Oznámila to Jana Palovičová, ktorá bola poverená vedením športového odvetvia alpských disciplín SLA. „Piati zo šiestich členov predsedníctva alpských disciplín spolu so 46 športovými klubmi, ktoré v sebe združujú 1 317 členov, ukončujú členstvo v SLA. Členstvo ukončuje nadpolovičná väčšina zjazdárskych klubov, ktorá predstavuje takmer 40-percent členskej základne SLA,“ oznámila.

K radikálnemu kroku sa na brífingu v krátkosti vyjadril aj otec Petry Vlhovej Igor. „Trápim sa dvanásť rokov. Som rád, že by sa malo niečo udiať. Štát by si mal uvedomiť, že nás nemôže riešiť jeden človek a ešte k tomu Talian. Musí to skončiť. Musí začať riešiť šport, deti, juniorov,“ vyhlásil.

Pre SME neskôr dodal, že odchádzajúci členovia SLA prestúpili do druhého združenia – Zväzu slovenského lyžovania.

„Bol som na ministerstve a hovoril, že nie je možné, že pätnásť rokov ten istý človek robí problémy. Dávate tam peniaze a nemôžete povedať, či môžu ísť doľava, alebo doprava. Nepomôže žiadna rekonštrukcia, treba ich zrušiť a zlikvidovať. Veď koľko firiem skrachuje aj v privátnom sektore. Aspoň môže vzniknúť niečo nové, lepšie a odolnejšie.“