Najmä v lete, keď bola Vlhová doma na Slovensku, využívala na trénovanie bicykel, motorku, kajak a skúšala to aj s tenisom. Teraz v príprave úplne vynechala šport a pustila sa do hudby. Slovenka sa momentálne pripravuje v talianskom Vipitene, rodisku jej trénera Livia Magoniho, a v rámci prípravy si vyskúšala aj hru na bicie.

„Som začiatočník, ale veľmi ma to chytilo a baví. Pre mňa je to veľmi dobrý tréning. Človek vie udržať rytmus 20 sekúnd, ale keď ho mám udržať dve minúty a do toho mi Livio dáva iný rytmus a mení ho, tak je to dobrý tréning na koncentráciu a všetko ostatné,“ komentovala Vlhová už v marci pre RTVS svoj netradičný tréning, ktorý využíva najmä v čase, keď býva a trénuje vo Vipitene.

Momentálna líderka celkového poradia Svetového pohára bicie nevynechala ani tentoraz, skúšala pod dohľadom miestneho muzikanta Paola Jacka Alemanna. „Ako protipól tréningov na snehu Vlhová trénovala hru na bicie v skúšobni v jej adoptívnom domove vo Vipiteno. Slalomová hviezda absolvovala s juhotirolským jazzovým hudobníkom hneď niekoľko stretnutí. Vlhová by trénovanie hry na bicích chcela využiť na zlepšenie rytmu a koordinácie,“ napísal taliansky športový web SportNews.bz.