V plnom prúde je prvá, ale aj druhá slovenská futbalová súťaž. Myslíte si, že sa dohrajú bez komplikácií? 

Som presvedčený, že sa obe súťaže dohrajú podľa plánu.

Kedy sa futbal podľa vás vráti do pôvodného stavu, ktorý sme mali pred vypuknutím pandémie, vrátane fanúšikov na tribúnach?

Absolútne to nedokážem odhadnúť. Myslím si, že je to otázka pre úplne iné inštitúcie ako Slovenský futbalový zväz. My sme pripravení na návrat fanúšikov. Pripravili sme niekoľko písomných návrhov, v rámci ktorých si to vieme predstaviť. Či už  v obmedzenom, väčšom množstve, alebo aj so stopercentnou kapacitou pre divákov na tribúnach. Toto rozhodnutie však nezávisí ani od nás, ani od Únie ligových klubov.

Nižšie súťaže sú však stále zastavené. Existuje možnosť, že sa dohrajú, alebo budú všetky nižšie súťaže anulované?  

Zatiaľ žiadne definitívne rozhodnutie nepadlo, teda ani o anulovaní súťaží. Čakáme, ako sa bude vyvíjať epidemiologická situácia. Definitívne rozhodnutie skôr ako na začiatku apríla určite nepadne.

Futbalový zväz zamestnáva stovky ľudí, ako funguje práca zamestnancov SFZ momentálne v pandemickej situácii? 

Výrazná väčšina ľudí, ktorí pracujú pre SFZ, robia z domu. Sú samozrejme aj takí, ktorí pracujú v budove, pretože si to vyžaduje ich zameranie.

Prepúšťal Slovenský futbalový zväz kvôli pandémii koronavírusu?  

Kvôli škrtom či finančným stratám nie. S niektorými ľuďmi sme sa rozlúčili, pretože sme o tom už z dlhodobého hľadiska rozmýšľali. Dá sa však hovoriť o jednotlivcoch a nebolo to žiadne veľké množstvo ľudí.

Je zväz kvôli pandémii vo finančnej strate, najmä čo sa týka ziskov zo zápasov našej seniorskej reprezentácie?

Môžeme sa baviť v rovine približných čísiel, nakoľko nevieme vyčísliť presnú stratu, pretože nevieme, nakoľko by sa domáce zápasy reprezentácie vypredali. Vychádzame z toho, že strata na nepredaných vstupenkách z jesene minulého roka predstavuje približne 2 milióny eur.