Na jedenástom podujatí sezóny dosiahol šesťnásobný a úradujúci svetový šampión Hamilton siedme víťazstvo a zvýšil svoj náskok na čele celkového poradia MS.

Víťaz kvalifikácie, Fín Valtteri Bottas na Mercedese preteky nedokončil, keď v 18. kole odstúpil pre technický problém. Pre Fína Kimiho Räikkönena z tímu Alfa Romeo to boli 323. preteky F1 v kariére, čím vytvoril nový rekord a osamostatnil sa od Brazílčana Rubensa Barrichella.

Britský pilot F1 Lewis Hamilton na Mercedese sa teší na pódiu z víťazstva na Veľkej cene Eifelu na okruhu F1 v nemeckom Nürburgringu
Britský pilot F1 Lewis Hamilton na Mercedese sa teší na pódiu z víťazstva na Veľkej cene Eifelu na okruhu F1 v nemeckom Nürburgringu
Zdroj: Wolfgang Rattay

 

Preteky F1 sa na nemecký okruh Nürburgring vrátili po siedmich rokoch a v štartovom poli sa tretíkrát v sezóne predstavil aj Nemec Nico Hülkenberg. Ten v monoposte Racing Pointu nahradil Kanaďana Lancea Strolla, ktorý mal zdravotné problémy.

Štart nepriniesol zásadné zmeny v poradí a Bottas si pred rýchlym Hamiltonom udržal prvú priečku. V 13. kole sa na prvé miesto dostal Hamilton, keď predstihol svojho tímového kolegu.

Fín išiel krátko nato do boxov pre nové pneumatiky, no už v 18. kole sa pre neho preteky skončili, keď ho zradila napájacia jednotka. Preteky nedokončil ani Albon, ktorý rozbil predný spojler Kvjata, dostal 5-sekundovú penalizáciu a po odchode do boxov sa už nevrátil.

Pokračovanie článku, hlasy a výsledky nájdete na ďalšej strane...