Peter Sagan

Peter Sagan

Getty images

Peter Sagan, historicky najúspešnejší slovenský cyklista. Aktuálne jazdiaci v tíme Bora Hansgrohe. Narodil sa v Žiline ako najmladší syn Ľubomíra Sagana a jeho manželky Heleny. Do profesionálneho pelotónu vstúpil, ako 19-ročný, v januári 2010 na úvodnom podujatí seriálu UCI ProTour najvyššej kategórie WT, pretekoch Tour Down Under v Austrálii. Odvtedy zaznamenal množstvo úspechov. Na Tour de France (2012 – 2016) sa stal jediným pretekárom, ktorý získal zelené tričko vo svojich prvých piatich účastiach. V roku 2013 a 2015 získal ocenenie Športovec roka. V roku 2015 získal titul majstra sveta v cestnej cyklistike – preteky s hromadným štartom mužov v kategórií elite, ktorý v roku 2016 obhájil v katarskej Dohe, v roku 2016 pridal ešte aj titul majstra Európy. O rok neskôr v nórskom Bergene skompletizoval zlatý hetrik. Od roku 2014 býva v Monaku. Má syna Marlona. 

Ján Valach počas návštevy štúdia NMH.
Ostatné dnes 13:00

VIDEO: Ján Valach o rozpočte stajne Bora - Hansgrohe. Koľko stojí Saganovcov jedna sezóna?

V štúdiu Šport24.sk sme privítali športového riaditeľa profesionálnej cyklistickej stajne Bora - Hansgrohe, Jána Valacha. Zbavil sa už svetový pelotón dopingu? Sú finančné prémie v cyklistike dostatočne vysoké? S akým rozpočtom pracujú najlepšie stajne sveta? Odpovede na všetky otázky nájdete v diskusii Šport24.sk.

Karel Gott (†80) nebol nikdy slávny tým, že by obiehal jednu športovú exhibíciu za druhou. Napriek tomu hľadal inšpiráciu aj v športovcoch a ich veľkých výkonom.
Ostatné dnes 10:05

Božský Gott (†80) nešportoval, ale klaňal sa velikánom. Hlavu sklonil aj pred Saganom

Karel Gott (†80) nebol nikdy slávny tým, že by obiehal jednu športovú exhibíciu za druhou. Napriek tomu hľadal inšpiráciu aj v športovcoch a ich veľkých výkonom. Aj napriek tomu, aký velikán hudby bol, tak dokázal dať dole klobúk pred športovcami a ich majstrovstvom.

BRATISLAVA – Každý šport si istým spôsobom vyberá za odvedenú drinu svoju daň. Veľmi dobre by o tom vedeli rozprávať profesionálni cyklisti, ktorí ročne najazdia v sedle tisícky kilometrov. Pri pohľade na nohy niektorých z nich, sa vám môže aj prevrátiť žalúdok.
Cyklo včera 8:02

Sagan a jeho kolegovia trpia na bicykloch: Pri pohľade na tieto FOTO sa dvíha žalúdok

BRATISLAVA – Každý šport si istým spôsobom vyberá za odvedenú drinu svoju daň. Veľmi dobre by o tom vedeli rozprávať profesionálni cyklisti, ktorí ročne najazdia v sedle tisícky kilometrov. Pri pohľade na nohy niektorých z nich, sa vám môže aj prevrátiť žalúdok.

Je už tradíciou, že cyklisti na začiatku júna zhodia oblečenie aj spodnú bielizeň a vyjdú nahí do ulíc. Inak tomu nebolo ani tento rok.
Cyklo včera 7:00

Tradícia pokračuje. Cyklisti zhodili oblečenie a vyšli do ulíc: Protestovali nahými telami

LONDÝN – Je už tradíciou, že cyklisti na začiatku júna zhodia oblečenie aj spodnú bielizeň a vyjdú nahí do ulíc. Inak tomu nebolo ani tento rok.

Dominika Cibulková, Marek Hamšík a Peter Sagan
Ostatné včera 0:00

FOTO V zámku, s krokodílmi aj extra šatník. Takto bývajú bohatí športovci Česka a Slovenska

BRATISLAVA – Zarábajú milióny a náležite si ich užívajú. Reč je o slovenských a českých športovcoch a ich luxusných sídlach nielen doma, ale najmä i zahraničí. Každý z nich sa môže pochváliť nejakou výstrednosťou.

Sagan vyhral na tohtoročnej Tour de France jednu etapu s cieľom v Colmare.
Tour de France 17.10. 9:00

Sagan spoznal plán budúcoročnej Tour de France. Na štart pôjde rovno z vlastnej obývačky!

Najprestížnejšie cyklistické preteky sveta sa budú o rok konať už po 107. raz v histórii. Podľa doterajších informácií by na nich nemal chýbať ani Slovák Peter Sagan. Cyklistické šialenstvo tentoraz vypukne priamo pod nosom slovenského rýchlika. Úvodné dni Tour strávia cyklisti v jednej z najkrajších častí Francúzska na Azúrovom pobreží.

