Petra Vlhová

Petra Vlhová

Matej Kalina

Petra Vlhová je úspešná slovenská zjazdová lyžiarka a úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome. Je bývalou členkou LK v Liptovskom Mikuláši, LKS Banská Bystrica (tréner Tomáš Hudec), v sezóne 2011/2012 bola členkou Ski Klub Javorovica Liptovský Ján a Centra olympijskej prípravy Poprad. Od roku 2013 jazdila za športový klub Ski team Vlha Liptovský Mikuláš a jej osobným trénerom bol do 30. apríla 2016 Ivan Iľanovský. V súčasnosti je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, trénuje ju Livio Magoni, kondičným trénerom je Šimon Klimčík. Vo februári 2011 sa vo švajčiarskej Crans Montane stala juniorskou majsterkou sveta v obrovskom slalome v kategórii do 18 rokov. V slalome rovnakej vekovej kategórie obsadila 4. miesto.V sezóne 2011 / 2012 vyhrala anketu Lyžiar roka.  Svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári získala 13. decembra 2015 vo švédskom Åre v slalome. 14. februára 2017 v tímovej súťaži vo švajčiarskom St. Moritz v družstve s Veronikou Velez-Zuzulovou, Andreasom Žampom a Matejom Falatom získala striebornú medailu.Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta 8. februára 2019 prvú individuálnu medailu pre Slovensko, keď vo švédskom Aare skončila druhá v alpskej kombinácii. 14. februára 2019 zvíťazila v obrovskom slalome a stala sa tak prvou slovenskou majsterkou sveta v tejto disciplíne. 16. februára 2019 získala na majstrovstvách sveta bronz v slalome.

Fanúšikovia neverili vlastným očiam. Slovenská lyžiarka je v poslednej dobe samé prekvapenie a ďalšie im prichystala v polovici augusta: kombinéza išla dole.
Lyžovanie 19.8. 11:05

Petra Vlhová prekvapila celé Slovensko: Lyžiarska kombinéza išla dole

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Fanúšikovia neverili vlastným očiam. Slovenská lyžiarka je v poslednej dobe samé prekvapenie a ďalšie im prichystala v polovici augusta: kombinéza išla dole.

„Môj najlepší parťák, moja najväčšia láska, moja podpora a hlavne môj najúžasnejší muž na svete...“ napísala Petra pod ich prvú spoločnú na Instagrame.
Lyžovanie 16.8. 10:02

Zamilovaná Petra. Prvé veľké vyznanie Vlhovej: Moja najväčšia láska, najúžasnejší muž na svete

Ide jej to na každom fronte. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (24) sa už pripravuje na novú sezónu. Tvrdý tréning potrebuje, keďže v minulej sezóne si ambiciózna Liptáčka nasadila latku vysoko.

Tragická nehoda sa stala, keď mala Emmy 19 mesiacov.
Lyžovanie 15.8. 17:30

Rok po smrti dcérky Emmy (†1) má legendárny lyžiar dôvod na radosť!

Pred rokom zasiahla lyžiara Bodeho Millera (41) obrovská tragédia. V bazéne suseda sa utopila jeho len 19mesačná dcérka Emmy. Bode spoločne so svojou manželkou Morgan majú po mesiacoch smútku opäť dôvod na úsmev.

Toto si veru za tvrdú drinu a skvelé výsledky nezaslúžili. Reč je o slovenských športových hviezdach, ktoré schytali nečakané trapasy na celej čiare. Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Petra Vlhová, ale aj Peter Sagan a ďalšie hviezdy museli byť v poriadnom šoku a z radosti z úspechov a víťazstiev tak nakoniec bola len kolosálna hanba.
Ostatné 13.8. 7:30

Po úspechoch megahanba. Schytali to Kuzminová, Vlhová aj Sagan: Taký trapas si nezaslúžili!

Toto si veru za tvrdú drinu a skvelé výsledky nezaslúžili. Reč je o slovenských športových hviezdach, ktoré schytali nečakané trapasy na celej čiare.

JB 16 Crans Montana - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole  slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom stredisku Crans Montana 15. februára 2016. FOTO TASR/AP Slovakia's Petra Vlhova competes during an alpine ski, women's World Cup slalom, in Crans Montana, Switzerland, Monday, Feb. 15, 2016. (AP Photo/Alessandro Trovati)
Lyžovanie 11.8. 18:00

FOTO Dosť bolo oddychu, Vlhová zarezáva v plnom prúde: Žiaden sneh, no aj tak lyžuje!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (24) sa k svojej práci stavia naozaj zodpovedne. Makať začala už počas leta. Na pár dní si odskočila do Litvy. Petra, ako lyžuješ bez snehu?

