Jazdec Mercedesu vyhral s prehľadom v nedeľu na slávnom Nürburgringu a suverénne smeruje za siedmym titulom majstra sveta. Ak sa mu to podarí, vyrovná Michaela Schumachera, ktorého však dobehol na VC Eifelu aspoň v počte víťazstiev. V histórii formuly 1 sú tak len dvaja pretekári, ktorí sa môžu pochváliť tým, že vyhrali celkovo 91 veľkých cien.

Za Hamiltonom počas jeho rozhovoru prišiel Schumacherov syn Mick a podaroval mu otcovu prilbu, v ktorej legendárny Nemec pretekal vo farbách Ferrari. Britského pilota gesto mladého Micka dojalo. „Pamätám si, že som ako dieťa sledoval všetky Michaelove víťazstvá a sníval som o tom, že raz budem na jeho mieste. To len dokazuje, že sny sa môžu plniť. A veľké ďakujem pre Micka, bol to neskutočný moment, taký, ktorý si budem pamätať do smrti,“ napísal líder priebežného poradia na sociálnych sieťach.

Dojatý Hamilton zobral nový darček aj na pódium, aby so Schumacherovou prilbou oslávil vyrovnanie jeho rekordu. „Rekordy sú na to, aby sa prekonávali. Gratulujem, Lewis,“ napísal talentovaný Mick. Ten sa mal premiérovo predstaviť vo formule 1, keď si mal v piatok vyskúšať monopost tímu Alfa Romeo vo voľnom tréningu, no nepriaznivé počasie na Nürburgringu bolo proti. Napriek tomu sa čoraz viac špekuluje, že syn legendárneho jazdca a líder poradia seriálu formula 2 sa v novej sezóne stane spolujazdcom Kimiho Räikkönena.