POZRITE SI EXKLUZÍVNE FOTO Z UPLYNULÝCH DNÍ MARIÁNA GÁBORÍKA VO FOTOGALÉRII 

Gáboríkova prvorodená dcéra prišla na svet minulý týždeň v noci z utorka na stredu. „Sedel som v zubárskom kresle, keď mi Ivanka zavolala, že jej praskla plodová voda. Ihneď som utekal domov, aby sme sa premiestnili do nemocnice. V tom momente to však nebolo až také urgentné, ubytovali sme sa na izbe a čakali na prvé kontrakcie. Tie po čase nastali, a tak sme sa presunuli na pôrodnú sálu. Priznám sa, že v tých chvíľach som bol nervóznejší, ako moja polovička,“ rozhovoril sa hokejista.

Rodák z Trenčína asistoval aj pri samotnom pôrode. „Cítil som sa byť súčasťou lekárskeho tímu, prežíval som to veľmi intenzívne. Prestrihol som aj pupočnú šnúru. Keď som Bellu prvýkrát zbadal, bolo to niečo neopísateľné. Brutálny pocit. Zázrak. Ale na rovinu vám poviem, že si Ivanka prežila muky. Neviem, či by chlapi zvládli to, čo ženy pri pôrode. Obdivujem ich,“ pokračoval Gáborík.

Zväčša každý chlap túži po synovi. Ako to bolo v prípade Gáboríka? „Ak mám byť úprimný, vôbec som sa nad tým nezamýšľal. Podstatné bolo, aby bolo dieťatko zdravé. Teraz vidím, ako sa zo dňa na deň mení, hádže na nás rôzne ksichtíky a ja si stále viac a viac uvedomujem, že som otcom. Je to skutočne nádherný pocit,“ dodal Marián Gáborík.