sveta z roku 2018 počíta s tým, že zrušia aj Tour de France, ktorú pre pandémiu koronavírusu presunuli na prelom augusta a septembra.

Peter Sagan
19.4. 9:33

Peter Sagan prijal presuny termínov pokojne: Musíme to akceptovať!

Berlín - Slovenský cyklista Peter Sagan (30) v rozhovore s fanúšikmi na svojom profile na sociálnej sieti v sobotu večer potvrdil, že sa rozhodne až neskôr, či bude po zmenách termínov Tour de France a Giro d'Italia štartovať na oboch podujatiach.

Peter Sagan so svojím bývalým trénerom Petrom Zánickým.
17.4. 16:01

Tour je alfa a omega cyklistiky! Jej zrušením by tímy utrpeli obrovské straty, tvrdí Zánický

Bratislava – Dôležité sú všetky preteky, ale TdF je najväčšia. Nielen sponzori samotných pretekov, ale tiež tí, ktorí financujú jednotlivé tímy, tlačia na to, aby sa tohtoročná „Stará dáma“ zorganizovala. Cyklistický tréner Peter Zánický však ešte neberie Tour de France 2020 ako hotovú vec.

Devi Sridharová
16.4. 22:25

Profesorka z Edinburghu na rovinu o tohtoročnej Tour de France: Je to recept na katastrofu!

Edinburgh - Profesorka z Edinburghskej univerzity a poradkyňa škótskej vlády v čase pandémie koronavírusu Devi Sridharová označila zámer uskutočniť Tour de France v tomto roku za recept na katastrofu. Najprestížnejšie cyklistické preteky sa majú podľa nového termínu začať 29. augusta.

Zvládne po ťažkej Tour Sagan Giro?
15.4. 15:17

Odloží Sagan premiéru na Gire? Chce to čas a pokoj, odkazuje Valach

Bratislava - O tom, či slovenský cyklista Peter Sagan bude po zmenách termínov Tour de France a Giro d'Italia štartovať na oboch podujatiach, sa rozhodne neskôr. Jeden zo športových riaditeľov Saganovho tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach pre TASR prezradil, že v tíme sa o tom ešte nestihli porozprávať, potrebujú viac pokoja a času.

Získa Peter Sagan na konci leta ôsmy zelený dres?
15.4. 14:17

Nový dátum štartu Tour de France už odtajnili. UCI potvrdila aj termín majstrovstiev sveta

Prestížne cyklistické preteky Tour de France sa definitívne neuskutočnia v plánovanom termíne od soboty 27. júna do nedele 19. júla. Organizátori z Amaury Sport Organisation (ASO) v stredu oznámili, že odštartujú v novom termíne od 29. augusta a vyvrcholia 20. septembra, dôvodom je pandémia koronavírusu. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) tiež potvrdila pôvodný termín svetového šampionátu vo Švajčiarsku na 20. až 27. septembra.

ilustračná fotografia
15.4. 7:35

Francúzske médiá majú jasno: Zverejnil sa nový termín Tour de France

Paríž - Preloženie cyklistických pretekov Tour de France je už hotová vec, v utorok informovali organizátori podujatia. Podľa periodika Le Dauphine je už známy aj nový termín.

Peter Sagan.
14.4. 9:31

Je to oficiálne: Tour de France nebude v pôvodnom termíne

PARÍŽ - Cyklistickú Tour de France definitívne nebudú môcť zorganizovať v pôvodnom termíne. Francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok predĺžil celoštátnu karanténu pre pandémiu koronavírusu až do 11. mája a oznámil, že akcie s veľkým počtom ľudí sa budú môcť konať až od polovice júla.

Nemecký cyklista John Degenkolb si vie predstaviť Tour de France aj bez divákov.
12.4. 17:30

Saganov súper v tom má úplne jasno: Degenkolb si vie predstaviť Tour de France aj bez divákov

Paríž - Nemecký cyklista John Degenkolb si vie predstaviť Tour de France aj bez divákov. Podujatie, ktoré ja naplánované na 27. júna až 19. júla je v ohrození pre pandémiu koronavírusu, organizátori avizovali verdikt do polovice mája.

Cyklisti sa zhodujú, že potrebujú Tour de France.
7.4. 16:30

Kríza môže položiť cyklistiku. Jazdci sa zhodli: Potrebujeme Tour de France

Bratislava - Pandémia koronavírusu môže mať likvidačný vplyv na profesionálnu cyklistiku. Tá je vo veľkej miere závislá na financiách od sponzorov a tí v čase krízy škrtajú výdavky všade, kde je to možné. Pre tímy tak bude podľa viacerých jazdcov a odborníkov kľúčová organizácia Tour de France.

Bude sa nakoniec konať Tour de France tento rok v naplánovanom termíne?
4.4. 8:38

Konanie Tour de France v lete by bol zločin proti ľudskosti

Konanie cyklistických pretekov Tour de France v plánovanom letnom termíne je šialenstvo a zločin proti ľudskosti. Vyhlásil to bývalý francúzsky minister športu David Douillet, ktorému sa nepáčia snahy organizátorov udržať podujadie v kalendári napriek pandémii nového koronavírusu.

Peter Sagan strávil začiatok roka v Južnej Amerike, kde sa pripravoval na náročnú sezónu. Koronavírus mu však spravil škrt cez rozpočet.
2.4. 14:45

Bude Sagan obhajovať zelený dres na Tour de France? Šéf pretekov má na ich odklad jasný názor

PARÍŽ - Cyklistické preteky Tour de France sa nebudú tento rok konať bez divákov. Vyhlásil to ich riaditeľ Christian Prudhomme, ktorý odmietol myšlienku predloženú francúzskou ministerkou športu Roxanou Maracineanuovou.