Celá tragédia sa odohrala v dedine Nova Romanovka pri Petrohrade. Podľa pôvodných informácií mal svoju mamu zavraždiť starší syn bývalého ruského brankára Maxima Sokolova, ktorý je slovenským fanúšikom veľmi známy, pretože práve jemu strelil Peter Bondra zlatý gól vo finále MS 2002 sto sekúnd pred koncom finále a zabezpečil nám majstrovský titul.

Maxim mladší jej mal podľa počiatočného vyšetrovania podrezať hrdlo. Jeho pätnásťročný brat Arsenij utekal zalarmovať susedov, ktorým povedal, čo sa stalo, a keď sa s nimi do domu vrátil, v amoku údajne niekoľkokrát bodol nožom staršieho brata, aby pomstil smrť ich mamy. Osemnásťročný brankár juniorského tímu Petrohradu, ktorý pred rokmi porazil zhubnú leukémiu, je od 13. júna v kritickom stave.

Vyšetrovanie však ukázalo pravý opak. Hrdelný čin mal spáchať práve Arsenij. Motívom má byť žiarlivosť na Maxima, ktorý má byť hlavným svedkom. Problémom však je, že kvôli zdravotnému stavu nie je schopný absolvovať výsluch. Hovoriť mu zakázali lekári a písať nemôže, pretože má porezané ruky!

Neplnoletý Arsenij (15) bude po obvinení z vraždy vlastnej matky údajne čeliť obvineniu z ťažkého ublíženia na zdraví svojho súrodenca Maxima (18), ktorého tiež takmer pripravil o život.
Neplnoletý Arsenij (15) bude po obvinení z vraždy vlastnej matky údajne čeliť obvineniu z ťažkého ublíženia na zdraví svojho súrodenca Maxima (18), ktorého tiež takmer pripravil o život.
Zdroj: Polícia Ruskej federácie

Polícia údajne aj bez výpovede Maxima nazhromaždila dostatok dôkazov, vrátane odtlačkov prstov na vražednej zbrani, ktoré usvedčujú pätnásťročného chlapca. Ten podľa niektorých ruských médií mohol konať na objednávku otca, s čím sa ale kriminalisti nestotožňujú. Zo stola sfúkli aj variant, že za podlým činom stojí niekto tretí, kto sa vraj v čase vraždy mohol pohybovať v okolí domu.

Pokiaľ budú na Arsenija skutočne vznesené všetky obvinenia, čaká ho podrobné psychiatrické vyšetrenie. Experti cez duševné zdravie sa domnievajú, že nie je mentálne v poriadku. Podnecuje ich k tomu najmä pohreb mami Iriny. Podľa svedkov z pohrebu akoby nebol duchom prítomný, neplakal, nezapálil sviečku a podľa nich sa dokonca chvíľami potmehúdsky usmieval.