×

Svetová jednotka v problémoch: Bývalý tréner od nej žiada milióny

Začala mať úspechy a zrazu si na ňu spomenul každý. Japonská tenistka Naomi Osaková (21) po tom, čo ovládla na jeseň US Open, tak triumfovala aj na prvom grandslame Australian Open. Okrem trofejí si z každého turnaja odnáša aj slušný zárobok. Na ten si začína čoraz viac ľudí robiť nárok a aj jej bývalý tréner.

Súd na Floride sa musí zaoberať sťažnosťami trénera Christophea Jeana, ktorý tréenoval Osakovú pred ôsmymi rokmi. Vtedy otec Leonard Francois nemal na zaplatenie tréningov pre svoje dcéry Naomi a Mari. Nezostávala mu nič iné, iba podpísať s trénerom zmluvu, že Jeanovi pošle 20% zo zárobku svojich dcér na profesionálnom okruhu.

„Mám kópiu zmluvy s otcom Osakovej,“ vyhlasuje jej bývalý tréner a bije sa do pŕs, že súd vyhrá. Naopak právnik svetovej jednotky tvrdí, že sťažnosť nie je opodstatnená a súd to rýchlo zamietne.

Osaková je hviezdou posledného roka, keď triumfovala na dvoch grandslamoch i v Indian Wells. Na kurtoch si zarobila 9,5 milióna eur. Ak to dobre počítame, tak bývalému trénerovi by mala zaplatiť takmer 2 milióny eur a to už nie je malý peniaz. A vraj by sa k ním mali prirátať aj financie od sponzorov. Tenistka však mlčí a k téme sa nechce vyjadrovať.

Mohlo by vás zaujímať: 

Šokujúce FOTO najväčšieho frajera na svete: Saganove gesto po ťažkých pretekoch nemá obdoby! 

FOTO Kuzminová zničila konkurenciu a toto zažila prvýkrát v kariére: Jej gestá hovoria za všetko! 

FOTO Petra Sagana si po dojazde podali komisári: Nečakané problémy s políciou v cieli! 

Autor: mtr
Video
Diskusia