Marián Vajda sledoval celú kauzu z Bratislavy, keďže Djokovičovi mal v Melbourne robiť spoločnosť Goran Ivaniševič. Dlhoročný tréner srbského tenistu je však z celej kauzy znechutený a len ťažko sa vysporiadava s tým, ako v Austrálii zaobchádzali s 9-násobným šampiónom Australian Open. „Potreboval som si to nechať uležať v hlave a upokojiť sa, lebo stále nerozumiem tomu, prečo mu to urobili. Dlho som neprehltol tú nespravodlivosť,“ povedal Vajda pre Denník Šport.

Úspešný tréner neskrýval svoje rozčarovanie z vyhostenia 20-násobného grandslamového šampióna. „Šok, utrpenie, veľké emócie. Ani neviem, ako by som to psychicky zvládol, keby som tam bol. Aj doma v Bratislave som to však prežíval, poriadne som nespal a neveril som, že by sa také niečo mohlo stať. Všetci vedeli, že tam cestoval iba s jediným cieľom – chcel hrať na prvom grandslamovom turnaji roka, aby obhajoval trofej,“ priblížil Vajda svoje prvé pocity po definitívnom uzavretí celej kauzy.

Vajda so svojím zverencom komunikoval sporadicky, no je jasné, že celá vec na Novakovi zanechá stopy. „Písali sme si, ani raz sme nehovorili telefonicky. Mobil používal málo, posielal som mu povzbudzujúce esemesky aj nahraté odkazy. Neviem si predstaviť, ako to zvládal, muselo to byť obrovské utrpenie. Pokorne znášal všetky opatrenia, ale to, čo mu spravili, ho musí poznačiť. Bol to politický proces. Určite bude mať výrazné následky, ťažko sa z tohto dostať späť do pohody,“  dodal Vajda pre Denník Šport.

Chce zažalovať austrálsku vládu
Djokovič nechce nechať potupnú situáciu len tak a chystá sa zažalovať austrálsku vládu. Žiada odškodné 6 miliónov austrálskych dolárov (3,8 milióna eur) za zlé zaobchádzanie v Melbourne, pričom hotel, v ktorom ho niekoľko dní držali, bol podľa jeho mamy plný bĺch.