Šatan na televíznych obrazovkách prezradil aj rôzne zaujímavosti zo začiatku kariéry. Vtedy len 18-ročný mladík sa dostal do povedomia verejnosti na olympijskom turnaji v Lillehammeri, kde sa stal s deviatimi gólmi najlepším strelcom turnaja. S úspechom je spojená aj popularita, čo dnes už prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) pocítil na vlastnej koži. 

Valábik s Gáboríkom od Šatana vytiahli aj viac než diplomatické odpovede. „Poštou mi chodili stovky listov denne. Vtedy ešte Facebook neexistoval a v niektorých z nich boli aj nohavičky. Prevažne však išlo klasické žiadosti o autogram, o sobáš alebo o stretnutie. Niektoré listy boli vybozkávané, ďalšie navoňavkované. Dnes, keď dostaneš komentár na Instagrame, tak ten nevonia, ale list mal arómu,“ hovoril Šatan s úsmevom. 

Legendárny útočník má všetky štyri slovenské medaily z majstrovstiev sveta. Šatan zažil na vlastnej koži nespočetné množstvo derby zápasov s Čechmi. Vyhrotené stretnutia priniesli aj momenty, ktoré boli podľa jeho slov zbytočné. „Českým hráčom niekedy chýbala schopnosť zvíťaziť s gráciou. Napríklad to, čo niektorí kričali na chodbe na olympiáde v Turíne 2006 po našej prehre vo štvrťfinále, to zamrzelo. Ale to bolo skôr o osobnostnej úrovni niektorých hráčov,“ priblížil v relácii niekdajšiu rivalitu s našimi západnými susedmi.