Petra Vlhová

Petra Vlhová

Matej Kalina

Petra Vlhová je úspešná slovenská zjazdová lyžiarka a úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome. Je bývalou členkou LK v Liptovskom Mikuláši, LKS Banská Bystrica (tréner Tomáš Hudec), v sezóne 2011/2012 bola členkou Ski Klub Javorovica Liptovský Ján a Centra olympijskej prípravy Poprad. Od roku 2013 jazdila za športový klub Ski team Vlha Liptovský Mikuláš a jej osobným trénerom bol do 30. apríla 2016 Ivan Iľanovský. V súčasnosti je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, trénuje ju Livio Magoni, kondičným trénerom je Šimon Klimčík. Vo februári 2011 sa vo švajčiarskej Crans Montane stala juniorskou majsterkou sveta v obrovskom slalome v kategórii do 18 rokov. V slalome rovnakej vekovej kategórie obsadila 4. miesto.V sezóne 2011 / 2012 vyhrala anketu Lyžiar roka.  Svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári získala 13. decembra 2015 vo švédskom Åre v slalome. 14. februára 2017 v tímovej súťaži vo švajčiarskom St. Moritz v družstve s Veronikou Velez-Zuzulovou, Andreasom Žampom a Matejom Falatom získala striebornú medailu.Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta 8. februára 2019 prvú individuálnu medailu pre Slovensko, keď vo švédskom Aare skončila druhá v alpskej kombinácii. 14. februára 2019 zvíťazila v obrovskom slalome a stala sa tak prvou slovenskou majsterkou sveta v tejto disciplíne. 16. februára 2019 získala na majstrovstvách sveta bronz v slalome.

Už tento víkend odštartujú v rakúskom Söldene prvé súboje Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Po štvrtkovej kontrole snehu dal riaditeľ pretekov FIS Markus Mayr a šéf trate Isidor Grüner zelenú prvým pretekom tejto sezóny.
Lyžovanie 21.10. 19:32

Svetový pohár v alpskom lyžovaní: Sölden je pripravený na prvé preteky sezóny

Už tento víkend odštartujú v rakúskom Söldene prvé súboje Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Po štvrtkovej kontrole snehu dal riaditeľ pretekov FIS Markus Mayr a šéf trate Isidor Grüner zelenú prvým pretekom tejto sezóny.

Na snímke Petra Vlhová počas záverečných pretekov obrovského slalomu žien svetového pohára v alpskom lyžovaní v Andorre.
Lyžovanie 18.10. 10:00

Program Petry Vlhovej na sezónu 2019/20: Na tieto dni si nič neplánujte!

Nová sezóna Svetového pohára v alpskom lyžovaní odštartuje už budúcu sobotu v rakúskom Söldene. Na programe je obrovský slalom žien a mužov. Pohľady slovenských fanúšikov sa budú opäť upierať najmä na súboje Petry Vlhovej s Mikaelou Shiffrinovou. Aký je celý program Petry Vlhovej na sezónu 2019/20?

Trinásty október patrí Medzinárodnému dňu bez podprseniek. Viaceré športovkyne ho však uctievajú nielen dnes, ale počas celého roka. Tie, ktoré chodia medzi ľudí naostro patria aj viaceré Slovensky.
Ostatné 13.10. 2:35

FOTO Odhodili všetky zábrany: Tieto športovkyne rady chodia naostro. Sú medzi nimi aj Slovenky!

Trinásty október patrí Medzinárodnému dňu bez podprseniek. Viaceré športovkyne ho však uctievajú nielen dnes, ale počas celého roka. Tie, ktoré chodia medzi ľudí naostro patria aj viaceré Slovensky.

Petra Vlhová
Ostatné 12.10. 11:01

Povie Vlhová lyžovaniu zbohom? Začal ju lákať bicykel!

Úspešná slovenská lyžiarka Petra Vlhová (24) zverejnila fotku, ktorá môže vyvolať rozruch. Z toho, čo k nej napísala odpadnete. Plánuje skončiť s lyžovaním?

Mathieu Faivre stihol pred rozchodom so Shiffrinovou dovolenku na Kostarike.
Lyžovanie 11.10. 12:04

Petra Vlhová pri novom priateľovi kvitne. Shiffrinová sa nečakane rozišla

Dva roky a stačilo. Kým v lete sa prevalil vzťah lyžiarky Petry Vlhovej (24) s novým priateľom Martinom, tak jej najväčšia rivalka Mikaela Shiffrinová (24) jeden ukončila.

Petra Vlhová.
Lyžovanie 8.10. 14:30

Rozruch v lyžiarskom svete kvôli novinkám: Vlhová by zmeny nemala pocítiť

ZÜRICH - Jesenné fórum Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) odkleplo definitívu nových formátov dvoch špecifických disciplín zjazdového lyžovania. Predovšetkým zmenené pravidlá v kombinácii a podujatia v paralelných pretekoch vyvolali rozruch a okrem rôznych názorov národných zväzov priniesli aj rôzne reakcie pretekárov na sociálnych sieťach, informujú agentúry APA a SID.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová je zamilovaná až po uši. Vzťah s priateľom Michalom prináša nielen romantické, ale aj vtipné situácie.
Lyžovanie 5.10. 11:05

Vlhová prišla o kombinézu, navliekol sa do nej jej priateľ: Táto FOTO vás dostane do kolien

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová je zamilovaná až po uši. Vzťah s priateľom Michalom prináša nielen romantické, ale aj vtipné situácie.

