Podľa ruských médií majú o jeho služby záujem dva moskovské kluby – Lokomotiv a CSKA. Túto informáciu priniesla televízia Match TV. Tá informuje, že kluby by kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie chceli podpísať ako voľného hráča, Hamšík však má v Daliane platnú zmluvu až do konca roka 2021.

Tak dlho však bývalý hráč Neapola čakať nemôže, keďže v lete má byť ústrednou postavou slovenského národného tímu na majstrovstvách Európy a k tomu potrebuje zápasovú prax. Návrat do Číny by bol pre neho v čase neutíchajúcej pandémie koronavírusu náročný.

Takto Hamšík drie individuálne:

„Ide hlavne o športovú časť, keďže Marek by mal ísť do Číny, ale bol by v trojtýždňovej karanténe. Začal by tam trénovať, odohral by dva týždne, potom by sa zase vracal za reprezentáciou. Tento kolobeh by bol takmer celý rok, takže uvidíme,“ povedal Hamšíkov agent Juraj Vengloš pre RTVS.

Situácia by sa podľa neho mala čoskoro vyriešiť. „Riešime túto situáciu, predpokladám, že niekedy v priebehu budúceho týždňa to bude poriešené. Máme viac variantov, ako túto situáciu vyriešiť, ale v prvom rade sa musíme dohodnúť s čínskym klubom na postupe.“