menu
Peter Sagan

Peter Sagan

Getty images

Peter Sagan, historicky najúspešnejší slovenský cyklista. Aktuálne jazdiaci v tíme Bora Hansgrohe. Narodil sa v Žiline ako najmladší syn Ľubomíra Sagana a jeho manželky Heleny. Do profesionálneho pelotónu vstúpil, ako 19-ročný, v januári 2010 na úvodnom podujatí seriálu UCI ProTour najvyššej kategórie WT, pretekoch Tour Down Under v Austrálii. Odvtedy zaznamenal množstvo úspechov. Na Tour de France (2012 – 2016) sa stal jediným pretekárom, ktorý získal zelené tričko vo svojich prvých piatich účastiach. V roku 2013 a 2015 získal ocenenie Športovec roka. V roku 2015 získal titul majstra sveta v cestnej cyklistike – preteky s hromadným štartom mužov v kategórií elite, ktorý v roku 2016 obhájil v katarskej Dohe, v roku 2016 pridal ešte aj titul majstra Európy. O rok neskôr v nórskom Bergene skompletizoval zlatý hetrik. Od roku 2014 býva v Monaku. Má syna Marlona. 

Peter Privara správou o Saganovej neúčasti fanúšikov nepotešil.
Ostatné 7.9. 14:01

Šéf cyklistiky Privara otvorene o Saganovej neúčasti: Peťo nahneval tím a ten mu dal stopku

BRATISLAVA - Nepohodol sa so svojím zamestnávateľom? Cyklistickí fanúšikovia si želali, aby sa legendárny Peter Sagan (33) rozlúčil s kariérou v profesionálnom pelotóne na domácom podujatí Okolo Slovenska (13. - 17. septembra), lenže zostali sklamaní. Trojnásobný majster sveta nepríde a šéf Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara (63) vniesol do celej situácie viac svetla.

Mark Cavendish toho zažil v cyklistike neúrekom.
Cyklo 24.8. 11:59

Cavendish nechápe ani po rokoch: Po Saganovom lakti sa začalo temné obdobie môjho života!

Dokument o cyklistickej hviezde Markovi Cavendishovi (38) z Veľkej Británie je plný zaujímavých informácii, pričom v ňom nechýba ani jeho výpoveď o kolízii s Petrom Saganom na Tour de France 2017. Čo o nej víťaz 34 etáp na najprestížnejších pretekoch sveta po rokoch povedal?

Marek Hamšík prišiel do cieľa cyklistických pretekov Letape Slovakia, ktoré končili na bratislavskom Kamzíku víťazoslávne.
Ostatné 23.8. 9:45

FOTO Sagan musí byť z Hamšíka hotový: Na pretekoch vytiahol nadupaný bicykel v hodnote auta!

BRATISLAVA – Legendárny slovenský futbalista Marek Hamšík (36) sa v nedeľu ráno predstavil v Bratislave cyklistických pretekoch L’Etape Slovakia 2023. „Hamšo“ pútal svojou prítomnosťou pozornosť pred a aj po skončení podujatia. Všetkých však najviac zaujal jeho luxusný bicykel za tisíce eur.

Sagan bol naozaj šťastný, že už došiel do cieľa.
Vuelta 21.8. 18:31

Vuelta bez Petra Sagana? Náš slávny cyklista nefiguruje v nominácii stajne TotalEnetgies

Slovenský cyklista Peter Sagan nefiguruje v nominácii tímu TotalEnergies na španielsku Vueltu. Lídrom stajne na záverečnej Grand Tour v kalendári by mal byť Belgičan Steff Cras, na súpiske, ktorú tím zverejnil na sociálnej sieti, je aj jeho krajan Dries van Gestel a francúzski pretekári Thomas Bonnet, Fabien Doubey, Alan Jousseaume, Pierre Latour, Paul Ourselin a Geoffrey Soupe.

Peter Sagan vybudoval v Žiline luxusný hotel so všetkým, čo k tomu patrí. Vybavenie a dizajn izieb pripomenie každému návštevníkovi jeho úspechy v priebehu kariéry.
Ostatné 16.8. 12:01

FOTO Sagan ukázal izby vo svojom luxusnom rezorte: Pohľad na tento detail vás pošle do kolien!

ŽILINA - Sagan, kam sa len pozriete! Legendárny slovenský cyklista Peter Sagan (33) otvára v rodnej Žiline honosné sídlo, ktoré kúpil pred siedmimi rokmi a prebudoval ho na luxusný hotel. Trojnásobný majster sveta sa svojím „dieťaťom“ už stihol pochváliť aj na sociálnych sieťach a pohľad do vnútra rezortu hovorí jasnou rečou.

Peter Sagan na MS v horskej cyklistike.
Ostatné 13.8. 16:12

Sagan rozhodol o svojej budúcnosti: Aha, kde zakotví po odchode z tímu TotalEnergies

Slovenský cyklista Peter Sagan bude v roku 2024 pretekať za tím Specialized Factory Racing v horskej cyklistike.

