Oficiálna časť valného zhromaždenia sa v utorok stretla vo Zvolene o desiatej hodine ráno, no už hodinu predtým sa údajne niektorí členovia zišli a vytvorením dozornej rady novej spoločnosti poslali Pro-Hokej do likvidácie.

„Z 10 akcionárov hlasovali podľa našich informácii Slovan a Žilina, ktorá síce aktuálne hrá 1. ligu, no akcie jej zostali. Zástupcovia tímov našej najvyššej súťaže si zároveň odsúhlasili vznik novej spoločnosti. Na rad tak musí prísť nová zmluva so zväzom, i partnermi,“ informoval redaktor RTVS Marek Marušiak na facebooku.

Ako ďalej dodal, v budúcej sezóne môžeme namiesto Tipsportu očakávať nového strategického partnera ligy. „Podľa predchádzajúcich správ by ním mala byť štátna lotériová spoločnosť Tipos.“

"Pro-Hokej normálne funguje ďalej. Ak sa niečo udialo, alebo udeje, budeme včas informovať," povedal Valášek.

O týždeň sa zástupcovia klubov stretnú vo Zvolene opäť, Valášek informoval, že by spomedzi kandidátov mali vybrať nového riaditeľa spoločnosti: "Pozveme si štyroch najlepších kandidátov, ktorí sa prihlásili do výberového konania a z nich vzíde nový šéf spoločnosti, na ktorom sa všetci zhodneme."

Okrem toho sa zástupcovia klubov zaoberali aj ďalšími témami. "Zaoberali sme sa aj témami a otázkami okolo koronavírusu. Nevieme, čo nás čaká, ale je to pálčivá téma a naša priorita. Rokovali sme s hlavným hygienikom SR pánom Mikasom, dohodli sme sa, že budú na štadiónoch fungovať bufety, čo je dôležitá vec. Máme povolené aj státie na tribúnach, takže veríme, že päťdesiat percent naplnenia kapacity sa ešte zvýši. Sezóna sa začína o dva mesiace a vývoj sa ešte môže zmeniť. Veríme, že k lepšiemu," uviedol Valášek.