Predseda organizačného výboru MS hokeji 2021 sa stretol s odborníkmi z Centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (SPKC). Edgars Bunciš s nimi prediskutoval základné požiadavky pred šampionátom v Lotyšsku.

Bunciš počas stretnutia predstavil pravidlá preventívnych opatrení na MS pred koronavírusom. Organizačný výbor turnaja stanovil požiadavky na ubytovanie športovcov, obslužného personálu a akreditovaných osôb v hoteloch, arénach, tréningových plochách, doprave, logistike, ako aj denné testovacie postupy všetkých účastníkov svetového šampionátu. "Náš rozhovor so špecialistami na SPKC bol veľmi produktívny a zmysluplný. Spoločne sme diskutovali o všetkých aktuálnych otázkach bezpečného šampionátu v našom hlavnom meste. Organizačný výbor vysvetlil pravidlá formátu bublinového turnaja, ktorý bude platiť počas veľkého podujatia v Rige. Ďakujeme SPKC za dialóg a teším sa na ďalšiu úspešnú spoluprácu," citoval Bunciša portál sportacentrs.com.

Vedenie SPKC kladne hodnotilo navrhované riešenia, čo podľa zdroja umožňuje pokračovať v prácach na ďalšom vývoji pri organizácii šampionátu. SPKC tiež očakáva, že sa schvália pravidlá preventívnych opatrení pred ochorením COVID-19. Odsúhlasiť ich musí organizačný výbor a Medzinárodná hokejová federácia (IIHF).

Bunciš tiež uviedol, že v súčasnosti je hlavnou výzvou organizátorov rekonštrukcia olympijského športového centra, kde sa budú konať zápasy A-skupiny. Slovenskí reprezentanti sa na v nej predstavia spolu s Ruskom, Švédskom, Českom, Švajčiarskom, Dánskom, Bieloruskom a Veľkou Britániou: "Začali sme dialóg s lotyšskou vládou a produktívne napredujeme."

MS budú sledovať tak ako každý rok stovky miliónov ľudí po celom svete. Či si však fanúšikovia vychutnajú niektoré zápasy aj naživo, nie je v tejto chvíli jasné. "Všetko závisí od epidemiologickej situácie v krajine. Naozaj dúfam, že sa to zlepší a niektorí hokejoví fanúšikovia si budú môcť vychutnať zápasy na tribúne. Musíme si však uvedomiť, že situácia je v súčasnosti vážna a nemôžeme sa uponáhľať. Aj my v organizačnom výbore vyzývame všetkých ľudí na dodržiavanie obmedzení stanovených vládou, iba tak môžeme dosiahnuť želaný výsledok," uzavrel Bunciš.