Je asi zbytočné hovoriť o tom, že radosť po postupe medzi hokejovú elitu bola obrovská. „Chlapi si to užili od soboty do nedele. Ešte aj v pondelok, keď sme mali autogramiádu a navštívili primátora, boli niektorí vykoľajení, ale to je pochopiteľné,“ zasmial sa tréner Miroslav Chudý.

Kouč Michaloviec priznáva, že po triumfe v prvej lige mal čo robiť. „Musel som krotiť emócie a eufóriu, aby sa chalani dokázali skoncentrovať. Myslím si, že v treťom zápase so Žilinou sme sa chytili a dotiahli to potom do víťazného konca. Je to historický úspech pre klub, ktorý niečo podobné nezažil. Absolvoval kedysi ešte v časoch federálnej ligy baráž s Vítkovicami, ale vtedy neuspel,“ zaspomínal si Chudý.

Vymenoval napokon aj dôvody, prečo sa to Michalovciam podarilo. „Myslím si, že je to preto, lebo vedenie si robí svoju robotu, zháňa peniaze a do hokeja sa nám nestará. To necháva na nás s Rišom Šechným. Normálne som sa tešil do práce a užíval si to. Mesto i klub podporujú šport a je to cítiť. Takto by to malo fungovať,“ priznáva Chudý. „S postupom do najvyššej súťaže sa bude musieť zvýšiť rozpočet (doteraz 580 tisíc) i platy hráčov, ktoré sa pohybovali od 600 do 1500 eur. Kostru tímu by sme si nechali, zhruba 15 hráčov, ktorých bude treba doplniť aj nejakými skúsenosťami,“ dodal úspešný kouč.

Mohlo by vás zaujímať:

Slovenský olympijský výbor má za sebou návštevu Tokia: Poučili nás, čo robiť pri zemetrasení

Takto sme ju ešte nevideli: Módna odborníčka si posvietila na Vlhovej outfit u ministra!

Boj o hokejového majstra Slovenska sa vyostruje: Koľko dostane víťaz? Budete prekvapení!