V rozhovore s Danielou Hantuchovou sa dočítate:
  • ako momentálne vyzerajú jej dni
  • čo hovorí na súčasnú situáciu s koronavírusom 
  • ako vníma svoju prácu moderátorky a komentátorky
  • v čom je jej súčasná práca odlišná od kariéry tenistky
  • či má čas na súkromný život

Na Slovensku ste už niekoľko týždňov, ako vyzerajú vaše dni?

- Som vyťažená asi ako nikdy predtým, ale myslím to v takom dobrom smere. Proste mám čas na veci, ktoré som vždy chcela robiť, ale tým, že som cestovala, tak na to nebol priestor. Veľmi si užívam, že nemusím teraz nikam cestovať a tým, že som bola dlho v USA, tak mi to len ukázalo, ako veľmi som chcela byť doma. A užívam si, že môžem byť najmä s rodinou a najbližšími. 

Čo hovoríte na to, ako sa Slovensko popasovalo s koronavírusom oproti niektorým oveľa vyspelejším štátom?

- Osobne si myslím, že sme to zvládli úžasne. Som hrdá na to, ako ideme vo svete všetkým príkladom. Máme to v sebe, že keď sa nám niečo povie, tak to spravíme a viac neriešime. Aj vďaka tomu sme v športe tam, kde sme. Skutočne sa disciplína či poslušnosť ukázali u všetkých a je to pekné, že práve cez takéto vlastnosti sme sa dokázali spojiť. 

Koronavírus ovplyvnil celý svet, športový svet sa zastavil, vďaka čomu máte teraz viac času. Čo bolo pre vás najväčšou zmenou? 

- Uvedomila som si veľa vecí. Mám zrazu priestor na veci, ktoré som chcela robiť, no nemala som na to čas, lebo som preskočila z jednej kariéry na druhú. Takýto cestovný oddych som ešte nezažila. Pre mňa to bola strašná úľava a sloboda, hoci sme žili pod rôznymi reštrikciami. Proste môžem robiť to, čo ma baví.

Má zmysel dohrať túto tenisovú sezónu alebo by bolo lepšie začať nanovo od ďalšieho roku?

- Je viacero názorov. Samozrejme, chápem hráčov mimo najlepšej stovky, ako aj iných športovcov, ktorí nie sú v tom svojom športe najlepší, že si potrebujú zarábať. Oni spravia všetko pre to, aby sa hralo, čo je pochopiteľné. Na druhej strane si však neviem predstaviť, ako aj povedali ďalší tenisti, že by sa hralo bez divákov. Je to čudné. Podstatné je, aby sa zachovala bezpečnosť a aby sme sa priblížili k tomu normálu pomaly.

Novak Djokovič dokonca tvrdí, že zvažuje účasť na US Open, ak organizátori budú trvať na tom, že tenista môže mať so sebou len jedného člena tímu. Naozaj sa bez toho nedá vyhrať grandslamový turnaj? 

- Bude to veľmi zaujímavé. Asi sa to viac vyrovná, pretože tí top hráči majú ozaj veľkú výhodu v tom, že majú vlastných masérov, kuchárov či agentov. V podstate to ani nie je návrat do starých čias, veď ešte ja si pamätám, že sa cestovalo na turnaje len s trénerom.