Kmotrík v krátkosti zhodnotil uplynulú sezónu a naznačil, čo chce Slovan dosiahnuť v tej novej: "Mali sme zlý začiatok, ale napokon sme sezónu dokončili úspešne. To čo sa dialo, myslím pandémiu koronavírusu, nám spôsobilo obrovské finančné straty, ako klub tým trpíme. Prevádzka štadióna je veľmi náročná a bez divákov sa hrať nedá. Akýmkoľvek spôsobom chceme prilákať divákov, chceme sa o úspech deliť spolu."

Najúspešnejší slovenský klub sa vo štvrtok pripojil ku očkovacej kampani. V oficiálnom vyhlásení zdôraznil, že svojou iniciatívou sa pripája k snahám primátora, predsedu kraja a starostov, ktorí chcú, aby hlavné mesto získalo vďaka očkovaniu kolektívnu imunitu. Klub je pripravený pustiť na štadión na Tehelnom poli na každý zo svojich najbližších piatich zápasov vrátane európskych líg 10.000 divákov, ktorí nebudú musieť platiť vstupné. Podmienkou bude preukázanie sa potvrdením o zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19.

"Napriek tomu môže prísť na Shamrock maximálne 500 ľudí. To je smutné, až smiešne. Sme schopní zabezpečiť maximálny komfort a zamedziť šíreniu vírusu maximálnou hygienou. Ale nestretávame sa s pozitívnym ohlasom. Stále platí ponuka, že dáme vstupenku zadarmo pre zaočkovaných. Myslím si, že po vakcinácii by nemali byť ľudia väznení. Rozumieme názorom iných, ale chceme robiť čo sa dá. Bol som na zápase na ME v Budapešti, cítil som sa ako v inom svete. Potrebujeme podporu ľudí, žiaľ, teraz to nie je možné. Straty musíme kompenzovať, ale dnes predať hráča nie je ľahké, lebo aj v zahraničí je zlá situácia. Takže cesta je zabojovať o účasť v európskych pohároch, urobíme pre to maximum. Bude to náročné, viem to, ale musíme sa s tým popasovať. Verím novým trénerom i hráčom," dodal Kmotrík.

Slovan pred sezónou opustili niektorí hráči, najviac zarezonoval prestup brankára Dominka Greifa. Kmotrík priznal, že Slovan je blízko dohody so španielskou Mallorkou: "Som rád, že sa nám podarilo pritiahnuť Jaba Kankavu, Gurama Kashiu, Jaromíra Zmrhala a Adriána Chovana. Ešte by sme chceli v nasledujúcich týždňoch priniesť jednu-dve posily. Sme v rokovaniach, ale uvidíme, lebo naozaj to nie je ľahké. Sme blízko k prestupu Greifa, čakáme len na lekársku prehliadku v Mallorke. Je to jedna finančných sanácií, ktoré potrebujeme urobiť. Rozpočet nám to nevykryje, ale pomôže nám to. Tak isto ako prestup Nona do Maďarska. Na hosťovanie by mali odísť Alen Ožbolt a odišiel už Žan Medved."

Pokračovanier článku nájdete na druhej strane...