menu
6. miesto - Nairo Quintana (Movistar), 2,5 milióna eur ročne
18.8. 2022 10:33

Nevie nič o užití: Quintana poprel vedomé užitie zakázanej látky

Paríž - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana poprel vedomé užitie zakázaných liekov proti bolesti.

Francúz David Gaudu patrí v súčasnosti k svetovej cyklistickej špičke.
12.8. 2022 16:57

Po čase vyšiel s pravdou von: Francúzsky cyklista mal počas tohtoročnej Tour chuť Sagana zabiť

Po najlepšom výsledku kariéry si pustil ústa na špacír. Francúzsky cyklista David Gaudu (25), ktorý na tohtoročnej Tour de France obsadil štvrté miesto v celkovom poradí, si pár týždňov po skončení Tour s chuťou kopol do Petra Sagana (32).

Ján Svorada a Peter Sagan.
29.7. 2022 12:01

Prečo Sagan nevyhral žiadnu etapu na Tour de France? Prišiel o eso v rukáve, tvrdí legenda

Na zelený dres či víťazstvo v etape nemal Peter Sagan na tohtoročnej Tour de France nárok. Výkony „Tourminátora“ sme rozobrali v rozhovore s Jánom Svoradom, prvým Slovákom, ktorý vyhral etapu na Tour de France. Cyklistická legenda tvrdí, že Saganovi k víťazstvu v etape chýbalo eso v rukáve, o ktoré prišiel.

Jonas Vingegaard spôsobil v Kodani hotový ošiaľ.
29.7. 2022 9:01

Fantastické privítanie tohtoročného kráľa Tour de France: Vingegaard spôsobil v Kodani ošiaľ

Víťaza cyklistickej Tour de France Jonasa Vingegaarda privítalo pri jeho návrate do Dánska množstvo fanúšikov.

Wout van Aert na tohtoročnej Tour de France.
26.7. 2022 15:01

Rozdrvil Sagana a spol. Van Aert po Tour vypenil na novinárov: Túto otázku nenávidím

Konkurenciu v bodovacej súťaži doslova rozdrvil. Belgický cyklista Wout van Aert po skončení Tour de France vypenil na novinárov.

Peter Sagan na tohtoročnej Tour de France.
26.7. 2022 12:01

Na prémie z čias najväčšej slávy môže zabudnúť: Koľko zarobil Sagan na Tour de France 2022?

V porovnaní s časmi najväčšej slávy svojej kariéry Peter Sagan nedosahuje také úspechy, čo zákonite znamená menšie zárobky. Potvrdzujú to aj čísla z tohtoročnej Tour de France.

Jonas Vingegaard.
25.7. 2022 13:30

OHLASY médií na Tour de France: Vingegaard infikoval Dánsko žltou horúčkou

Ohlasy svetových médií na 109. ročník cyklistických pretekov Tour de France a premiérové víťazstvo Dána Jonasa Vingegaarda v drese Jumbo-Visma:

Na snímke je slovenský cyklista Peter Sagan
24.7. 2022 22:20

Sagan mal v záverečnej etape Tour de France problémy: Spadla mi reťaz

Dánsky cyklista Jonas Vingegaard z tímu Jumbo-Visma sa premiérovo v kariére stal víťazom Tour de France. Záverečnú etapu 109. ročníka s cieľom na Elyzejských poliach v Paríži vyhral v nedeľu Belgičan Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), druhý skončil Holanďan Dylan Groenewegen (BikeExchange) a tretí bol Nór Alexander Kristoff (Intermarché Wanty-Gobert). Slovák Peter Sagan (TotalEnergies) obsadil piate miesto

EBE 52 Paríž - Na snímke zľava dánsky cyklista Jonas Vingegaard v žltom drese vedúceho pretekára v celkovom poradí, Belgičan Wout van Aert v zelenom drese najlepšieho šprintéra a Slovinec Tadej Pogačar v bielom drese najlepšieho pretekára do 25 rokov na trati 21 záverečnej etapy pretekov Tour de France z La Défense Areny na  Champs-Élysées v Paríži (112 km) v nedeľu 24. júla 2022. FOTO TASR/AP

Denmark's Jonas Vingegaard, wearing the overall leader's yellow jersey and who also has the best climb
24.7. 2022 20:05

Vingegaard vyhral Tour de France: V poslednej etape Sagan útočil na víťazstvo

Dánsky cyklista Jonas Vingegaard sa premiérovo v kariére stal víťazom Tour de France. Záverečnú etapu 109. ročníka s cieľom na Elyzejských poliach v Paríži vyhral v nedeľu Belgičan Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), druhý skončil Holanďan Dylan Groenewegen (BikeExchange) a tretí bol Nór Alexander Kristoff (Intermarché Wanty-Gobert). Slovák Peter Sagan (TotalEnergies) obsadil piate miesto.

Dánsky cyklista ešte pred štyrmi rokmi deň čo deň od šiestej ráno do jedenástej spracovával ulovené ryby. Musel ich vyčistiť, narezať a dať do ľadu.
24.7. 2022 18:59

Neuveriteľný PRÍBEH čerstvého víťaza Tour de France: Ešte pred 4 rokmi čistil ryby v továrni!

