Pahrebu rozdúchal Lukáš Rosol, ktorého vytočili tvrdenia nehrajúceho kapitána Jaroslava Navrátila po žrebe. „Základom nominácie určite bude Veselý, Forejtek a Lehečka. Ďalších dvoch hráčov doplním podľa formy. Ponúka sa aj návrat Lukáša Rosola podľa toho, ako bude hrať,“ odkázal Navrátil.

Rosol neodohral pre zranenie posledný zápas v Bosne, ale napriek tomu sa ho vyjadrenia nehrajúceho kapitána dotkli.  „Všimli ste si vôbec, že už v Bosne sa nikto nepýtal, prečo som vlastne nehral. Prečo som nebol v tíme a kde je pravda? Dobre sa to zamietlo pod koberec, čo poviete?“ reagoval Rosol v statuse na sociálnych sieťach.  

Navrátil po hovorcovi odkázal, že Rosol sa Navrátilovi pred Bosnou ospravedlnil a dohodli sa, že ak bude v poriadku, tak bude opäť v tíme.

Rosol načrtol aj nekalé praktiky pri skladaní tímu. Ako príklad použil ďalších českých tenistov Jebavého s Kolářem. Podľa neho sa pri skladaní nominácie na nich zabúda., pretože nepatria pod krídla športového manažéra Miroslava Černoška. „Možno sa dozviete pravdu, ale je to na knihu,“ odkázal Rosol.

Bývalý 26. hráč sveta má za sebou nevydarenú sezónu, keď ju ukončil až na 182. mieste rebríčka ATP. Pri poslednom vystúpení na Davis Cupe prehral obe dvojhry aj štvorhru. Napriek tomu nikto neláme nad ním palicu a ak bude mať formu, tak ho uvidíme v marci na Slovensku.