VIDEO: Petrovi Saganovi vďačí popularita cyklistiky za veľa. Je svetovým ťahúňom tohto športu!
Cyklo 15.10. 17:00

VIDEO: Petrovi Saganovi vďačí popularita cyklistiky za veľa. Je svetovým ťahúňom tohto športu!

Športový riaditeľ Bora Hansgrohe Ján Valach trávi so svetovou hviezdou Petrom Saganom podstatnú časť roka. Cyklistického rekordéra preto dokonale pozná nie iba po športovej, ale aj po osobnostnej stránke. Aký je Peter Sagan mimo kamier a mimo bicykla nám v diskusii Šport24 porozprával jeden z najdôležitejších mužov cyklistickej stajne Bora Hansgrohe Ján Valach.

Sagan si s Albertom zabehal na charitatívnej akcii s názvom No finish line.
Cyklo 14.10. 15:00

Peter Sagan má v Monaku exkluzívneho priateľa. Navštívil ho aj počas Tour de France!

Obaja žijú pri slnečnom pobreží Stredozemného mora a občas sa na rôznych podujatiach. Peter Sagan a knieža Albert II. z Monaka si tak na charitatívnom behu v Bratislave spolu "nepokecali" po prvý raz. Albert v minulosti slovenského cyklistu dokonca navštívil aj počas pretekov.

Moderátori Orange TV Jurko a Eisele prehovorili o historkách, ktoré mali ostať v tajnosti
Sponzorované
Ostatné 13.10. 23:56

Moderátori Orange TV Jurko a Eisele prehovorili aj o historkách, ktoré mali ostať v tajnosti

________________________________________________________________________________________________________

Peter Sagan na charitatívnom behu No finish line na Dvořákovom nábreží v Bratislave pod záštitou monackého kniežata Alberta II.
Ostatné 13.10. 17:45

Sagan vymenil kolesá za tenisky! Po bratislavskom nábreží si zabehal s monackým kniežaťom!

Charitatívny beh No finish line po prvý raz v histórii zavítal aj na Slovensko. Jeho účastníci počas počas piatich dní podporili znevýhodnené a trpiace deti. Čo odbehnutý kilometer, to 1 euro na ich podporu. Bratislavu navštívil aj cyklista Peter Sagan.

Nielen svetoví, ale aj slovenskí športovci si vedia užívať vydreté milióny. Kým niektorí púšťajú peniaze na rozprávkové dovolenky, luxusné domy či prepychové módne doplnky, iní sa radi obklopia unikátnymi mašinami, ktorých hodnota sa šplhá k státisícom eur! Pozrite sa v GALÉRII, v čom sa vozia Sagan, Cibulková, Hamšík a ďalší.
Ostatné 12.10. 7:30

FOTO Luxus za státisíce.Sagan, Cibulková a ďalší vysolili za svojich miláčikov šialené peniaze!

BRATISLAVA - Nielen svetoví, ale aj slovenskí športovci si vedia užívať vydreté milióny. Kým niektorí púšťajú peniaze na rozprávkové dovolenky, luxusné domy či prepychové módne doplnky, iní sa radi obklopia unikátnymi mašinami, ktorých hodnota sa šplhá k státisícom eur!

Peter Sagan.
Cyklo 10.10. 19:45

Sagan ide do boja za bezpečnosť cyklistov: Musíme zmeniť myslenie!

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan sa pripojil k iniciatíve "1,5 metra" českého cyklistu Romana Kreuzigera. Jej cieľom je dosiahnuť, aby politici schválili zákonnú povinnosť pre šoférov dodržať spomenutú vzdialenosť pri predbiehaní cyklistu na vozovke.

Náš najúspešnejší cyklista Peter Sagan (29) si žije svoj sen a vo svete nám robí dobré meno.
Cyklo 7.10. 21:01

Sagan prezradil tajomstvo: Bude na olympijských hrách opäť na horskom bicykli?

Peter Sagan (29) prezradil, či bude na najbližších olympijských hrách v Tokiu v roku 2020 opäť jazdcom na horskom bicykli, ako tomu bolo na posledných OH v Rio de Janeiro v roku 2016. Cyklistaz tímu Bora-Hansgrohe priblížil túto tému v rozhovore s holandským portálom AD.

Sagan sa tešil zo zisku titulu aj napriek horúčave.
Ostatné 5.10. 9:01

Argumenty atlétov na veľké horúčavy v Katare? Saganovi obrovské teplo problémy nerobilo

Majstrovstvá sveta v atletike 2019 budú už o zopár hodín minulosťou. Slovenskí atléti v horúcom katarskom vzduchu veľkú dieru do sveta neurobili. Azda najviac sa očakávalo od chodca Mateja Tótha, ktorý však preteky vzdal. Cyklista Peter Sagan v roku 2016 z Kataru priniesol zlato!

Honosné, bizarné, divoké. Také boli svadby slovenských športových hviezd. Ktorá bola tá naj? Viaceré zábery vás prekvapia aj rozosmejú.
Ostatné 5.10. 0:00

Svadby slovenských športovcov: Sagan ako bohatier a šaty Kuzminovej vás šokujú!

Honosné, bizarné, divoké. Také boli svadby slovenských športových hviezd. Ktorá bola tá naj? Viaceré zábery vás prekvapia aj rozosmejú.