menu
Petra Vlhová

Petra Vlhová

Matej Kalina

Petra Vlhová je úspešná slovenská zjazdová lyžiarka a úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome. Je bývalou členkou LK v Liptovskom Mikuláši, LKS Banská Bystrica (tréner Tomáš Hudec), v sezóne 2011/2012 bola členkou Ski Klub Javorovica Liptovský Ján a Centra olympijskej prípravy Poprad. Od roku 2013 jazdila za športový klub Ski team Vlha Liptovský Mikuláš a jej osobným trénerom bol do 30. apríla 2016 Ivan Iľanovský. V súčasnosti je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, trénuje ju Livio Magoni, kondičným trénerom je Šimon Klimčík. Vo februári 2011 sa vo švajčiarskej Crans Montane stala juniorskou majsterkou sveta v obrovskom slalome v kategórii do 18 rokov. V slalome rovnakej vekovej kategórie obsadila 4. miesto.V sezóne 2011 / 2012 vyhrala anketu Lyžiar roka.  Svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári získala 13. decembra 2015 vo švédskom Åre v slalome. 14. februára 2017 v tímovej súťaži vo švajčiarskom St. Moritz v družstve s Veronikou Velez-Zuzulovou, Andreasom Žampom a Matejom Falatom získala striebornú medailu.Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta 8. februára 2019 prvú individuálnu medailu pre Slovensko, keď vo švédskom Aare skončila druhá v alpskej kombinácii. 14. februára 2019 zvíťazila v obrovskom slalome a stala sa tak prvou slovenskou majsterkou sveta v tejto disciplíne. 16. februára 2019 získala na majstrovstvách sveta bronz v slalome.

Brat a neter Petry Vlhovej oslavovali narodeniny.
Lyžovanie 1.11. 2022 16:03

Dvojitá oslava u Vlhovcov: Títo dvaja členovia lyžiarskej rodiny sú o rok starší

Petra Vlhová si dlhšiu pauzu medzi sezónami užíva jedna radosť. Nielen, že cez víkend si vyskúšala ďalší náročný výstup na vrch v našich veľhorách, tentokrát oslavovala narodeniny svojej milovanej netere.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Ostatné 20.4. 2021 18:45

Vlhová víťazkou ankety Niké Športovec mesiaca: Z nového fondu sa pomôže nádejným športovcom

Petra Vlhová, držiteľka veľkého krištáľového glóbusu zo Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, sa už po druhýkrát stala víťazkou televíznej ankety Niké Športovec mesiaca. Okrem prestížneho ocenenia mala vďaka hlavnému partnerovi ankety možnosť vybrať si niekoho z mladých nádejných športovcov, ktorí následne dostanú štedrú podporu z Fondu pre budúcnosť športu.

Michal Kyselica pravidelne navštevuje preteky a Petre v cieli rozdáva sladké bozky.
Lyžovanie 23.3. 2021 18:57

FOTO Povedala to na ROVINU: Bude sa Vlhová po zisku veľkého krištáľového glóbusu vydávať?

Po boku Petry Vlhovej (25) stojí už dlhší čas jej priateľ Michal Kyselica, a tak mnohých zaujíma, či po jej životnom triumfe v podobe veľkého krištáľového glóbusu bude nasledovať aj životný krok v podobe svadby. A reakcie našej lyžiarky s jej najbližšími na túto otázku stáli naozaj za to!

Petra Vlhová absolvovala stretnutie s predsedom Národnej rady Slovenskej republiky Borisom Kollárom a následnú tlačovú konferenciu v priestoroch Bratislavského hradu. Na snímke Igor Vlha, Petra Vlhová a Boris Vlha.
Lyžovanie 23.3. 2021 18:52

Vlhová najviac vďačí rodičom: Bez nich to na Slovensku nejde!

Bratislava 23. marca (TASR) - Petra Vlhová vďačí za zisk veľkého krištáľového glóbusu najmä svojim lyžiarskym schopnostiam, no ako zdôrazňuje, bez podpory rodiny a tímu by na takýto úspech nikdy nemohla ani len pomýšľať. Najviac ďakuje rodičom, ktorí ju podporovali od prvých lyžiarskych krokov a rozvíjali jej talent.

Petra Vlhová absolvovala stretnutie s predsedom Národnej rady Slovenskej republiky Borisom Kollárom a následnú tlačovú konferenciu v priestoroch Bratislavského hradu. Na snímke Petra Vlhová.
Lyžovanie 23.3. 2021 17:55

FOTO Vlhová si uvedomuje jedinečnosť sezóny: Ďalšia nebude ako táto!

Bratislava 23. marca (TASR) - Na Slovensko prvýkrát v histórii zavítal veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní. Vybojovala a priniesla ho Petra Vlhová, ktorú po historickom triumfe mrzelo, že pre pandémiu koronavírusu nemôže úspech osláviť s fanúšikmi.

JB 10 Lenzerheide - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide 20. marca 2021. FOTO TASR/AP

Slovakia's Petra Vlhova speeds down the course during an alpine ski, women's World Cup slalom in Lenzerheide, Switzerland, Saturday, March 20, 2021. (AP Photo/Gabriele Facciotti)
Lyžovanie 20.3. 2021 16:02

Vlhová nadchla hokejistov aj Hantuchovú: Je príklad pre generácie!

Bratislava 20. marca (TASR) - Úspech lyžiarky Petry Vlhovej, ktorá získala veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári, zarezonoval aj medzi športovými osobnosťami. Podľa bývalej tenistky Daniely Hantuchovej sú Petrina disciplína a cieľavedomosť príklad pre ďalšie generácie.

