Zábavnú reláciu niekdajšieho ostrostrelca NHL a bývalého obrancu začala vysielať verejnoprávna televízia v októbri minulého roka. Gáborík s Valábikom si namiesto uvoľnenej atmosféry v podcastoch museli zvyknúť na nové úlohy a tlak pred televíznymi kamerami. S každou pribúdajúcou epizódou však naberali postupne skúsenosti a ich relácia si po počiatočnej kritike od niektorých divákov našla svojich priaznivcov.

Naposledy sa však známe hokejové duo objavilo na obrazovkách RTVS ešte 20. mája, keď mali v štúdiu Richarda Lintnera. Odvtedy priaznivci Borisa Valábika a Mariána Gáboríka čakajú márne, kedy ich znova uvidia na svojich moderátorských stoličkách. Niekdajší obranca so skúsenosťami z NHL a v súčasnosti populárny analytik hokejových duelov verí, že šou Boris & Brambor sa na obrazovky vráti. 

„To vôbec neviem. Dúfam, že áno a myslím si, že to tak bude, ale nechcem predbiehať, lebo si nie som vôbec istý. Nie je to rozhodnutie na mne, ale myslím si, že ľuďom sa to páčilo a malo to dobrú sledovanosť, takže snáď hej,“ povedal s nádejou v hlase pre Šport24.sk Boris Valábik na otázku, ako to s návratom ich relácie vyzerá.

RTVS: Teraz s nimi nepočítame

Opýtali sme sa samotnej RTVS, aké majú plány s reláciou a ako hodnotia sledovanosť programu. „Do jesennej programovej štruktúry nie je relácia Boris & Brambor zaradená. V koncepte aktuálnej programovej štruktúry dostali priestor nové formáty, ktoré dopĺňajú jej smerovanie. Nevylučujeme však možný návrat relácie Boris & Brambor do vysielania RTVS v budúcnosti. Jej výsledky v kontexte špecifickej cieľovej skupiny a nasadenia v neskoršom večernom bloku považujeme za uspokojivé,“ uviedla televízia pre Šport24.sk.