Berú milióny, ale vydreli si ich! Reč je o slovenských športovcoch, ktorí sa za uplynulý rok, či sezónu, prišli na poriadne slušný balík peňazí. Nie je im čo závidieť, pretože si svoje odmeny poctivo vypotili. Zostavili sme dvadsiatku tých najlepšie zarábajúcich Slovákov.
Ostatné 10.8. 20:10

Z TOP 25 najbohatších slovenských športovcov zostanete v šoku: Vlhová je iba chudobná príbuzná

Berú milióny, ale vydreli si ich! Reč je o slovenských športovcoch, ktorí si sa za uplynulý rok, či sezónu, prišli na poriadne slušný balík peňazí. Nie je im čo závidieť, pretože si svoje odmeny poctivo vypotili.

Petra Vlhová s frajerom Michalom Kyselicom
Lyžovanie 3.8. 9:30

Vlhovej frajer si našiel náhradu: Na fotke sa bozkáva. Ale veď to nie je Petra!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (24) ešte len nedávno ukázala svojho priateľa. Ten si už za ňu aj stihol nájsť náhradu. Známy osobný tréner a model Michal Kyselica sa bozkával s niekým iným.

Peter Sagan po zisku rekordného siedmeho zeleného dresu.
Ostatné 2.8. 11:06

Saganovi nestačil ani siedmy zelený dres: Vlhová ho aj tak tromfla!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (24) sa cyklistike síce profesionálne nevenuje, ale predsa sa jej podarilo tromfnúť Petra Sagana (29). Tomu nestačilo ani získanie už siedmeho zeleného dresu. V čom ho tromfla? Všetko prezradil jej kondičný tréner.

Na pohodlnom a obrovskom gauči trávi množstvo času. Mikaela Shiffrinová sa pochválila svojím novučičkým domov, z ktorého dýcha luxus na každom kroku.
Lyžovanie 29.7. 7:40

FOTO Vlhovej rivalka Shiffrinová ukázala dom ako z ríše snov: Páni, to je teda luxus!

EDWARDS - Hoci väčšinu z roka trávi americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (24) na cestách, vždy má dôvod tešiť sa z návratu domov. Obzvlášť teraz, keď si veľká rivalka našej Petry Vlhovej (24) splnila sen a nasťahovala sa do luxusného domu, ktorý postavili presne podľa jej predstáv.

Vlhová sa opäť stretla so Zuzulovou.
Lyžovanie 18.7. 17:30

Petra Vlhová si užívala koncert vo Viedni po boku nového priateľa!

Čerstvo zamilovaná Petra Vlhová (24) si včera užívala koncert americkej rockovej skupiny Bon Jovi. Na štadión do Viedne prišla spolu s najbližšou rodinou a so svojím priateľom Michalom.

Vlhová sa opäť stretla so Zuzulovou.
Lyžovanie 8.7. 10:00

Petra Vlhová ukázala svojho priateľa: Pozrite sa na toho fešáka!

V súčasnosti si najúspešnejšia slovenská lyžiarka užíva chvíľe so svojím priateľom. Svojmu záhadnému partnerovi venovala príspevok na sociálnej sieti.

No nemiluj ho. Taký odkaz poslal do sveta slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá si vychutnala spoločné chvíle so slovenským spevákom Paľom Haberom.
Lyžovanie 30.6. 20:00

Najskôr tréning, potom koncert. Vlhová sa pochválila rande s Haberom: Endorfíny sa dali krájať

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – No nemiluj ho. Taký odkaz poslal do sveta slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá si vychutnala spoločné chvíle so slovenským spevákom Paľom Haberom.

Keby ste ju takto stretli na ulici, možno by ste aj pustili do gatí. Petra Vlhová odložila lyže bokom.
Lyžovanie 25.6. 17:30

Odložila lyže aj kombinézu. Takto by ste Vlhovú na ulici stretnúť nechceli: Pozor, páli Peťa!

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Keby ste ju takto stretli na ulici, možno by ste aj pustili do gatí. Petra Vlhová odložila lyže bokom.

Súperka Vlhovej Wendy Holdenerová si užila cestu po Ázii: Trpela viac ako na podpätkoch, ale potrebovala to
Lyžovanie 19.6. 18:00

Súperka Vlhovej Wendy Holdenerová si užila cestu po Ázii: Trpela viac ako na podpätkoch, ale potrebovala to

Dopriala si poriadne dlhú dovolenku, ale vraj aj musela. Jedna z najväčších súperiek lyžiarky Petry Vlhovej na svahu Wendy Holdenerová (26) absolvovala po sezóne až 4-týždňovú cestu po Ázii.

Petra bola prvýkrát v živote v kajaku. Podľa informácií jej fanklubu má tento šport v pláne zaradiť aj do letnej prípravy.
Lyžovanie 15.6. 18:00

Petra Vlhová skúša úplne nový šport: Za čo vymenila lyžiarske palice a sneh?

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová je momentálne v období kondičnej prípravy na budúcu sezónu. Trénerský tím jej do plánov fyzického drilu zaradil zaujímavú novinku. Petra si po prvý raz v živote vyskúšala jazdu v kajaku.