"Tento prísľub sme aj dostali. Vítame, že úhrada dlhov ako prvý predpoklad úspešného začiatku a priebehu sezóny, sa uskutoční bezprostredne po podpísaní všetkých zmlúv," uviedol primátor na sociálnej sieti. Hokej podľa Valla patrí k Bratislave a mesto bude rado, ak sa jeho kvalita a klub, ktorý ho v očiach verejnosti najviac reprezentuje, budú rozvíjať a nie upadať.

HC Slovan Bratislava minulý týždeň na svojom webe informoval o podpise memoranda vedúceho k zmene vlastníkov, ktoré svojím podpisom potvrdili doterajší majiteľ hokejového klubu Juraj Široký s predstaviteľom budúcich nových vlastníkov Rudolfom Hrubým.

Rudolf Hrubý.
Rudolf Hrubý.
Zdroj: ESET

Súčasťou transakcie je prevzatie 100 percent akcií spoločnosti HC Slovan Bratislava, ktorá zahŕňa činnosť A-tímu, juniorky a dorastu, ako aj občianskeho združenia HC Slovan Bratislava – mládež a obchodnej spoločnosti Slovan Marketing, ktorá je majiteľom ochranných známok klubu.

Prípravou klubu do novej hokejovej sezóny bol poverený ako hlavný poradca a koordinátor Maroš Krajči, ktorý sa oficiálne ujme svojej funkcie od 1. augusta. "V najbližších dňoch budú ešte prebiehať jednotlivé úkony právneho procesu prevzatia spoločností," avizoval minulý týždeň klub na svojom webe.