Peter Sagan.
Ostatné 12.8. 14:25

Sagan si olympijskú miestenku nevybojoval: Na MS v horskej cyklistike obsadil 63. miesto

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na MS v horskej cyklistike v Glasgowe 63. miesto. Trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike tak nevybojoval miestenku na budúcoročné olympijské hry v Paríži. Tú získali najlepší dvaja pretekári z krajín, ktoré nie sú v prvej devätnástke rebríčka UCI. Triumf vybojoval favorit Tom Pidcock z Veľkej Británie.

Svoj debut oslávil sympatickým 37. miestom!
Ostatné 11.8. 12:01

FOTO Život je zmena! Sagan si vyskúšal niečo nové a POZRITE sa, ako sa mu darilo

Glasgow - Slovenská cyklistická legenda Peter Sagan zamenil svoj bicykel za horský a zúčastnil sa na svetovom šampionáte horských bicyklov v Glasgowe.

VIDEO Aj on je len človek: Saganovi sa konečne splnil sen. Pozrite, od koho získal autogram!
Video 9.8. 16:58

VIDEO Aj on je len človek: Saganovi sa konečne splnil sen. Pozrite, od koho získal autogram!

Ľudia zväčša stoja v rade na jeho podpis, no teraz nastala opačná situácia. Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi (33) sa v uplynulých dňoch splnil sen, keď získal podpis od jedného z najlepších mechanikov firmy Specialized Petra Felbera. A takto to vyzeralo v praxi!

FOTO Sagan si žije v takomto luxuse: Autá za státisíce, zámoček a nehnuteľnosti v daňovom raji
Ostatné 7.8. 6:00

FOTO Sagan si žije v takomto luxuse: Autá za státisíce, zámoček a nehnuteľnosti v daňovom raji

Slovenský cyklista Peter Sagan sa pomaly lúči s profesionálnou kariérou v cestnej cyklistike. V nedeľu odšliapal svoje posledné= majstrovstvá sveta, z ktorých má tri titulu. Aj tie mu zabezpečili status najlepšie plateného cyklistu posledného desaťročia a on si to náležite užíva.

Peťo po svojej po svojej jazde nezabudol ani na fanúšikov
Ostatné 6.8. 21:01

FOTO Rozcítený Sagan po jeho posledných MS vyjadril vďaku: Som hrdý, že som nosil národné farby

Slovenský cyklista Peter Sagan svoj rozlúčkový svetový šampionát na ceste nedokončil. Trojnásobný majster sveta necelých 120 km pred cieľom neudržal na náročnom mestskom okruhu v Glasgowe tempo s najlepšími a z pretekov elite odstúpil. Do cieľa neprišiel ani jeho krajan Matúš Štoček.

Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou posledné Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Tourminátor v minulosti trikrát v rade ovládol svetový šampionát aj vďaka podpore žien. Ktoré stáli pri jeho boku?
Ostatné 6.8. 19:00

FOTO Prali mu trenky, varili aj zohrievali posteľ: Toto sú ženy Saganovho života

Chlapa v sebe nezaprie! Slovenský cyklista Peter Sagan (29) je magnetom pre nežnejšie pohlavie. Jeho výkony či milióny na účte lákajú mnoho fanúšičiek, ktoré by za miesto po jeho boku dali aj to posledné. I keď počas poslednej Tour de France Peter prejavoval náklonnosť k mnohým hosteskám či fanúšičkám, tak v jeho živote hrá prím len niekoľko žien.

Mathieu Van der Poel triumfoval na MS v cestnej cyklistike
Ostatné 6.8. 17:55

Van der Poel sa stal napriek pádu majstrom sveta v cestnej cyklistike. Sagan i Štoček odstúpili

Holandský cyklista Mathieu van der Poel triumfoval v pretekoch elite s hromadným štartom na MS v Glasgowe. Na 271,1 km dlhej trati vybojoval zlato po sólovom úniku s výrazným náskokom pred Belgičanom Woutom van Aertom a Slovincom Tadejom Pogačarom.

Peter Sagan
Ostatné 6.8. 15:31

Peter Sagan nedokončil svoje rozlúčkové MS v cestnej cyklistike. Odstúpil i ďalší Slovák

Slovenský cyklista Peter Sagan nedokončil nedeľné preteky elite s hromadným štartom na MS v Škótsku. Trojnásobný majster sveta neudržal na náročnom mestskom okruhu v Glasgowe tempo s najlepšími a z pretekov odstúpil približne 110 km pred cieľom. Do cieľa neprišiel ani ďalší Slovák Matúš Štoček.

Peter Sagan na MS v cyklistike
Ostatné 6.8. 13:05

Peter Sagan čaká na reštart: Cestné preteky mužov na cyklistických MS prerušil protest!

Mužské preteky elite s hromadným štartom na cyklistických MS museli v nedeľu po necelých dvoch hodinách organizátori prerušiť. Dôvodom bol protest na trase z Edinburghu do Glasgowa.