Vlhová má po šiestich slalomových pretekoch z deviatich na dosah malý glóbus, pričom pred druhou Shiffrinovou má náskok až 240 bodov. Očakávali ste pred sezónou z jej strany takú suverenitu?

- Očakávala som, že Petra bude jazdiť veľmi dobre, pretože jej forma má stúpajúcu tendenciu. Momentálne je v ženskej konkurencii najhorúcejšie želiezko v ohni a počas celej sezóny o nej môžeme hovoriť ako o najlepšej lyžiarke vzhľadom na to, že je držiteľka veľkého glóbusu. Avšak to, že bude v slalome až takáto suverénna, by som pred štartom sezónou netipovala.

Aj napriek tomu, že v aktuálnom ročníku doteraz nejazdila rýchlostné disciplíny, v celkovom poradí je druhá, na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú z USA stráca iba 35 bodov. Je aj to pre vás prekvapujúce?

- Ani veľmi nie. Napriek tomu, že na začiatku sezóny jej tím avizoval, že cieľom nie je obhájiť minuloročný úspech, verila som, že pokiaľ pôjde sebavedomo do každých pretekov, tak by mohla útočiť aj na celkové hodnotenie Svetového pohára. Niekedy nie je dôležitá kvantita štartov, ale kvalitná bodová žatva v najsilnejších disciplínach. A to sa Petre vynikajúco darí.

Zbadali ste aj vy, že Vlhová pod vedením švajčiarskeho trénera Maura Piniho pookriala, lyžovanie ju opäť baví, je uvoľnená a usmiata viac ako v posledných rokoch pod prísnym talianskym koučom Liviom Magonim?

- Psychické nastavenie pretekára je najdôležitejším predpokladom na dobré výsledky. Petra od začiatku sezóny rozdáva úsmevy na každú stranu, všade vyhlasuje, aká je šťastná a spokojná, a to je najdôležitejšie - jej vnútorný pocit. Každý tréner je iný aj v ohľade na stanovené ciele. Ťažko preto povedať, či by sa tréner Pini správal rovnako uvoľnene, ak by bol v pozícií Magoniho pred a počas minulej sezóny v boji o veľký glóbus. Mňa len teší, že Petra si príchodom nového trénera vzala nový vietor do plachiet práve pred najväčším športovým sviatkom – zimnou olympiádou v Pekingu.