Slovan požiadal Úrad verejného zdravotníctva a regionálny Úrad verejného zdravotníctva o udelenie výnimky na 1. kolo Ligy majstrov, ktoré odohrajú s írskym Shamrockom Rovers už zajtra. Zároveň požiadal o to, aby mohlo prísť na Tehelné pole na úvodné štyri domáce ligové zápasy 10-tisíc zaočkovaných ľudí. S pochopením sa u kompetentných nestretli.

Generálny riaditeľ „belasých“ cíti veľké sklamanie. „Momentálne nám úrady povolili iba 500 fanúšikov. Poslali sme oficiálnu žiadosť, ale tú nám z Úradu verejného zdravotníctva obratom zamietli. Som z toho veľmi sklamaný, pretože by išlo o zaočkovaných ľudí. Nerozumiem tomu, pretože na Zlatých Pieskoch je pri kúpaní zhruba 5-6tisíc ľudí, mnoho z nich je nezaočkovaných a nikto to nerieši. Keď chceme my vpustiť zaočkovaných, tak nám to nepovolia,“ prezradil pre Šport24.sk Ivan Kmotrík mladší.

Podľa našich informácií mal byť hlavný dôvod zamietnutia žiadostí fakt, že Úrad verejného zdravotníctva údajne nemôže v súčasnosti udeľovať takéto výnimky. S tým, či je to skutočne tak sme oslovili tlačové oddelenie Úradu verejného zdravotníctva. Do konca uzávierky sme však žiadnu odpoveď nedostali.

V porovnaní s krajinami, ktoré susedia so Slovenskom sú naši fanúšikovia vo veľkej nevýhode. Kým u nás platí maximálny počet 500 divákov na športovom podujatí, v Česku v súčasnosti platí, že maximálny počet povolených divákov na športových podujatiach v exteriéri je 5000. Zároveň, pri kapacite štadióna nad 2000 sedadiel nemôže počet divákov presahovať 50% kapacity štadióna. Úplne iná kapitola je Maďarsko, kde je počet fanúšikov na tribúnach prakticky neobmedzený. Presvedčili sme sa o tom na EURO 2020, kde bolo v Budapešti počas zápasov zakaždým vyše 60-tisíc priaznivcov.

Za zmienku stojí takisto fakt, že počas víkendu sa v Častkovciach, v okrese Nové Mesto nad Váhom konal siedmy ročník festivalu Topfest. Prítomných na ňom bolo podľa našich informácií omnoho viac ľudí, ako je povolený počet 500. Poukázali na to aj naši čitatelia, ktorí nás s tým kontaktovali.