Hamšík naposledy odohral zápas za svoj čínsky klub 27. septembra minulého roka. Začiatkom októbra sa po dlhých mesiacoch vrátil domov na Slovensko a s našou reprezentáciou absolvoval úspešné boje v kvalifikácii na EURO 2020 a zápasy v skupinovej fáze Ligy národov. Kapitán nášho národného výberu však odohral posledný súťažný zápas v polovici novembra minulého roka proti Česku.

Začiatkom februára mal „Marechiaro“ konečne nabrať smer Čína. Nestalo sa tak. Tréner našej futbalovej reprezentácie odhalil, dokedy bude na Slovensku. „S Marekom sme komunikovali včera jeho situáciu. Momentálne je na Slovensku, pripravuje v kombinácii individuálneho tréningu a skupinového tréningu s mužstvom Podbrezovej. S klubom sa dohodol, že do Číny sa nevráti skôr, ako po marcovom asociačnom termíne, kde nás v kvalifikácii MS čakajú tri zápasy,“ povedal pre Šport24.sk Štefan Tarkovič.

Hamšík má s čínskym klubom platný kontrakt do konca roka 2021. Čoraz častejšie sa však začína špekulovať o tom, že trojročný lukratívny kontrakt, vďaka ktorému zarobí ročne 8 miliónov eur nedodrží a predčasne ho rozviaže. Mohol by sa tak údajne do Európy. Podľa ruských médií majú o rodáka z Banskej Bystrice záujem dva tímy z hlavného mesta, Lokomotiv a CSKA Moskva.

Šéf lavičky slovenskej lavičky má v tejto otázke jasno. „Sú to veci medzi ním, klubom a jeho agentom. Do týchto záležitostí ako reprezentačný tréner nechcem vstupovať. Pre mňa je dôležité, že bude do marca na Slovensku a bude pripravený nastúpiť za reprezentáciu. Po asociačnom termíne by sa mal ale podľa mojich informácií už vrátiť do Číny,“ zdôveril sa.

Našu reprezentáciu čaká najbližší zápas v rámci kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2022 koncom marca s Cyprusom. Tarkovič verí, že Hamšík bude dostatočne fyzicky pripravený. „Je to situácia, ktorá nie je optimálna. Na druhej strane Mareka poznám a viem, aký má prístup k individuálnej príprave. Neustále na sebe maká, ale otázka je, ako na tom bude po hernej stránke, pretože v tomto roku ešte neodohral ani jeden zápas,“ dodal pre náš portál tréner Slovenskej futbalovej reprezentácie.