S trénerom Vladimírom Weissom starším rokujete už niekoľko dní. Dospeli ste už k dohode?

Sedeli sme spolu posledné tri dni a rokovali. Stále to nie je v rovine, že by sme sa finálne dohodli. Zatiaľ je všetko o tvorené a o ničom sme definitívne nerozhodli. Je tam možnosť potencionálnej spolupráce, avšak takéto rozhodnutia sa nerodia zo dňa na deň a z hodiny na hodinu.

Bude viesť tréner Milanič pohárový zápas s Banskou Bystricou?

Tréner Milanič je naďalej vo svojej funkcii. Tím povedie aj v zápase s Banskou Bystricou. Nikoho sme neodvolali.

Prečo ste sa rozhodli rokovať s druhým trénerom, keď je stále vo funkcii Darko Milanič?

Myslím si, že je to úplne normálne, nakoľko pánovi Milaničovi končí po tejto sezóne zmluva a musíme mať aj alternatívy. Nikde nie je napísané, že napokon ostane vo svojej funkcii a bude pokračovať. Uvedomujem si, že výsledky na ihrisku nie sú len výsledkom trénera. Nemalý podiel na zhoršených výkonoch majú samotní hráči.

Naznačujete tým, že príde aj k obmene v kádri?

Musí prísť celková zmena. Musíme značne zmeniť nastavenie a myslenia hráčov. Niektoré situácie počas sezóny neboli zo strany hráčov v poriadku a nepridalo to na celkovej pohode mužstva. Myslím tým isté vyjadrenia hráčov, až po samotné reakcie na nich. Vidíme, že to nie je poriadku a snažíme sa to vyriešiť. Zároveň nás ovplyvnila korona a nemôžeme si teraz povedať, že vyhodíme 5 hráčov a hneď ďalších 5 privedieme. Musíme všetko detailne zvažovať.