O predaji hokejového Slovana sa začalo hovoriť už po predčasnom ukončení Tipsport ligy 2019/2020. Klub prešiel 1. apríla do utlmeného režimu, pričom oznámil, že hlavný akcionár v záujme zachovania úrovne a ďalšieho rozvoja klubu hľadá strategického partnera, ktorý by bol ochotný zdieľať náklady na prevádzku klubu, a to osobitne jeho profesionálnej zložky v podobe A-mužstva, ako aj detských a mládežníckych kategórií.

Dnes je už všetko vyriešené a novým majiteľom najslávnejšieho a najúspešnejšieho klubu na Slovensku sa stal Rudolf Hrubý. Ten je jedným zo spoluzakladateľov firmy ESET a podľa magazínu Forbes je s odhadovaným majetkom 630 miliónov eur siedmym najbohatším Slovákom za uplynulý rok.

„Podpisu memoranda predchádzalo niekoľkotýždňové rokovanie oboch strán o podmienkach predaja. Súčasťou transakcie je prevzatie 100 percent akcií akciovej spoločnosti HC Slovan Bratislava, ktorá zahŕňa činnosť seniorského A-mužstva, juniorky a dorastu, ako aj občianskeho združenia HC Slovan Bratislava – mládež a obchodnej spoločnosti Slovan marketing, s. r. o., ktorá je majiteľom ochranných známok HC Slovan. V najbližších dňoch budú ešte prebiehať jednotlivé úkony právneho procesu prevzatia spoločností,“ uviedol klub vo vyhlásení.

Podnikateľ Juraj Široký stál na čele najúspešnejšieho slovenského klubu celé štvrťstoročie. V rokoch 1998 až 2011 bol aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Slovan pod jeho vedením získal v ére samostatnosti osem titulov majstra SR. Po sezóne 2011/12 zamieril do KHL, kde strávil sedem sezón. Z medzinárodnej súťaže odišiel pre narastajúce dlhy, hráčom viackrát klub nedokázal platiť načas, neplatil mestu za prenájom štadióna a dlhy narástli do výšky niekoľkých miliónov eur. Tie sa nový majiteľ zaviazal splatiť a vyčistiť stôl.

Do Slovana sa vracia aj Maroš Krajči
Do Slovana sa po niekoľkoročnej prestávke vracia aj bývalý generálny manažér belasých Maroš Krajči. Z klubu odišiel v roku 2017 aj so šiestimi majstrovskými titulmi. Na svojej predošlej pozícii zatiaľ pôsobiť nebude, po dohode s Rudolfom Hrubým bude od 1. augusta zastávať funkciu hlavného poradcu a koordinátora.