"V osobe Samuela Bučeka získavame mimoriadne talentovaného hokejistu, ktorý má veľký potenciál patriť k produktívnym lídrom mužstva. Ide o kreatívneho hráča, ktorý dokáže výborne tvoriť hru v rovnovážnom počte i v presilových hrách. Veríme, že tak hrou ako i kanadskými bodmi, pomôže tímu k úspešnej sezóne. Zároveň bude hráč ďalej napredovať v hokejovom raste, čím môže napodobniť útočníkov z minulej sezóny, ktorí sa cez Slovan dostali do špičkových európskych súťaží," povedal na adresu Bučeka hlavný tréner Roman Stantien.

Dvadsaťjedenročný útočník začal s hokejom v mládežníckych kategóriách v Nitre. Už v juniorskom veku sa však rozhodol skúsiť hokej v zámorí, kde si dve sezóny odkrútil v špičkových juniorských súťažiach USHL a QMJHL. Po návrate na Slovensko sa v sezóne 2018/2019 vrátil do rodnej Nitry, kde sa s 39 strelenými gólmi stal najlepším strelcom Tipsport Ligy. V tej istej sezóne sa stal aj najužitočnejším hráčom play off, keď pomohol svojmu tímu dostať sa až do finále.

Minulý ročník začal v najvyššej fínskej súťaži v tíme KooKoo, odkiaľ sa počas roka sťahoval späť do Nitry. V drese "corgoňov" patril opäť ku kľúčovým hráčom. V 42 zápasoch zaznamenal 15 gólov a 12 asistencii.

Buček má za sebou úspešné juniorské šampionáty v drese Slovenska (MS 20 a dva roky predtým MS 18), a taktiež už aj pár štartov v reprezentačnom A-tíme.

Ročnú zmluvu s "belasými" podpísal Branislav Rapáč. Dvadsaťsedemročný útočník, ktorý môže nastupovať na oboch krídelných pozíciach, prežil vynikajúce uplynulé dva ročníky v rozličných tímoch najvyššej slovenskej suťaže. Vlani patril k lídrom Košíc. V 52 dueloch si na svoje konto pripísal 31 bodov a bol štvrtý najproduktívnejší hráč mužstva. Rok predtým dokonca pomohol svojimi 45 bodmi Nitre k postupu do finále play off.

Branislav Rapáč.
Branislav Rapáč.
Zdroj: tasr

V oboch spomínaných sezónach si fazónu Branislava Rapáča všimol aj hlavný tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom, ktorí ho povolali do tímu pre prípravné turnaje v rámci asociačných zrazov. Za národné mužstvá odohral Rapáč aj svetové šampionáty do 18 a 20 rokov. "Braňo Rapáč sa vo veľmi dobrom svetle ukázal v posledných ročníkoch. Hráč je vo výbornom hokejovom veku a má všetky predpoklady na to, aby v drese Slovana nadviazal na svoje produktívne sezóny. Jeho potenciál je možné rovnako využiť nielen smerom dopredu, ale aj v poctivej práci pre defenzívu mužstva," dodal na margo hráča poradca a hlavný koordinátor nových vlastníkov HC Slovan Bratislava Maroš Krajči.

Rapáč si hokejové začiatky odkrútil v rodnej Spišskej Novej Vsi, mládežnícke kategórie dorastu a juniorov absolvoval tiež v HC Oceláři Třinec. Na Slovensku si obliekal v mladšom veku tiež dresy Popradu, Martina i Piešťan. V sezóne 2015/16 a o rok neskôr si pripísal štarty v najvyššej českej súťaži v tíme HC Dynamo Pardubice.