Srbský Počas nej získal sedemnásť grandslamových titulov, zarobil desiatky miliónov dolárov a je lídrom rebríčka ATP. Nad ukončením kariéry ani náhodou neuvažuje. "Neverím na limity a rozhodne chcem pokračovať ešte dlhú dobu. Možno aj do štyridsiatky," povedal Djokovič v show Grahama Bensingera.

Podľa jeho slov ho ďalej ženie túžba prekonávať rekordy. Rád by pokoril svojho švajčiarskeho rivala Rogera Federera, ktorý je na čele historických štatistík v počte vyhratých grandslamov a počte týždňov na čele svetového renkingu. "Ešte mám čo v tomto športe ukázať, chcem vyhrať čo najviac grandslamov a rád by som bol najdlhšie slúžiacou svetovou jednotkou, to sú moje jasné ciele," citovala Djokovič agentúra DPA.

Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu je počte grandslamových titulov na treťom mieste. Pred ním je Španiel Rafael Nadal (19), Federer ich má na konte 20 a tiež drží maximum v počte týždňov na čele renkingu, počas kariéry tam strávil 310 týždňov, Djokovič dosiaľ 282. Tesne pred ním je Pete Sampras, ktorý má štyri týždne k dobru.