O všetkom tak rozhodne záverečná dvojhra medzi Norbertom Gombosom a Lorenzom Musettim, ktorý nahradil pôvodne nominovaného Lorenza Sonega.
      
Horanský povzbudený piatkovým víťazstvom nad Sonegom v úvode zaskočil Sinnera, ktorý mal v nohách náročnú trojsetovú štvorhru. V druhom geme prelomil podanie 11. hráča svetového rebríčka ATP a po potvrdení brejku odskočil Talianovi na 3:0. Sinner sa však postupne dostal do správneho rytmu, vyrovnal na 3:3 a vďaka ďalšiemu brejku za stavu 5:5 získal prvý set vo svoj prospech.
      
Štvrťfinalista tohtoročného Australian Open mal s pribúdajúcimi minútami navrch v dlhých výmenách, dokázal Horanského zatlačiť z forhendu, vychádzali mu winnery po čiarach. V úvode druhého dejstva sa rýchlo ujal vedenia 2:0 a dobre rozohratý zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu premenil 5:4 pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.
      
"Začal som výborne. Využil som, že Sinner bol po štvorhre stuhnutý. Škoda, že som dlhšie neudržal brejk. Za stavu 3:1 som tam zahral tri tesné auty a prišiel som o servis. Sinner si postupne začal čoraz viac pomáhať podaním a všetko mi zreturnoval. Potvrdil, prečo je jedenásty na svete. Napriek prehre som však s daviscupovým vystúpením veľmi spokojný. Celý týždeň mi dal veľa, s chalanmi sme vytvorili super partiu," pochvaľoval si Horanský.
      
Sinner priznal, že po neúspešnej štvorhre pre neho nebolo ľahké zmobilizovať sa. "Mal som v hlave pokazený smeč za stavu 2:3 v tajbrejku tretieho setu, ktorý nás stal zápas. Postupne som sa však do toho dostal a proti Horanskému som sa rozohral ku kvalitnému výkonu. som rád, že som udržal naše šance na víťazstvo," povedal 20-ročný Talian.