Účasť na pretekoch už dávnejšie prisľúbil aj Peter Sagan.
6.5. 14:30

Cyklistické preteky Giro d'Italia namiesto Budapešti odštartuje na juhu Talianska

Tohtoročná 103. edícia cyklistických pretekov Giro d'Italia odštartuje namiesto Budapešti v južnej časti Talianska. Informoval o tom riaditeľ podujatia Mauro Vegni s tým, že o dejisku úvodnej etapy rozhodnú do niekoľkých týždňov.

Peter Sagan
19.4. 9:33

Peter Sagan prijal presuny termínov pokojne: Musíme to akceptovať!

Berlín - Slovenský cyklista Peter Sagan (30) v rozhovore s fanúšikmi na svojom profile na sociálnej sieti v sobotu večer potvrdil, že sa rozhodne až neskôr, či bude po zmenách termínov Tour de France a Giro d'Italia štartovať na oboch podujatiach.

Predstavitelia Giro d'Italia sa chcú brániť.
16.4. 11:46

Cyklistika: Organizátori Giro d'Italia nebudú súhlasiť so skrátením itineráru

Rím - Organizátori Giro d'Italia nebudú súhlasiť s možnosťou skrátenia itineráru tohtoročných pretekov.

Zvládne po ťažkej Tour Sagan Giro?
15.4. 15:17

Odloží Sagan premiéru na Gire? Chce to čas a pokoj, odkazuje Valach

Bratislava - O tom, či slovenský cyklista Peter Sagan bude po zmenách termínov Tour de France a Giro d'Italia štartovať na oboch podujatiach, sa rozhodne neskôr. Jeden zo športových riaditeľov Saganovho tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach pre TASR prezradil, že v tíme sa o tom ešte nestihli porozprávať, potrebujú viac pokoja a času.

Pretekár profesionálnej cyklistickej série UCI World Tour 19-ročný Belgičan Remco Evenepoel sa stal športovcom roka svojej krajiny.
10.1. 16:20

Sagan má o ďalšieho súpera navyše: Belgický supertalent sa predstaví na tohtoročnom Gire

Brusel - Belgický tínedžer Remco Evenepoel, jeden z najtalentovanejších cyklistov svojej generácie, absolvuje debut na Grand Tour na tohtoročných pretekoch Giro d'Italia (9.-31. mája).

Peter Sagan by sa mohol predstaviť aj na tretej grandtour.
22.10. 2019 11:02

Veľká zmena pre Sagana: Po prvýkrát v kariére by sa mohol predstaviť na týchto pretekoch

Slovenský cyklista Peter Sagan by sa mal na budúci rok v máji postaviť na štart 103. ročníka pretekov Giro d'Italia. Informuje o tom portál cyclingnews.com, pričom sa odvoláva na tvrdenia niekoľkých talianskych médií. Sagan na Gire ešte nikdy neštartoval.