"Do ďalších troch disciplín preto môže ísť s menším tlakom," povedala Gantnerová pre TASR. Vlhová prvým medailovým úspechom na prebiehajúcom šampionáte zopakovala umiestnenie v kombinácii z MS vo švédskom Are. "Je to pre Petru a aj pre celý jej tím veľmi dobré znamenie. Už im môže spadnúť povestný kameň zo srdca, keďže Petra pred odchodom vravela, že chce získať aspoň jednu medailu. Ja som dala odvážny tip pred MS - štyri medaily. Uvidíme, ako to dopadne, no reálne tam je šanca dosiahnuť to. Ja sa budem tešiť z každej jednej," pokračovala Gantnerová.

Bývalá slovenská reprezentantka, ktorá ukončila kariéru pred tromi rokmi, pozorne sledovala Vlhovej jazdy v super-G i slalomovom kole: "Podala vynikajúci výkon. Výborne zvládla rýchlostné časti a siedme miesto bola dobrá štartovacia pozícia do slalomu. V ňom nespravila veľkú chybu, skôr sa mi však zdalo, akoby mierne strácala v každom oblúku. Je však vynikajúce, že sa jej podarilo obhájiť striebornú medailu a získať cenný kov aj na týchto MS."

Aj podľa Gantnerovej matky, trojnásobnej olympioničky Jany Gantnerovej-Šoltýsovej, je striebro z MS v Taliansku veľký úspech, ku ktorému Petra vykročila kvalitným výkonom v prvej jazde. "Výborný základ si spravila v disciplíne super-G, ktorej sa v nedávnom období viac venovala, keďže program Svetového pohára bol zameraný viac na rýchlostné disciplíny. V slalome dosiahla dobrý výsledok, veď vieme, že je excelentná slalomárka. Trošku sa tam prejavila určitá spomalenosť, tým však vonkoncom nechcem dehonestovať druhé miesto, veď je to fantastický úspech. Ak sa však budeme pýtať, kde zaostala za Mikaelou, tak v nájazde do rovinky. Tam nedokázala nabrať rýchlosť, Mikaela jej ušla a to boli centimetre, ktoré nakoniec chýbali. Ale klobúk dolu pred týmto výsledkom. Ja som tipovala, že Petra bude majsterka sveta. To som si však neuvedomila, že Shiffrinová nedávno zapracovala na rýchlostných disciplínach a kondícii. Skôr jej výkon ma prekvapil," poznamenala Gantnerová-Šoltýsová.

Podľa nej je hodnota Vlhovej úspechu o to väčšia, že prišiel v neľahkom období, v ktorom je šport na vedľajšej koľaji. "Šport potrebuje takéto vzpruhy. Je to dôležitý prvok v spoločnosti a často sa mu nepripisuje taká dôležitosť, akú by mal mať. Ja si želám, aby sme podobné úspechy mali aj v iných športoch vrátane kolektívnych, nech sú športovci odmenení za svoju drinu," dodala Gantnerová-Šoltýsová pre TASR.