Príbeh ako z rozprávky. Víťaz tohtoročnej Tour de France Jonas Vingegaard (25) sa ešte pred pár rokmi živil ako čistič rýb. Sotva 60-kilový Dán chodil deň čo deň na niekoľkohodinové fušky do továrne, aby po nich skočil na bicykel a v sedle svojho dvojkolesového tátoša sníval sen o triumfe na najnáročnejších cyklistických pretekoch sveta.

JB 37 Cahors - Dánsky cyklista Jonas Vingegaard v žltom drese vedúceho pretekára oslavuje na pódiu po skončení 19. etapy prestížnych cyklistických pretekov Tour de France na trati Castelnau-Magnoac - Cahors, dlhej 188,5 km vo francúzskom meste Cahors 22. júla 2022. FOTO TASR/AP 

Denmark's Jonas Vingegaard, wearing the overall leader's yellow jersey celebrates on the podium after the nineteenth stage of the Tour de France cycling race over 188.5 kilometers (117.3 miles) with start in Castelnau-M
24.7. 2022 12:36

Vingegaard očaril svet, zopakuje úspech krajana Riisa

PARÍŽ - Jonas Vingegaard sa v nedeľu stane len druhým dánskym jazdcom, ktorý vyhrá Tour de France. Zopakuje tak úspech krajana Bjarna Riisa, ktorý vyhral najslávnejšie cyklistické preteky na svete v roku 1996, hoci hoci neskôr priznal užívanie nedovolených prostriedkov.

21. etapa na Tour de France 2022
24.7. 2022 9:01

Detaily 21. etapy Tour de France 2022: PARÍŽ LA DÉFENSE ARÉNA - PARÍŽ CHAMPS-ÉLYSÉES (rovinatá)

Záverečná prestížna etapa v Paríži sa uskutoční v nedeľu 24. júla, štart je naplánovaný na 16:30 so strhujúcim finišom na Champs- Élysées zhruba okolo 19:25. Celá trať má dĺžku 115,6 kilometra.

Niektoré hostesky sú na Tour de France prvýkrát a niektoré sú už v kolotoči najväčších cyklistických pretekov ako doma.  Majú síce svoje civilné povolanie, ale aj roky skúsenosťami s modelingom. Dokonalé nie sú však len s upraveným účesom, ale aj pod šatami. Presvedčte sa v GALÉRII.
24.7. 2022 7:05

FOTO Vyzlečené hostesky z Tour de France: Toto skrývajú pod nevinnými šatami

Takmer aj cyklistické preteky podľahli tlaku skupín zastupujúcich ženské práva a z poetapových ceremoniálov odstránila sexi hostesky. Našťastie pre mužských fanúšikov zostali.

EBE 51 Rocamadour - Na snímke dánsky cyklista Jonas Vingegaard v žltom drese vedúceho pretekára v celkovom priebežnom poradí v cielu 20. etapy, časovky na 40,7 km medzinárodných pretekov Tour de France z Lacapelle-Marival do obce Rocamadour v sobotu 23. júla 2022. FOTO TASR/AP

Denmark's Jonas Vingegaard, wearing the overall leader's yellow jersey, is congratulated by teammate and stage winner Belgium's Wout Van Aert, right, during the twentieth stage of the Tour de France cycling race, an indiv
23.7. 2022 18:36

Vindegaard si v 20. etape udržal žltý dres a v nedeľu si príde po víťazstvo

ROCAMADOUR - Dánsky cyklista Jonas Vingegaard sa premiérovo v kariére stane víťazom Tour de France. Stačí mu na to prísť v nedeľu do cieľa 109. ročníka na Elyzejských poliach v Paríži. Jazdec stajne Jumbo-Visma potvrdil skvelú formu v sobotňajšej časovke z Lacapelle-Marival do Rocamadouru dlhej 40,7 km, v ktorej obsadil 2. miesto.

20. etapa na Tour de France 2022
23.7. 2022 9:01

Detaily 20. etapy Tour de France LACAPELLE-MARIVAL - ROCAMADOUR (individuálna časovka)

Po piatykrát za uplynulých šesť ročníkov je na predposlednú etapu Tour naplánovaná individuálna časovka. V porovnaní s minulými ročníkmi ide o jednu z najdlhších, nakoľko meria 40 kilometrov. Navyše je takmer celá rovinatá.

Sagan sa dočkal vrelého prijatia od tisícok priaznivcov.
22.7. 2022 18:00

Francúz Laporte ovládol 19. etapu, Sagan stratil na víťaza 21. sekúnd

Christophe Laporte zvíťazil v piatkovej 19. etape 109. ročníka Tour de France. Nastúpil zhruba jeden a pol kilometra pred cieľom a pásku v Cahorse preťal s náskokom jednej sekundy pred šprintérmi. Slovák Peter Sagan obsadil 34. miesto so stratou 21 sekúnd.