P7D: SKI WORLD CUP JASNÁ - SLALOM - PETRA VLHOVÁ RODINA.
Lyžovanie 6.3. 2021 17:28

Rodičia budú s dcérou do konca sezóny. Vlha: Obdivujem ju!

Jasná 6. marca (TASR) - Rodičia slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej mohli svoju dcéru prvýkrát v tejto sezóne naživo sledovať až v Jasnej. Druhé miesto v sobotnom slalome Svetového pohára prežívali veľmi emotívne a rozhodli sa, že pocestujú do švédskeho Are a aj na finále do švajčiarskeho Lenzerheide.

Petra Vlhová absolvovala utočňajší tréning v jasnej s chráničom na zuby.
Lyžovanie 23.2. 2021 18:45

Petra Vlhová opísala skúšku kopca v Jasnej: Bolo to náročné!

Jasná 23. februára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si v pondelok a v utorok zatrénovala v Jasnej, kde sa 6. a 7. marca predstaví v pretekoch SP v slalome a obrovskom slalome. Nevyhla sa menšiemu zraneniu, ale potešila sa, že si mohla vyskúšať kopec.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Lyžovanie 14.2. 2021 18:17

Dramatický boj v alpskej kombinácii žien: Pozrite, koľká zajtra štartuje Petra

Bude to napínavé! V pondelok 15. februára nás čaká štart súťaže zjazdárskej všestrannosti. Petra Vlhová vyštartuje s 26. miesta.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v zjazde žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskej Crans Montane 23. januára 2021.
FOTO:TASR
Lyžovanie 9.2. 2021 18:20

Lyžovanie-MS: Neistota zo zrušení pretrváva, Vlhová: Už nie je priestor na presuny!

Cortina d'Ampezzo - Na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní sa nezačne súťažiť ani v stredu. V talianskej Cortine d'Ampezzo pre nepriaznivú predpoveď počasia zrušili plánovanú mužskú kombináciu, na štvrtok presunuli super-G žien (10.45) aj mužov (13.00).

Petra Vlhová si po víťazstve dopriala aj šampanské.
Kvízy 13.1. 2021 20:25

Ako dobre poznáte slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú? Otestujte sa v TOMTO KVÍZE!

Na svahoch nám robí radosť! Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (25) patrí k najlepším svetovým lyžiarkam. Nejeden Slovák ju s plným úžasom sleduje a počas pretekov jej verne fandí. Ste ním aj vy? Otestujte sa v tomto kvíze a zistite, ako dobre Petru Vlhovú poznáte!

Petra Vlhová si po víťazstve dopriala aj šampanské.
Lyžovanie 3.1. 2021 18:51

Súhrn Svetového pohára: V Záhrebe sa zmenilo mnohé, no nie meno víťazky

Záhreb - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa minimálne na ďalší rok nemusí vzdať Trofeje snehovej kráľovnej. Vďaka jej triumfu v nedeľňajšom slalome Svetového pohára má Slovensko v Záhrebe z predchádzajúcich piatich súťaží na konte až tri víťazstvá. V roku 2017 to odštartovala Veronika Velez-Zuzulová a Vlhová aj pred jej zrakom teraz pridala svoj druhý úspech.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová a Američanka Mikaela Shiffrinová
Lyžovanie 19.11. 2020 17:57

V Levi dve šance na triumf pre Vlhovú: Čaká sa aj návrat Shiffrinovej!

Levi - Súperenie medzi Slovenkou Petrou Vlhovou a Američankou Mikaelou Shiffrinovou by sa vo Svetovom pohári alpských lyžiarok mohlo obnoviť už cez nadchádzajúci víkend. V sobotu aj v nedeľu sú v Levi na programe súťaže v slalome (obe 10.15/13.15 SEČ) a vo fínskom stredisku sa očakáva návrat Shiffrinovej, ktorá v prestížnom seriáli z viacerých dôvodov absentuje desať mesiacov.

Petra Vlhová sa na Majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní v Aare 2019 stala majsterkou sveta v obrovskom slalome.
Lyžovanie 15.10. 2020 17:55

Vlhová prezradila svoje jasné ciele: Cítiť sa dobre na lyžiach a víťaziť!

Sölden - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová prežila napriek pandémii koronavírusu plnohodnotnú prípravu na nový ročník Svetového pohára alpských lyžiarok. V uplynulej zime získala historické malé glóbusy za víťazstvo v hodnotení slalomu i paralelných disciplín a ambície nemôže popierať ani v celkovom poradí prestížneho seriálu.

Na snímke tréner Petry Vlhovej, Livio Magoni, v dejiisku prvého závodu obrovského slalomu svetového pohára v rakúskom Söldene.
Lyžovanie 8.4. 2020 8:30

Vlhovej tréner Magoni pre ŠPORT24.SK: Glóbusy som neoslávil. V Taliansku to vyzerá ako vojna

BRATISLAVA/VIPITENO - Skrátená sezóna a zrušené preteky znamenali pre Petru Vlhovú zisk dvoch malých krištáľových glóbusov, tie však jej spolu s trénerom Liviom Magonium nestihla osláviť. Napraviť to môžu po budúcej sezóne, keďže spolupráca medzi nimi bude pokračovať aj v najbližších dvoch rokoch. Talian poskytol portálu ŠPORT24.SK exkluzívny rozhovor z Talianska, kde sa momentálne nachádza, hovoril nielen o lyžiarskych témach, ale aj o situácii, ktorá v tejto krajine kvôli koronavírusu vládne.