FOTOGRAFIE MARIÁNA GÁBORÍKA ZO ZÁPASOV NHL SI POZRITE V GALÉRII  

V praxi to znamená, že už dve sezóny po sebe neodohral trenčiansky rodák v NHL ani jedno súťažné stretnutie. Napriek tomu má s klubom z hlavného mesta Kanady stále platný kontrakt, a to až do konca sezóny 2020/21.

A zaujímavosťou je, že ešte aj v poslednom roku mu vynesie 2,8 milióna eur, pričom tento rok by mal podľa CapFriendly zarobiť ešte o 92-tisíc eur viac. „Áno, s Ottawou mám stále platný kontrakt, no v súčasnosti sa k tomu nejako obšírnejšie vyjadrovať nemôžem. Udržiavam sa v kondícii, žiaľ je to momentálne tak, ako to je. V úvodzovkách som však stále aktívny hráč. V bežnom, civilnom živote sa cítim v poriadku, pravidelne cvičím alebo vyskočím na bicykel, no nejakú profesionálnu prípravu na sezónu by už môj chrbát nezvládol,“ vysvetlil Gáborík.

Slovenský útočník, ktorý v NHL obliekal okrem Ottawy aj dresy Minnesoty Wild, New Yorku Rangers, Columbusu Blue Jackets a Los Angeles Kings, sa vyjadril aj k spomínanému reštartu zámorskej súťaže. „Samozrejme, že som zaregistroval, že by mala pokračovať rovno zápasmi play-off s 24 tímami. Aj sme to rozoberali s Andrejom Sekerom, ktorý na mojom štadióne pravidelne trénuje. Myslím si, že to je dobrá správa pre fanúšikov, ktorí sa síce nedostanú do hľadiska, no hokej si budú môcť vychutnať aspoň pri televíznych obrazovkách,“ dodal Marián Gáborík.