Legendárny obranca a ikona Slovana Ľubomír Višňovský je z celej situácie sklamaný, no kritikou nešetril. „Klub môže dostať licenciu, ak splní podmienky. Pravidlá sú stanovené pre všetkých rovnako, takže v danej situácii neviem, o čom sa vôbec rozprávame. Osobne je mi to ľúto ako bývalému hráčovi Slovana, ale ak nemajú financie, potom ťažko niečo riešiť. Bol by to obrovský precedens v tejto situácii, ak by im dali licenciu,“povedal pre Šport24.sk.

Servítku pred ústa si nedal ani bývalý útočník Oto Haščák. „Je to jednoduchá vec. Keď nesplnili podmienky, tak nemôžu hrať ani našu extraligu. Čo je Slovan z inej galaxie, že oni nemusia nič dodržiavať a stále sa im budú robiť nejaké ústupky? Nemajú nárok, aby hrali ligu, keď nedodržali pravidlá. Výkonný výbor nemá čo riešiť,“povedal Haščák.

Ružovo to so Slovanom nevidí ani tréner majstrov sveta z roku 2002 Ján Filc: „Ako človek, ktorý strávil roky v tomto klube, by som si prial, aby Slovan bol v lige. Ale na druhej strane platí, že pravidlá sa musia dodržiavať. Situácia nie je nová, trvá niekoľko rokov. Som skôr prekvapený mierou tolerancie zo strany KHL, že nereagovala už skôr. A čo sa týka pôsobenia klubu v extralige, tam je to jasné tiež. Bol by to obrovský precedens.“

Anketa
Mal by HC Slovan Bratislava dostať licenciu re Tipsport ligu?
  • 14%
  • 86%
Prezident klubu Juraj Široký.
Prezident klubu Juraj Široký.
Zdroj: tasr

Čo hrozí Slovanu?

Ak Slovan nedostane licenciu, reálne mu hrozia tri možnosti. Môžu na rok stabilizovať finančnú situáciu, aby splnili podmienky pred novou sezónou. Okrem toho môže „belasým“ hroziť konkurz a je tiež možné, že vznikne nový subjekt, ktorý odkúpi licenciu od hociktorého účastníka súťaže.

Bakoš: Na dlhoch pracuje tím ľudí

Opýtali sme sa aj generálneho manažéra Slovana Juraja Bakoša, čo klub robí pre to, aby získal licenciu. „Od podania prihlášky Slovana do extraligy sa začalo komunikovať s hráčmi o vysporiadaní dlhov. Pracuje na tom tím ľudí a podpisujú sa splátkové kalendáre,“prezradil. Dodal, že klub iný scenár nemá, ak by nedostal licenciu a stále sa snaží do 1. augusta splniť svoje záväzky.

Opýtali sme sa aj generálneho manažéra Slovana Juraja Bakoša, čo klub robí pre to, aby získal licenciu.
Opýtali sme sa aj generálneho manažéra Slovana Juraja Bakoša, čo klub robí pre to, aby získal licenciu.
Zdroj: MICHAL SMRČOK