Schumacherovcom sa už asi zunovalo veľké sídlo v mestečku Glend na brehu Ženevského jazera. Zhodli sa, že morský vzduch a príjemnejšia zima budú pre Michaela prospešnejšie. Plesli sa po vrecku a na Malorke kúpili honosnú vili Yasmin od prezidenta futbalového Realu Madrid Florentina Pereza. Usadlosť sa rozprestiera na 15-tisíc metroch štvorcových a manželka Michaela za ňu mala zaplatiť 30 miliónov eur. Ku kúpe nehnuteľnosti na juhozápade ostrova malo prísť už pred tromi rokmi, ale až po prestavbe vyhovuje potrebám jej Schumiho. Okrem iného si rodina môže vychutnať dva bazény, heliport posilňovňu a aj veľkú záhradu lemovanú palmami.

Či všetky vymoženosti nového príbytku využije aj Michael, je stále otázne. Rodina totiž stále neprelomila bobríka mlčanlivosti a o jeho zdravotnom stave i pokrokoch rehabilitácie neinformuje.

Pred pár dňami sa na obrazovkách objavil francúzsky dokument, v ktorom sa k prípadu Schumacher vyjadril aj rámovaný neurológ Erich Riederer. Podľa neho je Michael v bdelej kóme, samostatne dýcha, dokáže si sadnúť a dokonca aj chodiť s pomocou iných. „Bohužiaľ, je to najviac, čo dokáže. Zranenia, ktoré utrpel, majú trvalé následky a neexistuje žiadny spätný proces, ktorý by ho vrátil do pôvodného stavu. Je v akomsi vegetatívnom stave, síce pri vedomí, ale nereaguje,“ naznačil Riederer.

Zábery nového bývania Schumacherovcov si pozrite TU!