Na čele najúspešnejšieho slovenského klubu stál Juraj Široký celé štvrťstoročie. V posledných rokoch sa na klub začal valiť pod jeho vedením jeden problém za druhým. Problémy boli najmä po finančnej stránke.

Rozhodol sa teda, klub predá. Legendárny slovenský hokejista a tréner Jozef Golonka si myslí, že spravil dobre. „Som rád, že sa pán Široký dohodol s pánom Hrubým o tom, aby Slovan zostal tam, kde je teraz a aby sa zachovala história najúspešnejšieho klubu na Slovensku. Dúfam, že pán Hrubý opäť naštartuje Slovan. Aj keď si myslím, že je to trochu neskoro, keďže hráči na trhu sú vo väčšine už rozpredaní a bude ťažké poskladať kvalitné mužstvo,“ povedala „žiletka“ pre portál Šport24.sk.

Do klubu sa zároveň po troch rokoch vracia generálny manažér Maroš Krajčí, ktorý so Slovanom získal šesť titulov majstra Slovenska. „Dovolím si tvrdiť, že Maroš Krajší je jeden z najlepších športových manažérov u nás na Slovensku. Je to človek, ktorý má prístup, pozná históriu a hráčov. Aj keď je pomerne stále mladý, má za sebou množstvo úspechov a som rád, že sa do Slovana vrátil,“ zdôraznil Golonka.

Podobný názor na predaj hokejového Slovana má aj ďalšia osobnosť klubu a bývalý kapitán Richard Kapuš. Ten vyzdvihuje prácu Juraja Širokého. „Čo sa týka zmeny majiteľa, vieme, že sa o tom dlho rozprávalo. Myslím si, že bývalý majiteľ dostal Slovan tam, kde momentálne je, pretože pred jeho príchodom sme bojovali o druhú, tretiu priečku v lige. Po jeho príchode sa úroveň Slovana rapídne dvihla. Verím, že situácia sa v klube stabilizuje hlavne po finančnej stránke. Tiež verím, že majitelia to celé nakopnú a Slovan bude opäť na tróne, kde aj patrí,“ prezradil pre náš portál Kapuš.

Veľmi dobre pozná aj Maroša Krajčího, ktorého berie ako chlapa na svojom mieste. „Túto vec vnímam veľmi pozitívne. Má za sebou so Slovanom veľmi veľa úspechov a myslím si, že vie do čoho ide,“ dodal.

Ikona bratislavského Slovana Dárius Rusnák verí, že nový majiteľ prinesie do klubu pohodu. Poukazuje pritom na to, ako Široký pozdvihol po príchode klub na nový level. „Myslím si, že každá zmena by mala byť v prospech klubu. Treba ale povedať, že za pána Širokého išiel Slovan veľmi hore. Hrali aj KHL a myslím si, že to bol veľký úspech. Druhá vec je, že potom dochádzali finančné prostriedky a to tak trochu vrhlo tieň na jeho osobu. Cez to všetko si myslím, že pán Široký urobil strašne veľa pre Slovan. Zároveň verím, že pán Hrubý bude chcieť vrátiť Slovan tam, kde bol pred štyrmi rokmi,“ nechal sa počuť legendárny útočník.