Milan Škriniar, Peter Sagan a Petra Vlhová robia slovenským fanúšikom svojimi výkonmi veľkú radosť. Niektorí z nich však dostávajú za úspechy diametrálne odlišné financie. Kto z našich športovcov do 30 rokov zarobí ročne najviac a kto, naopak, najmenej?
Ostatné 22.9. 5:01

Najlepšie zarábajúci slovenskí športovci do 30 rokov: Z Vlhovej umiestnenia budete v šoku!

BRATISLAVA - Sú mladí, úspešní a bohatí! Reč je o slovenských športovcoch, ktorí nám vo svete robia dobré meno, no okrem úspechov na ich kontá nabiehajú aj slušné sumy peňazí. Pozreli sme sa bližšie na to, koľko zarábajú naši najlepší krajania do 30 rokov.

Slovenská lyžiarka si vyskúšala jazdu na smetiarskom aute. Snívala o tom už ako malá!
Lyžovanie 21.9. 11:01

Vlhová si splnila detský sen: Pozrite sa, ako si zajazdila na smetiarskom aute!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (24) všetkých šokovala. V detstve mala sen, o ktorom rozhodne každé dievča nesníva. Teraz si ho splnila. Pozrite sa, čo vyviedla!

Petra Vlhová s frajerom Michalom Kyselicom
Lyžovanie 17.9. 14:30

Zaľúbená po uši. Vlhová pripravila frajerovi narodeninové prekvapenie: Všetko najlepšie, láska

Romantika, ako sa patrí. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová je zaľúbená až po uši, čo opäť potvrdila.

Berú milióny, ale vydreli si ich! Reč je o slovenských športovcoch, ktorí sa za uplynulý rok, či sezónu, prišli na poriadne slušný balík peňazí. Nie je im čo závidieť, pretože si svoje odmeny poctivo vypotili. Zostavili sme dvadsiatku tých najlepšie zarábajúcich Slovákov.
Ostatné 17.9. 13:25

Z TOP 25 najbohatších slovenských športovcov zostanete v šoku: Vlhová je iba chudobná príbuzná

Berú milióny, ale vydreli si ich! Reč je o slovenských športovcoch, ktorí si sa za uplynulý rok, či sezónu, prišli na poriadne slušný balík peňazí. Nie je im čo závidieť, pretože si svoje odmeny poctivo vypotili.

Nezaobchádzajú s nimi v rukavičkách. V zahraničí sú slovenskí športovci čoraz viac vážení, ale stále nemajú na ružiach ustlané. Občas si na nich zgustnú organizátori či fanúšikovia a v niektorých prípadoch to presahuje všetky hranice. Pozrite si tie
Ostatné 13.9. 7:40

Najväčšie potupy našich športovcov vo svete: Okrem futbalistov si zgustli na Vlhovej a Saganovi

Nezaobchádzajú s nimi v rukavičkách. V zahraničí sú slovenskí športovci čoraz viac vážení, ale stále nemajú na ružiach ustlané.

Vlhová ukázala, čo skrýva počas pretekov pod kombinézou a veru bolo sa na čo pozerať. Fotenie si slovenská lyžiarka poriadne užila.
Lyžovanie 13.9. 0:01

Hviezdna Vlhová na titulke časopisu odhodila kombinézu: Takto ste našu lyžiarku ešte nevideli!

Stíha všetko. Leto je pre slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú poriadne „nadupané“, okrem tréningov stihla zahviezdiť aj na titulke magazínu Emma, kde odhodila kombinézu a ukázala sa tak, ako ste ju ešte nevideli.

Petra Vlhová
Ostatné 8.9. 17:27

O Vlhovej prítomnosť sa frajer delí s týmto známym mužom: S kým si užívala v Tatrách?

Petra Vlhová (24) svoj voľný čas trávi s jej priateľom Michalom Kyselicom. Tentokrát sa však o jej pozornosť Michal podelil aj s touto známou tvárou. Pozrite sa, o koho ide.

ŠTRBSKÉ PLESO Petra Vlhová (24) sa aktuálne pripravuje na nadchádzajúcu sezónu vo Vysokých Tatrách. Jej nová láska tréner Michal Kyselica je jej stále v pätách. Kde sa Petra pohne, tam je aj on.
Lyžovanie 5.9. 5:02

EXKLUZÍVNE FOTO Vlhovú sprevádza na každom kroku nový priateľ: Takáto je pravda o ich vzťahu!

ŠTRBSKÉ PLESO - Petra Vlhová (24) sa aktuálne pripravuje na nadchádzajúcu sezónu vo Vysokých Tatrách. Jej nová láska tréner Michal Kyselica je jej stále v pätách. Kde sa Petra pohne, tam je aj on.