×

Ján Valach po pretekoch v Roubaix: Prečo Sagan vo Francúzsku nevyhral?

ROUBAIX - Peter Sagan si na svoje konto druhé tohtosezónne víťazstvo nepripísal. Na najznámejšej jarnej klasike skončil nakoniec na piatom mieste. V pretekoch statočne bojoval, no v závere mu už nezostal dostatok síl.

Peter Sagan sa na Paríž – Roubaix dostal do úniku, no v závere si napokon víťazstvo na svoju stranu strhol Phillipe Gilberte. "U Petra vidíme, že po tej chorobe tam stále ešte chýba trocha energie v záveroch. Základ však je, že jeho forma má stúpajúcu tendenciu. Dnes podal výborný výkon, zaútočil a vidieť, že je to v ňom," povedal po pretekoch športový riaditeľ Bora Hansgrohe Ján Valach. Sagan sa od hlavnej skupiny odpútal približne päťdesiat kilometrov pred cieľom.

Podobnú taktiku, v podobných miestach, využil Peter aj pred rokom vo víťazných pretekoch. "My sme sa bavili pred pretekmi o miestach, kde by sa dalo zaútočiť. Presne v bode, kde aj minulý rok sme videli priestor na útok. Bolo to navyše s vetrom v chrbte, keďže dnes fúkalo väčšinou proti cyklistom. Roztrhol to aj dnes, škoda, že mu potom došli sily. Som aj tak rád za výkon, ktorý podal," dodal Ján Valach.


Môže Vás zaujímať: 

Prvé FOTO vytrápeného Sagana po veľkej klasike: Takto zničeného ste ho ešte vari nevideli!

FOTO Zabudnite na otrepané tváre na OTO-vi: Všetkých zatienili šporťáci a ich sexi polovičky!

FOTO Trapas manželky tenisovej legendy: Vlna jej odniesla plavky, celému svetu ukázala prsia!

Autor: mzs
Video
Diskusia