FOTO behajúceho Sagana s kniežaťom nájdete TU

Tourminátor sa spoločne s monackým kniežaťom Albertom postavili na štart v absolútnom závere podujatia. Knieža Albert patrí k tým ľudom, ktorí podporujú myšlienku charitatívnych behov konajúcich sa okrem Bratislavy vo viacerých európskych mestách súčasne.

„Som rád, že po Monaku, Osle či Paríži je Bratislava ďalším mestom, v ktorom sa "beh bez cieľa" organizuje. Je to krásne mesto a rád som sem prišiel. Ďakujem za podporu a zorganizovanie behu v slovenskom hlavnom meste," povedalo monacké knieža Albert po odbehnutí 1 500 metrov merajúcej trate.

Pre cyklistu Petra Sagana to bola v Bratislave veľká zmena, keďže gro svojho času trávi na bicykli a nie behom. „Je to veľký rozdiel. Na bicykli by som odjazdil oveľa viac, ale bolo to pre mňa také správne tempo. Často nebehávam, iba ak treba vybaviť nejaké veci," žartoval po behu Sagan.

Okrem Sagana si záverečných 1 500 metrov charitatívneho behu vychutnali aj ďalší slovenskí športovci. Bývalá tenistka Karin Habšudová, hokejista Ľubo Višňovský, bratia Hochschornerovci či chodec Matej Tóth.

„Fajn myšlienka! Motivujete ľudí, aby športovali a ešte je z toho aj charitatívny výstup, ktorý pomáha liečbe detí. Môžem svojim spolubežcom počas pomalšieho tempa vysvetliť aj základné techniky chôdze," povedal olympionik Matej Tóth. V Bratislave sa v priebehu piatich dní nepretržitého behania podarilo nakoniec vyzbierať 36 059 eur.