A to znamená, že Petra Vlhová po roku 2020 po druhýkrát v kariére ovládla celkového hodnotenie slalomu Svetového pohára. Slovenská lyžiarka zaostala za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou o 15 stotín sekundy. Američanka dosiahla už 47. víťazstvo v jednej disciplíne a prekonala rekord legendárneho Ingemara Stenmarka. 

Vlhová v tejto sezóne ovládla slalom, keď zvíťazila piatich zo siedmich súťaží, radovala sa dvakrát v Levi, raz v Lienzi, Záhrebe i Kranjskej Gore. Z možných 700 získala 660 bodov, iba v Killingtone a teraz ju zdolala najväčšia rivalka Shiffrinová. Do konca ročníka sú na programe už len dve súťaže po zimných olympijských hrách. "Musím si to najprv uvedomiť. Chcela som vyhrať, trošku ma to mrzí, ale prišli za mnou tréner Mauro Pini a brat Boris a povedali mi, že som dokázala vyhrať malý glóbus v polovici januára. To sa nedeje každý deň," uviedla 26-ročná Slovenka pre RTVS. 

Aj keď pred pretekmi sa k tému malého glóbusu príliš nevyjadrovala, bola si vedomá tejto veľkej príležitosti. "Nie je jednoduché súťažiť, keď už každý hovorí o glóbuse. Snažila som sa koncentrovať na obe jazdy, aj keď druhá nebola ideálna, nakoniec je z toho skvelé druhé miesto. Bol to boj, ale zvládla som to," povedala Vlhová. V celkovom poradí SP ako obhajkyňa veľkého glóbusu zaostáva za vedúcou Shiffrinovou o 55 bodov.

Momentky z pretekov si pozrite vo FOTOGALÉRII!

2. kolo

Petra Vlhová vyštartovala s jednotkou na hrudi a predviedla dokonalú jazdu bez výraznejších chýb. To neskôr potvrdili aj časy jej najväčších konkurentiek. Najvážnejšia súperka Mikaela Shiffrinová za ňou zaostala o 42 stotín sekundy a patrí jej až 5. miesto. Najbližšie k Vlhovej sa dostala s trojkou idúca Nemka Lena Duerrová, ktorá má na Slovenku manko len 27 stotín. Na treťom a štvrtom mieste sa s rovnakým časom umiestnili Alli Nullmeyerová a Wendy Holdenerová. Z elitnej sedmičky vypadli už v 1. kole Švajčiarka Michelle Gisinová a Švédka Anna Swenn Larssonová.    

1. kolo