Ako ste Mareka Hamšíka privítali v tíme?

E.G.: Pre nás to je pocta, že s nami trénuje, vďaka nemu sa zvýšila úroveň tréningov aj motivácia mladých spoluhráčov do práce.

B.G.: Potešili sme sa, že taká persóna slovenského futbalu zavítala do našej kabíny a že sa chce s nami pripravovať. Viem, že mal dlhší zápasový výpadok, uvítali sme ho vrúcne, on sa nám za odmenu odvďačil tým jeho prossečkom, ktoré nám priniesol po jednom z víťazných zápasov. Bolo to teda príjemné privítanie. (smiech)

Tréner Radványi o ňom povedal, že to je najlepší hráč, akého trénoval. V čom sa prejavuje Hamšíkova extratrieda?

E.G.: Vie si poradiť v každej situácii, stále nájde vhodné riešenie z danej situácie. Nekomplikuje si život, vie hrať jednoducho a tým pádom zrýchľuje hru. Jeho obrovský prehľad a skúsenosti, to je niečo, čo sa nedá naučiť, Marek to má v sebe.

B.G.: Toho je viac, ale má neskutočný prehľad v hre, skvelú strelu, prvý dotyk, hru obomi nohami, človek nespozná, či je pravák alebo ľavák.

Ako reagovali mladší spoluhráči, keď Marek prvýkrát trénoval s mužstvom: s chladnou hlavou alebo neodolali a urobili si s ním selfie?

E.G.: Nejaké fotky tam určite boli. Pozorne ho sledovali, pomaly aj to, ktorú ponožku a kopačku si obúva ako prvú. (smiech) Chceli od neho niečo odkukať, majú sa od neho čo učiť, hlavne čo sa profesionality týka, nielen na ihrisku, ale aj pred tréningom a po ňom, ako regeneruje a dbá o svoje telo. Aj vďaka tomu sa mu celú kariéru vyhýbali zranenia.

B.G..: Naši mladí chlapci sú, myslím, dosť rozumní na to, aby si uvedomili, kto s nimi sedí v šatni. Dúfam, že to berú tak, že sa od neho môžu niečo priučiť a sledujú ho na ihrisku aj mimo neho. Mali by to brať ako pekný bonus, že taký hráč sa s nimi pripravuje a môžu od neho odkukať tie najlepšie veci.

Ako sa Marek Hamšík prejavuje v šatni alebo na ihrisku? Komunikuje s hráčmi, poradí im, alebo je skôr tichší a drží si odstup?

E.G.: Je to tichý chlapec, aspoň tak mi príde v šatni. Viac rozprávame my, čo sme tam už dlhšie. Možno aj preto, že je s nami len krátko, toho toľko nenarozpráva. Nie je však problém porozprávať sa s ním o čomkoľvek, aspoň ja som sa s ním rozprával veľakrát a nebol problém, žiadne maniere tam nie sú.

B.G.: Je úplne normálny a pohodový, ako keby bol hráč Podbrezovej. Keby ho človek nepoznal a príde do kabíny, tak nepozná, že to je jeden z najlepších futbalistov Slovenska. Správa sa perfektne.

Je Hamšíkova prítomnosť na tréningu motiváciou pre mladých hráčov? Vidno na nich, že idú ešte viac na doraz a ešte viac sa snažia, keď tam je on?

E.G.: Určite áno, dalo sa to badať hneď od prvých tréningov, že mladí chlapci mali ešte väčšiu motiváciu ukázať sa pred Marekom, že majú kvalitu. Keď hrali s ním v jednom mužstve, boli koncentrovanejší, aby nekazili jednoduché veci.

B.G.: Hlavne je to pre mladých česť, že si niekedy v budúcnosti budú môcť povedať, že trénovali s Marekom. Je už len na nich, či ich to motivuje k lepším výkonom. Ja len môžem povedať, že keď sme na tréningu hrali starí proti mladým, Marek bol medzi nami staršími, tak mladí dostali na frak. Ešte teda majú na čom popracovať. (smiech)

Objavili sa informácie, že Hamšík má v najbližších mesiacoch hrať na Slovensku. Privítali by ste ho v tíme?

E.G.: Nepoznám trénerov alebo hráčov, ktorí by ho nebrali do mužstva. Určite by nám pomohol ísť za naším cieľom, ktorým je postup do Fortuna ligy. Pokiaľ by sa tak stalo, všetci v klube by sme ho vítali s otvorenou náručou.

B.G.: To je otázka na neho a na kompetentných, ale poviem tak, že momentálne máme dve víťazstvá za sebou, takže ťažko by sa dostával do zostavy. (smiech) Ale vážne, asi nepoznám mužstvo, ktoré by ho nechcelo mať u seba na ihrisku. Ja len dúfam, že sa jeho situácia vyrieši čo najskôr, aby cítil zápasovú prax a bol platný hráč pre reprezentáciu a pomohol jej v zápasoch.