Bezprostredne po finálovom triumfe na US Open nad Srbom Novakom Djokovičom zaujal netradičnou oslavou, keď si bokom ľahol na dvorec a na pár sekúnd ostal s pevne otvorenými ústami.

Nešlo však o vyčerpanie po dve hodiny a 17 minút trvajúcom boji. "Rád sa hrám na Playstation a tomuto sa hovorí oslava mŕtvej ryby. Je to z hry FIFA. Moja oslava bola kombinácia tlačidiel L2 + left, ktorá spôsobí takúto oslavu gólu," prezradil Medvedev.

Svojej manželke dal triumfom na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny ideálny dar k výročiu. Ako poznamenal bezprostredne po zápase, počas turnaja nemal čas zháňať iné darčeky. Za triumf vo Flushing Meadows  zinkasoval aj 2,5 milióna dolárov. "Toto by malo pomôcť pri nákupoch," s úsmevom poznamenal moderátor záverečného ceremoniálu, na čo Medvedev reagoval: "Už som si robil starosti, že sa bude manželka hnevať. Finále som chcel vyhrať aj pre ňu."

Medvedev si pripísal premiérový triumf na Grand Slame po tom, čo vo finále zvíťazil ako nasadená dvojka nad turnajovou jednotkou Djokovičom 6:4, 6:4, 6:4. Líder svetového rebríčka ATP tak nedosiahol na kalendárny Grand Slam a nevyužil šancu na zisk 21. grandslamového titulu, ktorým by sa na čele historických tabuliek odpútal od Švajčiara Rogera Federera so Španielom Rafaelom Nadalom.

Medvedev po titule z US Open napodobnil gólovú oslavu z hry FIFA.
Medvedev po titule z US Open napodobnil gólovú oslavu z hry FIFA.
Zdroj: getty images

Medvedev uspel vo svojom treťom grandslamovom finále, v úvodných dvoch ťahal za kratší koniec. Odplatil Djokovičovi prehru z tohtoročného Australian Open a upravil vzájomnú bilanciu na 4:5. Vo finále US Open bol aj v roku 2019, po päťsetovej dráme však prehral s Nadalom.

Djokoviča, ktorý v tomto roku vyhral Australian Open, Roland Garros i Wimbledon, delilo jediné víťazstvo od unikátneho zápisu do tenisovej histórie. Iba Rod Laver dokázal v Open ére vyhrať v jednej sezóne všetky podujatia veľkej štvorky. Legendárnemu Austrálčanovi sa to podarilo v roku 1969. Laver prvýkrát dosiahol významný míľnik v roku 1962, v roku 1938 vyhral všetky grandslamové turnaje Američan Don Budge.

"Ospravedlňujem sa fanúšikom aj Novakovi. Všetci dobre vieme, že dnes bol v hre kalendárny Grand Slam a zápis do tenisovej histórie. Úplne chápem, že newyorské publikum o niečo viac fandilo môjmu súperovi. Pre mňa si najlepší hráč v tenisovej histórii, dosiahol si neuveriteľné úspechy. Musel som podať maximálny výkon, aby som ťa zdolal," uviedol Medvedev v príhovore.