FOTO Lašáka so synom a ďalších hviezd nájdete TU!

Golfový turnaj pod tatranskými štítmi je už každoročnou tradíciou a zúčastňujú sa ho veľké mená slovenského hokeja, ale aj herci a rôzne ďalšie osobnosti. Tento rok nebol žiadnou výnimkou a do Veľkej Lomnice zavítal okrem tradičných stálic aj nečakaný hosť. Organizátorom sa podarilo vybaviť strieborného golfistu z tokijskej olympiády Roryho Sabbatiniho, ktorého prítomnosť všetkých príjemne prekvapila.

Rodák z Juhoafrickej republiky rozdával úsmevy na všetky strany a ochotne vyhovel každej žiadosti o podpis či fotografiu. Navyše každý súťažiaci si s ním mohol zmerať sily a porovnať sa, aké to je čeliť jednému z najlepších golfistov sveta. Zaujímalo nás, či Sabbatini vie, že turnaj organizujú hokejové hviezdy. „Áno, snažili sme sa zladiť náš program tak, aby sme sem mohli prísť. Bol to náš plán,“ priznal pre Šport24.sk.

Mená ako Miroslav Šatan či Peter Bondra nie sú ani jemu cudzie. „Viem, o koho ide, ale nevyrastal som sledovaním hokeja, takže o ňom toho veľa neviem,“ priblížil nečakaný medailista spod piatich kruhov a na margo obľúbeného športu Slovákov dodal: „Hokej som zatiaľ neskúšal, pretože na ľade mi to vôbec nejde.“