Zatiaľ čo pred dvoma rokmi získala Vlhová na svetovom šampionáte tri medaily, tentoraz si v talianskej Cortine d'Ampezzo pripíše maximálne dva cenné kovy. Slovenka obhájila striebro z alpskej kombinácie, v super-G skončila deviata a v obrovskom slalome, v ktorom obhajovala zlato, sa umiestnila až na nelichotivej 12. priečke. Vlhová sa v posledných týždňoch v obrovskom slalome trápila a jej výsledok na MS to len podčiarkol. „Samozrejme, že je to sklamanie. Určite som chcela podať lepší výkon, žiaľ, momentálne sa v obrovskom slalome cítim takto a takéto sú výsledky,“ sypala si Vlhová popol na hlavu po obrovskom slalome. 

Čo podľa bývalej českej slalomárky Evy Kurfürstovej môže za horšie výsledky slovenskej hviezdy na šampionáte? „Aj to, že Petra má jednu medailu z majstrovstiev sveta je úspech, pretože každá medaila je úspech. Do šampionátu vstupovala s dobrými výsledkami zo super-G, čím možno navnadila slovenských fanúšikov, no v rýchlostných disciplínach sa neustále zlepšovala. V alpskej kombinácii to premenila na striebro, keď nestačila len Shiffrinovú, ktorá sa dostala do skvelej formy a pohody a išla ako za starých čias. V obrovskom slalome Vlhová obhajovala zlato, ale nevstupovala do pretekov ako favoritka, lebo podľa mňa jej obrovský slalom padol za obeť rýchlostným disciplínam, a to aj napriek tomu, že technika v super-G a obrovskom slalome je podobná. Momentálne jej to v obráku nesedí. Skrátka tomu chýba šťava, ale nemyslím si, že je za tým fyzická únava,“ povedala pre Šport24.sk bývalá lyžiarka a v súčasnosti komentátorka na stanici Eurosport.

Líderka Svetového pohára sa ešte v sobotu predstaví vo svojej najsilnejšej disciplíne v slalome. V ňom obhajuje bronz. Dokáže si v ňom Vlhová podľa Kurfürstovej napraviť chuť a pridať druhý cenný kov z Cortiny? „Na medailu v slalome má, lebo ten stojí bokom od ostatných disciplín a je ako keby osamotený. Navyše to v ňom Petra zvláda veľmi dobre a je z môjho pohľadu jednou z favoritiek na medailu. Momentálne ten obrovský slalom nie je na takej úrovni, ako boli fanúšikovia zvyknutí za posledný rok. Nie je to o tom, že by ostatné lyžiarky boli o toľko lepšie, len Vlhová nejazdí tak ako pred dvoma mesiacmi,“ zakončila Eva Kurfürstová.

Petra Vlhová na MS
  • Super-G - 9. miesto
  • Kombinácia - 2. miesto
  • Paralelný slalom - nepostúpila z kvalifikácie
  • Obrovský slalom - 12. miesto